Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarnak emberek megfelel...

Miért akarnak emberek megfelelni a rokonaiknak csak azért, mert rokonok?

Figyelt kérdés
10 kérdésből 9 esetben egyszerűbb lenne megszakítani a kapcsolatot az illetővel vagy elküldeni a picsába, mert úgy viselkedik, mint egy féreg. Miért törik az emberek magukat mégis, hogy megfeleljenek a hülye agymenéseiknek? A genetika számít mindenek felett, nem az ember saját méltósága?
2021. nov. 28. 02:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

30 éves koromra eljutottam oda, hogy már nem szeretnék nekik megfelelni.

Nyáron szervezett egyik rokon egy rokon találkozót, voltunk vagy 40-en.Egész jól elvoltam az elején, azokkal beszélgettem, akikkel amúgy is tartom a kapcsolatot.Aztán jöttek a "kötelező" részek,amik kiverték nálam a biztosítékot.

Fényképezkedés:mosolyogj, állj előre, mert nem látszol...stb.

Utána, meséljen magáról mindenki,hogy mi történt vele az elmúlt években.

Na, nekem ezekből lett k.rv@ra elegem.Fényképezkedjek olyan emberekkel, akikkel amúgy nem tartom a kapcsolatot, van akinek a párját, gyerekét nem ismertem, de mosolyogjak velük egy képen.Mesélj magadról a következő sz@rs@g.Van aki ott osztotta meg mindenkivel, hogy elvetélt, hogyan történt...stb.

Szerintem ez az ember legmélyebb dolga, biztos nem osztanám meg olyanokkal,akik szinte idegenek , csak azért, mert rokonok vagyunk.Számomra a csapat fele idegen volt, nem bírom a kötelező jópofizást.

2021. nov. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
96%

Minket a szüleink kötnek össze a rokonokkal, nekik fontos. Nem a rokonoknak akarunk megfelelni, hanem a szülőknek.

Egyébként a rokonaink nagyrészt nem is szörnyűek, időnként kellemes is tud lenni a társaságuk, de őszintén: ha nem lenne kötelező, valószínűleg sosem keresnénk egymást. Így is félig idegenek vagyunk. Ezek a kapcsolatok bizonyára meg fognak szakadni az összekötő emberek kihalásával.

Ritkán előfordul, hogy egy-egy ilyen ritkán látott rokon tapintatlan vagy tolakodó velem. Igyekszem semlegesen hárítani, és leszarni, hogy mit papol vagy firtat Bözsi néni, úgyis mindjárt hazamegy, mindegy, mit beszél.

2021. nov. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok megfelni se rokonoknak, se másnak,de anyámtól sűrűn hallom a " de mit fognak szólni" és az " így illik" baromságokat 🙄
2021. nov. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!