Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden szülő egy kicsit...

Minden szülő egy kicsit pénzes férfit szán a lányának?

Figyelt kérdés

Tehát ha a lánynak udvarol egy szegényebb és egy kicsit tehetősebb férfi, a szülők tudat alatt is a tehetősebbet szeretnék vejüknek?

A lányuk anyagi biztonsága vagy a boldogsága a fontosabb?


2010. szept. 4. 09:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, hogy sokan úgy állnak ehhez a kérdéshez már eleve, hogy vagy szegény lesz és boldog, vagy gazdag és boldogtalan. Vagy a másik véglet, hogy csak akkor lehet boldog, ha gazdag, és ha szegény akkor csak boldogtalan lehet. Egyik sem igaz.

Ha lányom lenne (fiam van amúgy), azt szeretném, ha olyan párt választana magának, akit szeret, és aki őt is szereti ÉS tisztelik is egymást. Ha nem gazdagok, hát nem gazdagok. Az nem baj, ha két fiatal nem szerzett még vagyont, ha elég szorgalmasak, majd csak viszik valamire. Lehet, hogy nem lesz kacsalábon forgó palotájuk, de nem ezen múlik.

Nyilván az lenne a tökéletes, ha olyan fickót sikerülne kifognia, aki gazdag is, szeretik is egymást, stb. stb., de most őszintén, ez sem jelent semmit. Aki gazdag, az is lehet még szegény, és aki szegény, annak is fordulhat jobbra az anyagi helyzete.

2010. szept. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
A gazdag férfit úgy értem, hogy mindig lesz pénze a számlákra meg az alap élelmiszerre...
2010. szept. 4. 10:07
 13/24 anonim ***** válasza:
84%
Ismerősöm lánya házasságra készül egy sráccal,akinek semmi megtakarítása sincs, a szüleinek is rengeteg tartozása van.Namost ez a lány nagyon hozzászokott a jómódhoz és a fiú is nagy lábon él.A lány anyukája már most mondogatja , hogy nagy bajok lesznek,mert ha a szülők nem támogatják őket semmijük sem lesz.Persze a pár ezt a szerelemtől még nem látja és most kényelmes nekik, de a lány anyukája már most mondogatja, akkor csak jelent valamit.Örül, hogy a lánya szerelmes és viszont szeretik, de azt is látja, hogy bajok lesznek,mert havi 150ből nem lesz lakás, szép ruha, ékszerek, kocsi, de még benzin se hozzá, amit most még a szülők tudnak adni.
2010. szept. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a két opció volt, hogy boldog vs. anyagiak.

Simán lehet a kettő együtt. Egyébként a szülőnek nem sok köze van ahhoz kivel jár a gyereke.

2010. szept. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Azért valami köze csak van. Vagy téged nem érdekel, ha a szüleid utálják a párod?


Nekem fontos, hogy ők is szeressék.

2010. szept. 4. 10:12
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha veszélyes a partner akkor, jó ha aggódnak. Én nem a szüleimnek szeretnék partnert hanem önmagamnak.
2010. szept. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk például nem a pénz volt a szempont a szüleimnek, hanem az iskolázottság és a szorgalom. Bár emögött is nyilván a pénz van. Mert bár még diák volt a férjem mikor megismertem, de az egyetem elvégzése után folyamatosan emelték a fizetését és már messze az átlag fölött keres.


Egyébként nekem teljesen mindegy, hogy a fiaim pénzes vagy szegény lányt választanak, ez az ő dolguk. Én soha nem avatkoznék ilyesmibe bele. Viszont egy lusta lánnyal szemben nyilván egy szorgalmasat favorizálnék, de a véleményemet megtartanám magamnak, mivel a fiaimnak kell dönteni, ők élnek a lánnyal és nem én. Bárkihez tudok kedves lenni heti 1-2 alkalommal.

2010. szept. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem a pénz számít, de minden szülő a legjobbat akarja a lányának, és nyugodtabb, ha a lány olyat választ, aki mellett anyagilag is biztonságban lehet. De sok szempont van még, nyilván a szerelem, a boldogság a legfontosabb. De aggódnék, és próbálnám lebeszélni, ha mondjuk munkanélküli, tanulatlan embert választana, akinek nincs jövője. De úgyis a lány dönt.
2010. szept. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

" minden szülő a legjobbat akarja a lányának"


jó lenne, ha ilyen lenne a világ

2010. szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyu nem szólt bele. De a pszichikai állapotomat figyelembe véve örült volna annak, ha egy tehetösebb a férjem, aki el tud tartani. Nekem a pénz nem volt lényeg, vagyis csak annyira, hogy ne haljunk éhen. Sikerült is olyat választanom, akibe szerelmes lettem, utána belement, hogy eltart. Anyám meg most azért aggódik, hogy késöbb hogy fogunk megélni ennyi pénzböl...mivel egyáltalán nem gazdag, se háza, se kocsija se semmi de szeretem!

Húgommal már más a helyzet, ö nem beteg, ö tud dolgozni, nála teljesen másképp áll a dologhoz.

22/L

2010. szept. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!