Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom ki. Mit csináljak?

Nem bírom ki. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogyan szokjak le a verekedésről. Nem bírom megállni hogy ne verekedjek valakivel. Amikor suliba jártam akkor is verekedtem játékból de néha az a játék nagyon eldurvult. Régebben jártam is verekedni de otthagytam. Sajnos már rendőrségi ügyeim is lettek miatta. Ha valaki egy rossz szót szól hozzám akkor magától indul a kezem..vagy a lábam. És utána esik le hogy hülye vagyok. Az egyik legjobb haverom is szeret verekedni és néha szoktunk is. Ez kb olyan mint másnál a pia vagy a drog. Egyszer voltam sitten fél évig. Nem szeretnék visszamenni. Mit csináljak?

25/F


2010. szept. 6. 14:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Járj el boxolni, cselgáncsozni. Ott kiélheted magadat, önfegyelmet is tanulsz, csupa hasznos dolog történik veled.
2010. szept. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Püfölj egy homokzsákot. Vagy pszichológus...
2010. szept. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
igen is tehetsz róla ennek van oka,vagy családi okok vagy egyéb miatt,senki nem lesz csak úgy agresszív,keress fel egy szakembert.
2010. szept. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen kezdj el egy küzdö sporotot. ilyen esetben érdemes valami olyat ami megtanít külömbséget tenni a sportbol való verekedés és az utcai verekedés között.

pl kenpo. volt egy ismerösöm aki pont ilyen volt mint te. elkezdett kempozni és nagyon ment neki. de elkezdett hösködni vele, pl utcán stb... erre az edzöi egyszer elkapták és nagyon megverték (inkáb beilyesztés volt) elmagyarázták neki hogy ez sport és nem arra tanítak hogy az utcán használja (csak ha szükség van rá) hanem hogy jól érezze magát.


és mondta a srác hogy egy életre megtanulta mikor kell az erejét használni. azóta van tartós kapcsolata is, mert a lányok szó szerint féltek töle, hogy állandóan verekedett, kötöszöködött.

2010. szept. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Majd ha olyannal akadsz össze, aki 40 kilóval nehezebb nálad, izomba, akkor leszoksz a verekedésről.
2010. szept. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Menjél pszihológushoz. De komolyan,lehet hogy tud segíteni.
2010. szept. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Létezik agresszió-kezelő tréning.Ez arra jó,hogy megtanulod kordában tartani az érzelmeidet,dühödet.Pszichiáter tartja.
2010. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
én meg pont olyan ember vagyok, h ha még meg is érdemli akkor is nehezen ütök meg vki, mer fájdalmat okozok neki. ez felfogás kérdése. gondolom az évek során nevelődött beléd, esetleg rossz társaság. ha meg akarsz változni akkor meg is fogsz. próbáld kerülni az olyan szituációkat amikor verekedésbe torkolt a dolog. sok sikert
2010. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Gépet is ütöd te rák :D xDD
2010. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt is úgy kell kezelni, mint a többi függőséget: terápiával. Úgy tűnik, hogy jelentős mennyiségű kontrollálhatatlan düh is van benned, ezt haragkezelő terápiával lehet kezelni.

De egy pszichológus sem árthat, aki segít feltárni, hogy mi az agresszivitásod oka.

Egyébként én is így vagyok ezzel, csak én visszafogom magam. Ha valaki beszól valamit, vagy látványosan paraszt módon viselkedik, akkor elönt a düh és szétverném a fejét, persze aztán 5 perc múlva már bánom, hogy felhúztam magam.

Nálad is azt kell elérni, hogy tudj visszalépni 2 lépést és 10-ig számolni.

Egyébként a parasztok kivédésére jobb a szóbeli visszavágás, mert számítanak az agresszív reakcióra, de egy szópárbajt nem valószínű, hogy megnyernének. Ha pedig a másik megy neked, nyugodtan mehet a bunyó.

2010. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!