Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mit tanácsoltok? SOS!

Mit tegyek? Mit tanácsoltok? SOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kb. 3-4 hónapja ideköltöztem a barátomhoz, és az anyukájához, nagy emeletes házuk van, és nem jövünk ki túl jól az anyukájával.

Tulajdonképpen nekem nincs bajom vele.

Konkrétan most az a probléma, hogy nem jó a fűtésük, le kellene engedni a radiátorokból a vizet, és kicserélni a csapokat rajtuk, mert télen nagyon hideg van náluk, de az anyós azt mondta, ő nem csináltatja meg, egy fillért nem ad bele,ugy gondoltuk, hogy a felét fizeti majd, de nem, pedig ezt úgy illene...

És nekem és a páromnak nincs túl sok pénzünk, de most azon gondolkozunk, hogy ha már minden hónapban ad a párom az anyósnak 35ezer ft-ot vízdíjjal együtt, és még most a fűtést is ki kellene fizetni, ami kb. 40-50 ezer ft, nemtudom,hogy érdemes-e.

Hiszen akkor már mindegy, ha albérletbe megyünk ketten, és azt fizetjük ugyanennyiért.

Én éppen munkát keresek.

Ti mit tennétek a helyünkben?

Maradnátok itt kiadva ennyi pénzt, örök stresszben?

Vagy inkább albérletet válasszuk? Egy szobásra, max másfél szobásra gondoltunk, nekünk az elég lenne.


Segítsetek légyszi.

Köszönöm.


2010. szept. 2. 20:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen anyukámék is azt mondják, hogy költözzünk el albérletbe, ők majd segítenek fizetni nekünk, amíg én nem találok munkát. (ők tőlünk 220km-re laknak,most költöznek majd jövőhónapban ki külföldre, de én még nem megyek a párommal, ajjaj, szóval ebben is van egy kis probléma. :-(

Engem nem tartana vissza semmi, csak félek, hogy nem fogjuk tudni fizetni az albérletet. De hát anyáék is segítenének biztos, ha úgy lenne.

2010. szept. 3. 10:34
 12/21 A kérdező kommentje:

Mivel anyáék költöznek ki külföldre jövő hónap végén, igy majd felhozzák ide nekünk a bútorokat, ami kell nekünk, azt majd meghagyjuk, ami nem, azt meg eladjuk majd, igy az albérletben addig bútorok nélkül lennénk, de hát már annyit csak ki bírnánk.

Értitek?

2010. szept. 3. 10:36
 13/21 A kérdező kommentje:
Arról meg nem is beszélve, hogy ha megcsináltatnánk itt a fűtést, nem biztos, hogy tökéletesen működne, akkor meg még költhetnénk rá....
2010. szept. 3. 10:42
 14/21 anonim ***** válasza:

*ard le a fűtést!!!Azon erőlködj és ügyködj,hogy eltűnjetek onnan!!!

Párod mit szeretne?

2010. szept. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Jönni szeretne ő is, azt szeretné, ha kettesben lennénk,mert néha már ő is tépi a haját az anyukája miatt, úgy vetten észre. :-D

Akkor hát belevágunk, elmegyünk innen. Csak tudod van egy kutyusom, nagyon szeretem, már elhoztam 220km-ről ide, és az a baj, hogy nincs albérletbe kiadó kertes ház, igy őt nem tudom egyenlőre magammal vinni, egy darabig itt lesz, mig nem találunk kertes házat, nekünk elég lenne egy kicsike hobbi kert is, csak legyen velem, mert nem akarok nélküle lenni, persze mig itt lesz, majd mindennap jövünk megnézni. :)

2010. szept. 3. 21:23
 16/21 A kérdező kommentje:

Ismét tanácstalan vagyok.

Félek az anyagiak miatt, hogy nem lesz elég pénzünk fizetni az albérletet, rezsit, és még kaja is kell.

Meg nagyon fáj, hogy a kutyusom itt kell hagynom.

Kertes házba szeretnék menni, hogy tudjam őt is vinni.

Féltem őt.

Soha nem hagytam egyedül.

2010. szept. 6. 20:24
 17/21 anonim ***** válasza:

Készíts egy listát a lehetséges havi kiadásaitokról.

Pl.:

albérleti díj: 40.000

villany: 10.000

víz: 6.000

kaja: 30.000

fűtés: 15.000

stb.

---------

101.000


És akkor kiderül mennyivel is kellen segíteni a szüleidnek.

2010. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 jujube ***** válasza:

A kerdesedben mar benne van a valaszod..

ezt irtad:

Hiszen akkor már mindegy, ha albérletbe megyünk ketten, és azt fizetjük ugyanennyiért.


Tovabba olyan hazba sok penzt belefektetni, ahol nem akarsz jovot epiteni, minek?

2010. szept. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, tényleg összefogom számolni, hogy körülbelül miket kell fizetni, eddig is igy terveztük, hogy 70ezer ft körülbelül az albérlet mindennel együtt, és még a párom fizetéséből marad még 70ezer ft kajára, meg más egyébre.

De most pénteken szabin lesz, és megyünk munkát keresni nekem a városban.

Ha dolgoznék én is, semmi problémánk nem lenne.

Gondoltam arra, hogy elvégzek egy tanfolyamot a munkanélküli által,és nemtudom, hogy itt ez hogy működik, hogy fizetnek nekem havonta érte?

Mert otthon igen igy működik, havi 57ezer ft-ot kapnak, akik tanfolyamot végeznek.

Szeritnetek?

2010. szept. 7. 10:11
 20/21 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem,hogy mennék.Ha belegondolsz,hogy fizeted az albérletet+ a villany+víz+fűtés+közösköltség és akkor még nem is ettetek,nem csináltatok közösen semmit.akkor már abból a pénzből megcsináltatjátok a fűtést.Persze stresszes,de olcsóbb+ mivel írtad hogy állást keresel gondolj bele mi van akkor ha nem kapsz állást?Miből fizetitek a kiadásaitokat?

Mi is hasonló helyzetben vagyunk.Mekünk 3 gyerek van,a bátyáméknak 1,de folyton megy a vita.nálunk a legkisebb 3 hós és a tesomék soha nem csititják le a kislányukat amikor aludna a pici,pedig az ő gyerekük már elég nagy ahhoz,hogy megértse.emellé jönnek a számlák,hogy egyik se akarja közösen fizetni+ a fűtéssel is hasonló a helyzet.És bár emiatt nagyon stresszesek vagyunk,mégsem megyünk el,mert nem éri meg.Voltunk emiatt már albérletben,de rájöttünk,hogy akkor inkább az albérleti díjból megcsináljuk magunknak a padlásteret és akkor máris külön van minden....

2010. szept. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!