Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érezte már valaki így magát?...

Érezte már valaki így magát? Van ebből kiút? Lesz változás?

Figyelt kérdés
A szüleim sosem lehettek rám büszkék, semmilyen formában, és most jött ki rajtam. Észrevettem a hibákat, mégsem változtatok rajta, mert nem tudok. Tudom, akaraterő kérdése, de én próbáltam jobb lenni, mégsem sikerült sosem. Mihez kezdjek? Mindent megkapok a szüleimtől, de én semmit nem adok nekik, csupán "vagyok". :(
2010. szept. 5. 22:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én varrónő voltam előtte. És?

Elvittem csak az érettségimet, aztán kész.

A varrónős papíromat meg se mutattam nekik.


Ez úgyis érettségi utáni suli, tehát nem olyan szakma mint amit érettségi előtt csinálhatsz egy szakmunkásban.

Fölvesznek ingyen.


Annyi, hogy az első alkalommal kell fizetni tizenezer forint regisztrációs költséget. Aztán többet már nem kell fizetni semmit sem.

2010. szept. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Annyira rendesek vagytok, de tényleg, nagyon jól esik, hogy írtok!!!

Azt hiszem megcélzom minél előbb a munkaügyit, és kitartok az idegen nyelvnél...


Olyan furcsa, osztálytársaim szinte ugyanígy állnak, mint én... Miért van ez? Hogy olyan sokan szenvedünk ebben? Valami "gyógymód" csak van erre. :S

2010. szept. 5. 23:21
 13/20 anonim ***** válasza:

a gyógymód szerintem az hogy összeszedi magát az ember, és rájön hogy igenis akar valamit kezdeni az életével.

nagyon sokaknak azonban baromi kényelmes hogy megkapnak otthon mindent és semmit se kell csinálniuk, csak úgy vannak...

2010. szept. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
nagyon sokaknak, de nekem nem, épp ezen szeretnék változtatni..
2010. szept. 5. 23:37
 15/20 orsybaba88 ***** válasza:
igen, ez szerintem is nagyon jó dolog, h azért el akarsz érni valamit az életben, annak ellenére, vagy éppen azért, amilyen háttérrel indultál. én is hasonló cipőben járok, jelesre érettségiztem, utána elkezdtem a fősulit, de még most 21 éves fejjel sem tudom, mit kezdjek magammal. a sulit abbahagytam, meg dolgozok azért, amikor csak tudok, nyári meló stb...most vagyok először munka nélkül, és nagyon rossz. nekem is el kéne végezni valamit, de mit?????????
2010. szept. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

[link]


pl itt lehetnél:


-Web-programozó <-- ez jó

-Jogi asszisztens

-Intézményi kommunikátor <- ez csak ha nagy dumás vagy

-Divat- és stílustervező <- ez ne legyél ez nem tetszik


Ezek mellé választhatsz angolt is, de legjobb ha felhívod és megkérdezed.


A felvételi meg olyan, hogy elmész a suliba, viszed a személyit, érettségit, regisztrációs díjat, és kész, fel vagy véve ingyen. Ennyi az egész :) Aztán végigbulizod a 2 évet, (heti 2x kell bejárni délutánként) és a végén kapsz egy papírt, amivel később könnyebb lesz munkahelyet találnod.


Ezenkívül vannak más sulik is, csak én éppen ezt ismerem, azért ajánlottam. Itt jó fej fiatal tanárok vannak :)

2010. szept. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én azt mondom ne dolgozz amíg nem muszáj, addig csak tanulj, legyen minél több papírod.


Mert ha fordítva csinálod, és most dogoznál, majd 50évesen akarsz beiratkozni egy suliba, akkor már nem fog az agyad, akkor már baxhatod :)


Így meg ha sok papírod van, akkor egyrészt jobban felvesznek munkahelyekre, ha meg lenne diplomád, akkor még több fizut is kapnál. Persz OKJ-ban nem lesz diplomád, de ha nincs pénzed sulira, akkor ez lehet a megoldás én szerintem.

2010. szept. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem lehet mindenki híresség. Ha jó szülők, azért is megbecsülnek, hogy vagy.
2010. szept. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtatok, és a tanácsokat is!!!


Web-programozó nem lennék, mert -nem hiszitek el-, de olyan hülye vagyok hozzá, hogy csak na. :D


OKJ érdekelne, csak az a problémám, hogy nekem már van egy szakmám, amit középiskolában szereztem meg (szakiskola), és ezután lett érettségim csak. Szóval nem tudom, hogy ingyen mehetnék-e.

Egyébként a szüleim rendesek, támogatnának...

2010. szept. 7. 00:09
 20/20 anonim ***** válasza:
felhívod a sulit és megkérdezed telefonon, névtelenül, ennyi :)
2010. szept. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!