Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden szülő egy kicsit...

Minden szülő egy kicsit pénzes férfit szán a lányának?

Figyelt kérdés

Tehát ha a lánynak udvarol egy szegényebb és egy kicsit tehetősebb férfi, a szülők tudat alatt is a tehetősebbet szeretnék vejüknek?

A lányuk anyagi biztonsága vagy a boldogsága a fontosabb?


2010. szept. 4. 09:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon undorító szerintem!!!A 2 nővérem több diplomás 120 fölötti nettó keresettel rendelkezik,autóval és elég jól élnek!Én viszont "csak" egy érettségizett fiút találtam,akit nagyon nagyon szeretek!A családom mégis (nagymamám és anya)folyton mondogatja,hogy miért nem keresek mást!Hagyjam ott és találjak én is valami pénzes pasit!A belem ilyenkor kifordul!Mindig azt tanították,hogy a pénz nem számít és erre most meg ezt művelik!Ráadásul engem sosem fog még csak észre sem venni egy pénzes,gazdag pasi,mivel én sem vagyok az!Nem voltunk és nem vagyunk gazdagok!Akkor miről beszélünk?Egy milkós fiú bizti imádná a beázott plafonunkat és azt,hogy nincs pénzem manikűrösre!!!!A párom szeretne szakács vagy szoba festő leni és ha elvégzi,akkor mi is élhetünk közép színvonalon!Ami nekem teljesen megfelel és még szerelem is van!Sosem tudnék egy pasit az autója vagy pénze miatt szeretni!És ráadásul a legtöbb ilyen sráccal nem igazán lehet művészetről és a világ dolgairól beszélgetni!Csak a márkákról és luxus dolgokról!Nekem meg azokról fogalmam sincs!Anya munkatársának lánya viszont hozzáment egy rettentően gazdag pasihoz,aki 12 évvel idősebb a csajnál(aki 19)luxusban élnek,mindenki tudja,hogy miért ment a ficakhoz a csaj!Mert a pasi olyan ronda,hogy azt nem lehet szó nélkül hagyni...a csaj viszont nagyon szép!Most terhes a csaj...a hapsi néha-néha iszik és néha-néha veri a csajt!Még terhesen is!Na..ennyit a gazdagságról és a jólétről!
2010. szept. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten a szülő szeretné biztonságban tudni a gyerekét (oké, most a normális szülőkről beszélünk, nem azokról, akik gyűlölik a gyereküket), szval sztem azért ha az egyik választható fél nagyon-nagyon szegény (de olyan szinten, hogy nem tudnának normálisan megélni, vagy mondjuk a gyereküknek van néhány költséges szórakozása, amiről ők úgy érzik, hogy nem tudna lemondani-színház, bulizás stb.), akkor lehet, hogy a tehetősebbet favorizálják. Nem mondom azt, hogyha nekem lenne majd gyerekem, és egy munkanélküli 8általánosost találna magának, nem lennének fenntartásaim. Viszont én inkább a lányom boldogságát választanám, mert hozzákényszeríteni akár lelki terrorral is vkihez, akit nem szeret, nagyobb kárt tud okozni vkiben, mint azt bárki is gondolná... és nem is tiltanám el senkitől, kiv. ha az a lányom testi-lelki épségét veszélyezteti (veri stb.)... szval nem akarok majd az utálatos, minedhol keresztbe tevős anyós lenni. Az én preferenciám nem éri meg azt, hogy a gyermekemet elveszítsem (főleg ha csak az a gond, hogy a másik potenciális jelölt többet keresett).


21/l

2010. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
50%
Nincs ket egyforma ember. Nem lehet igy osszehasonlitani egy szegeny meg egy gazdag embert, mert biztos, hogy mas kulonbseg is van ket ember kozott, mint az anyagiak (szemelyiseguk, kulsejuk, vegzettseguk, csaladi korulmenyeik stb mind mas). Szoval azt valassza, akit szeret, de nyilvan olyat fog szeretni, akit o magahoz kozelebb erez. Azt a tevhitet meg nem artana megdonteni, hogy a szegeny=jo, gazdag=gonosz elnyomo. Lehet, hogy megdolgozott azert, amije van vagy pedig atlagos es a szegeny nem tett annyit a jovoje erdekeben...ezer fele eset lehet. Szoval nem biztos, hogy a szegeny jobb csak azert, mert o van annak elkonyvelve. Biztos, hogy o mellette lesz boldog?
2010. szept. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Magyarországon mostanában meglehet gazdagodni szimplán úgy,hogy (sokat) dolgozol?Hol van ez a hely!Szerintem nem létezik!Sajna aki ebben a világban gazdag az nem a 2 kezével teremtette azt elő!!!
2010. szept. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!