Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarnak emberek megfelel...

Miért akarnak emberek megfelelni a rokonaiknak csak azért, mert rokonok?

Figyelt kérdés
10 kérdésből 9 esetben egyszerűbb lenne megszakítani a kapcsolatot az illetővel vagy elküldeni a picsába, mert úgy viselkedik, mint egy féreg. Miért törik az emberek magukat mégis, hogy megfeleljenek a hülye agymenéseiknek? A genetika számít mindenek felett, nem az ember saját méltósága?
2021. nov. 28. 02:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom azért, mert "jajj nagycsaládi eseményeken összefutunk a jövőben is és akkor ne legyen feszültség", meg "akkor majd elmondja másik rokonnak is és mit szólnak", stb.
2021. nov. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Mert a legtöbb ember egy idióta megfelelés kényszeres barom. Én senkinek nem akarok megfelelni csak is magamnak, nem érdekel, hogy mindenki utál is emiatt.
2021. nov. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Én nem akarok. Mondjuk nekem már megszokták a nyers stílusom.
2021. nov. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért akarnak megfelelni, én amúgy nem akarok, teszek rá. Nálunk mondjuk nagycsaládi összejövetel sincs. Aki kibírható, azzal időnként megiszom egy kávét valahol, aki hülye, azzal nem foglalkozom. Aki úgy hülye, hogy még cseszeget is, arra pedig rábaxtam a telefont már 15 éve, azóta semmi.
2021. nov. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Én simán nem angyon tartom a rokonokkal a kapcsoaltot, harag nincs, de minek jópofizni fölöslegesen.
2021. nov. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Simán megszakítottam a kapcsolatot az idiótákkal, szóval kb mindenkivel.
2021. nov. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt már elengedtem. Anyámnak 3 tesoja van, de ebből 2 (es az ő gyerekeik) egyáltalán nem tartják velünk a kapcsolatot..A jövőre tartandó esküvőmre én nem hívom meg őket, kb én leszek az első a családban. De olyanokat akarok ott látni, akik legalább évente 3x érdeklődnek irántam.
2021. nov. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Mert a legfontosabb üzeneteket, főleg gyerekkorban, a családtagjainktól kapjuk. Ha apukánk azt mondja, hogy..."...", akkor azt hat évesen nemigen kérdőjelezed meg. Mert a szüleidben bízol és igaznak hiszed, amit mondanak, azonosulsz az értékrendjükkel. Ezek megmaradnak később is, és esetleg 16, 26, 46 évesen is nehéz szembemenni azzal, amit ők hisznek. Lehet,hogy te már nem hiszed azt, ellentmondani meg nehéz. Mert ha ellentmondasz, esetleg vita, veszekedés, érzelmi zsarolás, bűntudatkeltés következik részükről. Ami róluk szól. Az pedig rólad, mindezt hogy kezeled. Esetleg sokan azzal a meghunyászkodással, amiről a kérdező ír. Ami még oka lehet, hogy ha megszakítod a kapcsolatot a fentiek miatt (egyet nem értés) a családoddall, társadalmi számkivetettségben lehet részed. Milyen ember vagy, hogy nem beszélsz az anyáddal...hiszen felnevelt. Hiszen csak jót akart stb. Érdemes elgondolkozni azoknak, akik megfelelési kényszertől szenvednek, kikkel szemben? Könnyedén ellentmondasz és vállalod a véleményed a családtagokkal, szülőkkel, barátokkal, munkatársakkal, főnökkel szemben?
2021. nov. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem akarok megfelelni, pont nem érdekelnek. :D Ostoba, lehúzós, zsarnok emberekkel nem foglalkozom, lehet az az Atyaúristen is.
2021. nov. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is megy az érzelmi terrorizmus. Szerimtem keserűséget jobb adni mint kapni, de szurkálódáson kívűl, számíthatok rájuk és ők is rám, persze azért a nagy szivességeket felhányjuk egymásnak. Sajna ilyenek a rokonok🤷‍♂️
2021. nov. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!