Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mit tanácsoltok? SOS!

Mit tegyek? Mit tanácsoltok? SOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kb. 3-4 hónapja ideköltöztem a barátomhoz, és az anyukájához, nagy emeletes házuk van, és nem jövünk ki túl jól az anyukájával.

Tulajdonképpen nekem nincs bajom vele.

Konkrétan most az a probléma, hogy nem jó a fűtésük, le kellene engedni a radiátorokból a vizet, és kicserélni a csapokat rajtuk, mert télen nagyon hideg van náluk, de az anyós azt mondta, ő nem csináltatja meg, egy fillért nem ad bele,ugy gondoltuk, hogy a felét fizeti majd, de nem, pedig ezt úgy illene...

És nekem és a páromnak nincs túl sok pénzünk, de most azon gondolkozunk, hogy ha már minden hónapban ad a párom az anyósnak 35ezer ft-ot vízdíjjal együtt, és még most a fűtést is ki kellene fizetni, ami kb. 40-50 ezer ft, nemtudom,hogy érdemes-e.

Hiszen akkor már mindegy, ha albérletbe megyünk ketten, és azt fizetjük ugyanennyiért.

Én éppen munkát keresek.

Ti mit tennétek a helyünkben?

Maradnátok itt kiadva ennyi pénzt, örök stresszben?

Vagy inkább albérletet válasszuk? Egy szobásra, max másfél szobásra gondoltunk, nekünk az elég lenne.


Segítsetek légyszi.

Köszönöm.


2010. szept. 2. 20:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet, szülőkkel együtt élni állandó stresszforrás.
2010. szept. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Hát pedig ha nem lesz megcsináltatva akkor Ö is megfagy!

Mi is anyukámékkal élünk és fizetjük a felét mindennek,de ugyaúgy Ök is!

Ez általában mindenhol igy van, vagy így kellenne lennie!

HA albérletbe mentek annak vannak rossz oldalai is!

Sokmindennel tisztába kell lennetek elötte!

Nem tom hány évesek vagytok, de hosszótávon biztos nem jó egy albérlet, akkor inkább már megcsináltatnám valahogy a radiártorokat,és jól a képébe vágnám ha azt mondaná, hgy de jó meleg van:)

2010. szept. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én ugyanebben a helyzetben voltam,csak sajnos nem volt eszem.Engem rábeszélt a párom,hogy(anyós kedves kis dolgai ellenére is) költözzünk fel a tetőtérbe hozzájuk,perszen nem külön bejárattal,mert úgy majd könnyebb lesz.Hát nem lett,csak egyre roszabb,most második babánkat várjuk,esélyünk sincs elmenni,pedig megtennénk,ha lehetne.Egyszer már elmentem tőlük albérletbe,akkor voltam jó h*ülye,mikor visszaédesgettek.Nem azt mondom,hogy ne szeresd,vagy tiszteld az anyósodat,de nem kötelező vele együtt élni.Viszont ha csak ti vagytok neki(nincs férje,vagy másik gyereke),érdemes vele maradni,leülni és beszélni vele a jövőt illetően.Szóval,én a helyedbe mennék,de ha neked nincs munkád,akkor ha nem tudsz anyósnak pénzt adni,nem dob ki a lakásból,ha nincs pénzed hó végén kajára,a hűtőjébe bármikor benyúlhatsz,ha éhes vagy.És neki is biztos nehéz,hogy már nem Ő a No.1 a fia számára.
2010. szept. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
egy szobás lakásokat 40 körül adnak ki plusz rezsi ha ennyit kitudtok fizetni én tuti nem maradnék anyós nyakán föleg ha egy hisztérika.
2010. szept. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet! Nyugalom, s meleg.
2010. szept. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Második vok:

Na igen most olvasom jobban, ha ilyen stresszben vagytok akkor inkább albérlet,két rosszul közül a jobbik, de legalább nyugi lesz anyós nélkül...

2010. szept. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Olcsó albérletbe költöznék, mégha nehézkés is.
2010. szept. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

A 35.000Ft, amit ketten adtok, az csak rezsi, vagy a konyha is közös?


A 40-50.000Ft kiadás az egy egyszeri költség lenne a fűtés megjavíttatására?


Végleges megoldásként tuti nem szeretnék szülőkkel lakni, de az szerintem bevállalható, hogy a lakásra gyűjtős időszakban együtt éljetek egy nagy házban még akkor is, ha kicsit többet kell alkalmazkodni mindkét félnek, mint egy albérletben, mert ott csak a bérleti díj kerül 40-50.000Ft-ba havonta és akkor még hol van a rezsi és a megélhetés?

2010. szept. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ha csak egy mód van rá,meneküljetek!!!Most a radiátor javításába nem ad pénzt,később pedig (nem vicc!) szinte semmibe,de azért megmondja,hogy a saját pénzetekből mit vegyetek a háztartásba...meg mit javíttassatok meg.

Szóval,szerintem albérlet!Én is mennék szívem szerint,de már annyit költöttünk erre a házra,hogy egy épületes barom lennék itt hagyni!(Gondolom kiderült,hogy anyóssal élünk:D)

2010. szept. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem könnyű a helyzeted az biztos.

Mi is azt a megoldást választottuk, hogy maradunk és megcsináltatjuk a tetőteret. 6 évig minden szép és jó volt,(nálunk is az volt, hogy ha kitaláltak valamit, akkor felesben fizettük, rezsit is természetesen, konyha viszont külön, sőt a fele rezsit megtoldottuk 10000 Ft-al) aztán jött a fekete leves. Anyósom felvett több hitelt , mire kiderült már kettő végrehajtáson volt. Ha nem akartuk, hogy a beleölt pénzünk elvesszen, meg a ház is vele együtt, meg kellett vennünk a házat, úgyhogy most is ugyanúgy lakáshitelt fizetünk, mintha nem jöttünk volna ide. Ráadásul együtt kell velük élnünk. Ja,ez akkor derült ki amikor 8 hónapos terhes voltam, az összes félretett pénzünk elment....


Ha maradtok: TARTSD NYITVA A SZEMED!! Nálunk is voltak előjelek, de soha nem gondoltuk volna, hogy egy anya (és nagymama) ennyire felelőtlen tud lenni. Az meg már csak hab a tortán, hogy meg is lopott bennünket.

2010. szept. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!