Mennyire nehez ??

Figyelt kérdés
Mennyire nehez új életet kezdeni két gyerekkel ?
2021. dec. 1. 03:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nagyban függ attól, honnan indult anno az egész családalapítás.

rengetegen megoldják és sokan benne ragadnak egy ördögi körbe.

Én azt gondolom, kevés kivételtől eltekintve 8ami csak a szabályt erősíti), ha csak átlagos különválás van és az ember lánya anno felelősen vágott bele, akkor azért ha nehezen, döcögősen is indul, meg lehet oldani.

Aki teljesen kiszolgáltatott vagyoni és munkaügyi helyzetben szült anno, annak nyilván ez nem olyan egyszerű.

Ha legalább annyit elért az anya is, hogy a lakott ingatlan közös, nem nulla forinttal kell elcuccolni, vagy pereskedni a lakáshasználati jogért és rendes munkahelye van, ha újra is kell tervezni mindent, simán megoldható.

Persze nincsen ezentúl két fizetés, de ha sikerült emberek módjára megegyezni és egy átlagos tartásdíjat kap az ember lánya a gyerkek után vita nélkül, dolgozik, ugye ott az adókedvezmény, a minimál családi is.

nyilván nem mindegy hol kezd újra, szülőknél, esetleg saját, csak kisebb, szerényebb, kompromisszumosabb ingatlanban, vagy bérelni kénytelen.

Ergo soktényezős, de kismilló egyedülálló szülőnek sikerült, semmiképpen sem lehetetlen, mégha néha annak is tűnik.

Az én példám, hogy ne keseredj nagyon neki: Jómagam anno 38 múltam, 2 gyerekkel, akik közül a kisebbik tartós beteg/fogyatékkal él, mikor úgymond összeomlottak a dolgok körülöttünk. Mi kultúráltan kezdtünk a különválásnak (nem voltunk házasok), aztán rengeteget változott az exem, amint jött nála az új szerelem.

Hazaköltöznöm nem kellett szerencsére, mert nagyobb volt a tulajdoni hányadom a lakásban, amiben éltünk(60%) de egy nem túl jó környékbeli két szobás panelba becuccolni igen, hiába volt nagy a korkülönbség a fiúk között, nem fért bele 3 szoba. Onnan indultam, most 8 éve. Nem volt egyszerű az biztos.

Sosem gondoltam volna, hogy megházasodom, valahogy ez sosem volt fontos, a gyerekvállaláshoz sem, nekem nem képviselt különösebb értéket sosem, pedig lett volna rá lehetőségem. Ehhez képest 2 hét múlva férjhez megyek, úgy érzem a helyemen vagyok végre, pedig nem vagyok már mai csirke.

2021. dec. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mindegy, hogy a szülőnek mennyi a teherbírása. Aki kis akadály esetében is jajgatni kezd, az végtelenül tud panaszkodni is.

Tény, hogy nem lehet könnyű sem anyagilag (azaz mennyivel járul hozzá a létfenntartáshoz a másik szülő), de főleg nem a lelki teher miatt nem lehet könnyű.

2021. dec. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat . Örülök annak akinek sikerült . Nem vagyok egy kényes tipus, de úgy igazàn nem is tudom , hogy milyen vagyok .

Évek óta , ha bármit szerettem volna az volt , hogy úgy sem fogom tudni .

Én meg màr el is hittem...

Nincs semmi önbizalmam .

2021. dec. 1. 14:19
 14/19 A kérdező kommentje:

Nekem sem szuleim , testverem senkim nincs akire számithatnék.

Teljesen egyedül vagyok

2021. dec. 1. 14:21
 15/19 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező ismerek egy hasonló helyzetben lévő csajt akit a férje hasonlóan elnyom! Ez az úgysem tudod megcsinálni. Úgysem értesz hozzá tipikusan narcisztikus hozzáállás. Ezáltal a másik fél önbizalmát 0-ra teszi. A csajszi nem dolgozhat nehogy önálló keresete legyen!
2021. dec. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A helyzeted dacára is - fel a fejjel és győzd meg magad arról, hogy bármi is, de sikerülni fog, MERT TE ÍGY AKAROD.
2021. dec. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönom 16-os ez jól esett
2021. dec. 1. 16:08
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok sikert kívánok!

Légy erős akaratú és menni fog. Idővel még hozzátok illő társad is akadhat. Ezt a választást se dobd el.

2021. dec. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavaitokat.
2021. dec. 2. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!