Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érezte már valaki így magát?...

Érezte már valaki így magát? Van ebből kiút? Lesz változás?

Figyelt kérdés
A szüleim sosem lehettek rám büszkék, semmilyen formában, és most jött ki rajtam. Észrevettem a hibákat, mégsem változtatok rajta, mert nem tudok. Tudom, akaraterő kérdése, de én próbáltam jobb lenni, mégsem sikerült sosem. Mihez kezdjek? Mindent megkapok a szüleimtől, de én semmit nem adok nekik, csupán "vagyok". :(
2010. szept. 5. 22:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hát, én is így voltam vele sokáig (kb mostanáig..), de én tudok rajta változtatni, és mostmár tudom hogy egy nap büszkék lesznek rám. te hogy érted hogy nem tudsz, mi akadályoz meg abban hogy változtass a dolgokon?
2010. szept. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?Amúgy igen,van kiút csak elhatározás kérdése :)
2010. szept. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál.


Igazából az, hogy nem tudom eldönteni, hogy "mi legyek"... Nem tudom, hogy mi érdekel... Tudom, furcsa, de így van. Itthon vagyok, nem dolgozom, csak "élősködöm" a szüleimen. Mennék is dolgozni, meg nem is (mégis mit dolgozzak?) Tanulnék is, csak azt nem tudom, hogy mit...

2010. szept. 5. 22:53
 4/20 A kérdező kommentje:
20 vagyok, van érettségim, meg egy szakmám, de a szakmát még a középiskolában szereztem, és egy kalap *art nem ér. :(
2010. szept. 5. 22:54
 5/20 anonim ***** válasza:

Menj el egy 2éves okj-s suliba esti képzésre.

Legyél rendszergazda informatikus. Az jól hangzik nem?

2010. szept. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

értem, tehát már kicsit idősebb vagy akkor gondolom. hát én is 19 múltam, és most jöttem rá mi akarok lenni, mit akarok tanulni, és hát eddig nem hogy büszkék nem lehettek rám, de szerintem szégyelltek is.. mert hát mindketten azért viszonylag sokat elértek.

valami biztos van ami érdekel, vagy amiként el tudnád magad képzelni a jövőben, nem? tanulni meg sose késő, csak el kell gondolkozni azon, hogy mi az amit érdemes, de ezt te tudod.

2010. szept. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Az OKJ-s képzés fizetős, ha szakmám van, nem? Akkor viszont nem lenne pofám kérni pénzt a szüleimtől (annak ellenére sem, hogy adnának). Mondjuk mellette dolgozhatnék is, de fogalmam sincs, hogy mit.

Igazából az idegen nyelvet szeretem nagyon, a suliban aránylag jó voltam belőle, könnyen tanulom. Ilyen szakirány? A nyelvtudásom viszont elég gyenge, sajnos. :S

2010. szept. 5. 23:05
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha be vagy jelentkezve a munkaügyre, akkor sok képzés ingyenes, lehet OKJ-s vagy nyelvképzés is biztos.
2010. szept. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
a nyelv az oké, ha meg "gyér" a nyelvtudásod azon simán lehet változtatni, szerintem ha odaállnál a szüleid elé hogy adjanak pénzt tanfolyamra, mert te meg akarod tanulni xy nyelvet hogy utána azzal foglalkozhatsz, lehetsz tolmács, fordító, idegenvezető vagy nem tudom, elég sok munka van ami nyelvvel kapcsolatos, szerintem nézz utána biztos találsz szimpatikusat. persze ezekhez is kell valamilyen okj, de ha azt látják a szüleid hogy végre rendesen tanulsz és készülsz az életre, már büszkék lesznek rád :) én úgy vagyok vele, hogy tanulásra pénzt kérni nem gáz, és erre szerencsére a szüleim is bármikor adnak pénzt minden további nélkül. csak akkor tényleg az legyen hogy rendesen meg is tanulod, hogy ne kidobott pénz legyen... (ide most akartam még valamit írni de elfelejtettem o.O majd talán eszembe jut.)
2010. szept. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ugyan így érzem magam én is.. :( 20 vagyok, nézem itt az oldalon a csomó bedőlt hitelest a tizen, huszonéves gyerekekkel akiknek azon kell gondolkodniuk, hogy mit fognak enni. Ezzel szemben nekem alám raknak mindent, mégse jutok egyről a kettőre.. Utálok itthon ülni, mindenki indul reggel a dolgára én meg nézegetek mint egy tehetetlen fasz. Dolgoznék már nagyon szívesen valamit, mert komolyan megőrülök a semmittevésbe lassan. 32-en jártunk egy osztályba, 2-3. legpénzesebb gyerek voltam ott, semmire nem volt gondom, hatalmas helyzeti előnnyel indultam. Lassan meg mindenki előttem tart.. :( Rengeteget diák melóztam, mert tényleg bírok egy helyben ülni. Most meg ez a teljes nihil hónapok óta, mert ugye már diákmelót se kapok így. Tök talpraesett vagyok, bazi nagy társaságom van, buliba elvétve volt csak olyan, hogy csaj nélkül kelljen hazamennem.. Haverok nem hittek a szemüknek néha, szóval nem vagyok egy elveszett gyerek, de ez a pálya választás komolyan kikészít!!! Lehet szánalom, de ezeket a kisbuszos/furgonos srácokat irigylem, olyat melóznék én is szívesen. Sokszor vezettem ilyen 600-800 km-eket imádtam, de hát azzal nem lehet villogni a rokonok előtt.. :(
2010. szept. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!