Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális ha zavar?

Ez normális ha zavar?

Figyelt kérdés
A helyzet az ,hogy a családban én vagyok fényképész/videós amivel nem lenne baj a probléma ott kezdődik,hogy egyetlen családi eseményen sem szerepelek pl keresztelő,karácsony,szilveszter,mikulás,szülinap,névnap , és ez zavar. Nem vagyok rajta egy képen illetve videón se és ha teszünk ki képeket az internetre egyiken se vagyok rajta. Lehet ez most nárcisztikusnak tűnhet ,de szerintem jogosan zavar. Mit tegyek? Már mondtam nekik erre még tesómnak állt feljebb,hogy akkor nem szerepelek rajta de nagy dolog. Ez szarul esett.
2021. dec. 3. 12:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
99%

Hát add át valakinek a fényképezőgépet, hogy lőjön egy olyan fotót is, amin te is rajta vagy. Mutasd meg neki, hogy melyik az a gomb, amit meg kell nyomni, max. nem lesz az a kép pont ugyanolyan jó minőségő, mint amit te készítenél.

Én sem tudok jó minőségű képeket készíteni, cserébe utálom, ha bármelyiken is szerepelek.

2021. dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk is van fényképész a családban. Mi ezt úgy oldjuk meg, hogy mások is csinálnak képeket a telefonjukkal, amin ő is szerepel. Amikor csoportképet csinálunk csinál egy képet ő, utána egy másik rokon.


Legközelebb mondd meg tesódnak, hogy nyugodtan csinálhat képet ő, vagy bérelhet fel fotóst, nem nagy dolog.

2021. dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

#1:+1

#2:+1

2021. dec. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Normális, ha zavar.

Normális családban ezt úgy szokták, hogy készül egy csoportkép úgy, hogy te nem vagy rajta, egy meg úgy, hogy egy másik családtag fényképez és te rajta vagy. Remélhetőleg akad olyan a családban, aki képes megnyomni egy gombot a készüléken, ha előtte megmutatják neki, melyiket kell.

Vagy úgy készül csoportkép, hogy késleltetővel és a fényképező is oda tud menni a képre.


A keresztelő kinek a keresztelője volt? Ha a te gyerekedé, akkor nehogy már te fényképezz! Ha viszont a tesód gyerekéé, akkor fogadd el ezt.

Névnap, születésnap ugyanígy. A te név- ill. születésnapodon más fényképezzen, videózzon téged, mert te vagy az ünnepelt.


Karácsonykor készüljön úgy is kép mondjuk a szüleitekkel, hogy a tesód van rajta, majd utána ő fényképezzen le téged a szüleitekkel.


A keresztelő (eljegyzés, esküvő) nagyobb események. Ott előtte meg kell beszélni, hogy ki fog fényképezni. Ha tesód pl. nem akarna a te gyereked keresztelőjén fényképezni, és más rokon sem kérhető meg, akkor hívj fényképészt és kész. Esküvőnél meg eleve legyen profi fényképész, akkor is, ha sokan fényképeznek a saját gépükkel.


Nyilván, ha a tesó nem partner a kölcsönösségben, akkor lehet azt is mondani, hogy mostantól te nem fényképezel családi összejöveteleken. Aki képet akar róla, az csináljon maga.

2021. dec. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Normális, ha zavar.
2021. dec. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonyra vegyél a családnak egy tripodot. Onnantól azzal csináltok minden képet.
2021. dec. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Hogy nem jutott eszedbe még az a megoldás, hogy valaki más is csinál rólatok képet, amin rajta vagy te is? Vagy az hogy leteszed azt a nyamvadt fényképezőgépet és beállítod hogy pár mp múlva kattanjon el a kép, amíg odavergődsz anyádékhoz? :D
2021. dec. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
Én nem vagyok fényképész, de ismerem az időzítőt. Beállítod és odaballagsz a családodhoz, hogy rajta lehess a csoportképen.
2021. dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonymousreview60 ***** válasza:
53%
#8: A gép meg addig lóg a levegőben. Féllaikus hobbifotós nem szelfizget, ergo állványa sincs. Tripoddal valóban működhet.
2021. dec. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen jogos a problémád. Az nem megoldás, hogy ezentúl nagy kegyesen 1-1 képen rajta leszel egy eseményen, de azt is úgy, hogy valakitől neked kell kvázi szívességet kérni, minden egyes képnél mutogatni a gombokat. És azok a képek amin rajta vagy mindig beállítottak lesznek, spontán soha. A videó még rosszabb, nézi vissza a család minden tagja és te soha nem vagy rajta. A videóra aztán tényleg nem lehet beállni az embereket -az majomkodás, a videó tuti spontán készül.

A másik, hogy ezeket a családi eseményeket te soha nem élheted meg felszabadultan, mert mások spontán pillanataira, örömeire kell kívülállóként vadászni és jól megörökíteni. Hogy te meg egyik eseményen se vegyél részt teljes értékűen.

Ami meg az utókornak fennmarad -pontosabban nem marad fenn az szerintem nagyon szomorú így.

Csinálná a fene! Van ebben valami megalázó. Szolgáló vagy ezeken az eseményeken ami még szomorúságot is okoz.

2021. dec. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!