Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hát csak akkor kellek, ha...

Hát csak akkor kellek, ha megfelelek az általa elvárt idolnak? Az apámról van szó!

Figyelt kérdés

Soha nem foglalkozott velem, szerelem gyerek vagyok.Semmit sem vett, vagy adott, a megszabott határon túl.Anyám sem sokat törődött velem, a nagyi nevelt belőlem tisztességes embert.

Lett férjem, gyermekem, vállalkozásunk, kertvárosi 6 szobás házunk, kocsink, minden saját erőből.Hitelünk nincsen.

Én az apámat minden névnapon, szülinapon felhívtam, ő soha engem.De.

Mostanában a fülébe jutott, hogy mégsem a híd alatt vagyunk, sőt az átlagon felüli életet élünk, az ő segítsége nélkül.És egyre gyakrabban keres telefonon.

Hát csak akkor kellek, ha méltó vagyok az ő köreihez?

Amúgy az apám milliomos, hatalmas ház, szőlő, borospince, nyaraló, vállalkozás, autók,stb.

Soha semmit nem kértem.És nem is kaptam.Nincs is szükségem semmire.És mégis az apám, akit örömmel hívok fel alkalmakkor, de gyerekként, elesettként, miért nem kellettem?Engem nem érdekel a pénze, de ezek szerint csak most értem fel az ő szintjére?


33 éves nő vagyok, apám már lassan 80 éves.


2010. szept. 5. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Vagy ő most ért el a szintedre.
2010. szept. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

A szülőket sajnos senkisem érti. Legyél büszke arra, amit elértél és hogy kitől tanulhattál. Én is erre vagyok büszke hogy a mamám "nevelt". Lehet neki a pénz a legfontosabb érték, de sajnos a pénz nem tart sokáig, mert halála után nem viheti magával. Lehet a halálos ágyán fog arra rádöbbenni, kit "dobott" el magátol és hogy nem a pénzt kellett volna elsődlegesnek tartania, hanem Téged a Lányát. Légy boldog én ezt kivánom neked a családoddal, és szeretetben éljetek mindig :)


18L

2010. szept. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És nem tudom megtagadni.Szeretnék büszkélkedni vele, hogy nekem is van ő, de ilyen áron hogyan?Mindig azt kérdezi, hogy hogyan állunk, ugye nem mentünk csődbe, mert az a gyengék dolga, és mindig át kell gázolni mindenkin, mert csak így lehet talpon maradni, stb.

Jajj anyám...

2010. szept. 5. 20:11
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

,,Mindig azt kérdezi, hogy hogyan állunk, ugye nem mentünk csődbe, mert az a gyengék dolga, és mindig át kell gázolni mindenkin, mert csak így lehet talpon maradni, stb.

Jajj anyám..."

Ebbe mondjuk igaza van. Ma már csak így lehet életben maradni.

2010. szept. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Szeresd őt, amíg él. Biztosan neki is vannak szerethető tulajdonságai. Ő az Apukád, akármilyen is, ez az egy van belőle. Nehéz életed lehetett, de büszke lehetsz Magadra és a Nagymamádra.
2010. szept. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem hiszem, hogy ennek bármi köze lenne ahhoz, hogy mit értél el, vagy hogy állsz anyagilag. Valószínűbb, hogy az apukád egyszerűen megért, megkomolyodott, megöregedett, és most jött rá, hogy nem ártana normális viszonyt kialakítani a gyerekével, mielőtt meghal. Mert ugye ha 80 éves, akkor ez már bármikor benne van a pakliban.
2010. szept. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Dícséretes, hogy sok mindent elértél, és szomorú, sőt, apukádra nézve óriási szégyen, hogy csak most, mikor már felnőtt, sikeres ember lettél, kere fel téged.

Lehet, hogy kegyetlen vagyok, de én a helyedben kerek-perec megmondanám, hogy ha eddig nem érdekeltem, ezután se érdekeljem, és a saját érdekében hagyjon békén. Meg kell tanulnia, ilyen vén fejjel már végre, hogy ami egyszer volt, újra nem jön el. Megvolt a lehetősége, hogy törődjön veled. Mostmár elkésett.

Egy gyermek elhagyására, megtagadására SEMMILYEN MENTSÉG NINCS.

2010. szept. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Én nem örülnék, ha 20 év múlva közölné a lányom, h szereti az apját annak ellenére, h nem foglalkozott vele, de jönnek azzal, h mégiscsak az apja.Nem akarom, h köze legyen az apjához.Egyedül nevelem, egyedül óvom, szeretem és nem akarok a szeretetén osztozni egy olyannal, aki semmit sem tett érte!
2010. szept. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

19.07 - megértelek. De készülj fel, hogy kb. tinikorban a lányod keresni fogja az apját, aki eleinte bevágódat nála. Anyukám is átélte ezt :( De elég hamar rájöttem a dolgokra.

A kérdező azt írja, semmit nem adott neki "a megszabott határon túl" - legalább gyerektartás, ilyesmi volt, na az én "apám" azt se küldött. Kérdező, az apukád soha nem látogatott meg Téged gyerekként? ...Nehéz kérdés... De lehet, az van benne, hogy öregszik, és rendbe akarja hozni a dolgait... Bár a szövege nem tetszik.

Talán kérdezd meg tőle azt, amit most tőlünk, egyenesen.

2010. szept. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mintha a saját apámról és a saját életemről írtál volna.

Csak azén apám 20 évvel fiatalabb a tiednél.

Én is szerelem gyerek vagyok, nagymamám és nagypapám nevelt fel, anyám életében sem én voltam az első soha. 14 éves koromban elváltak. Az én apám is tele van pénzzel szintén.

Én is mindent saját erőmből értem el. 23 éves koromra nőlétemre saját lakásom lett Pesten, mivel többször dolgoztam külföldön az ENSZ-nél és megkerestem rá a pénzt.

Egy alkalommal amikor éppen külföldön dolgoztam előkerült és azt mondta kijönne meglátogatni a barátnőjével engem. Akkor persze hirtelen az ő kislánya lettem.

Persze nem tartott sokáig. Mert amikor családom lett és gyerekem meg több gondom és kevesebb pénzem akkor ismét eltünt. Önző, egoista ember. Nekem csak az fáj, hogy az unokáival sem foglalkozik. Nem keresi, nem hívja őket se szülinapra se karácsonykor soha.

Ha van kedved dumcsizni e mailozhatunk is privin.

2010. szept. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!