Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem a helyzetet?

Hogyan kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Barátnőm kislánya fél éves, és mindig azzal jön, hogy ugye milyen szép?

Csak az a gond, hogy a környezetem szerint nem az.. Persze az anyukájának minden kisgyerek szép...

Ne mondjuk meg neki, hogy mi nem így gondoljuk, igaz? Én nem szeretném megbántani, de a többiek erre készülnek.. Hogyan állítsam le őket?


2010. szept. 2. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Tejóég. Ilyet nem szabad. Nem tudom, hogyan állíthatnád le ezt, de te semmiképp se vegyél részt benne. A többiek is elgondolkozhatnának, hogy milyen érzés lenne számukra, ha eléjük állna öt anyuka: figyelj, megmondjuk az őszintét, a lányod egyáltalán nem szép, sőt... Ez senkinek sem esik jól. Tapintatosság, kérem.
2010. szept. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Ne haragudj de ez bunkóság,neked sem esne jól ha azt mondaná neked az a bizonyos "barátnő" hogy "bocs de az én szemembe ronda"

Szerintem nem lehetsz igazi barátnő,meg azt sem nagyon tudhatod hogy a szépség belüről fakad

2010. szept. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
20:4-es vagyok: Hogy lehet egy olyan pici baba ronda?
2010. szept. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egy pici baba nem szép, de semmiképpen se mond meg ha tényleg a barátnőd, vagy legalábbis nem utálod, és a többieket is próbáld meg lebeszélni. (neki a leggyönyörűbb gyerek csak azt fogja látni, hogy szürnyen undokak vagytok és igaza is lene)
2010. szept. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a gyerekek között is vannak szépek és nem szépek, azaz csúnyák.ezt mindenki mérje fel maga.

de az biztos, h ha még így is gondolnám vki gyerekéről, biztos nem mondanám,h "bazz csúnya a gyereked".főleg, ha még az a vki a barátnőm is.

2010. szept. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én soha nem állnék szóba a barátnőimmel, ha a kislányomra azt mondanák, h ronda.Minden anyának a saját gyereke a legszebb és ez így van jól.
2010. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát...Nekem is a sajátom a legszebb.Néztem is a kórházban,hogy hogy mondhatja az ágyszomszédom a kislányára,hogy Gyönyörűségem..Hát nem látja,hogy az enyémnél nincs gyönyörűbb a világon????!!!

Aztán eltelt jópár év.Pontosan 12.A legeslegeslegjobb barátnőm egyszer megjegyezte,hogy: Milyen szép lett,ahogy megnőtt ez a lány...na itt nem tudta folytatni a mondatot,segítettem neki:Kicsinek nem is volt olyan szép.Ugye? Azóta emlegetjük az esetet,ugyanis visszanézve a képeket én is látom,hogy kis furi volt.


Szóval a lényeg,mindenkinek ismernie kell a kegyes hazugság fogalmát.Az akcióra készülőknek magyarázd meg légy szíves,vagy mutasd meg ezt a válaszsort!


Minden jót!

2010. szept. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kéne megmondani az anyukának!


Szerintem a barátnőket nem is az zavarja, hogy szépnek látja az anyuka a nem szép kislányt, hanem az, hogy mindenáron külső megerősítést vár el tőlük, ezáltal hazugságba kényszeríti őket. Ez nekem sem tetszene!


Mégis inkább el kell tűrni, vagy kitérő válaszokat adni, pl. Minden anyukának a magáé a legszebb!vagy vmi hasonlót.


Érdekes, nekem a 2. lányom egyáltalán nem tetszett. Szabálytalan, csúnyácska arca volt évekig, én azon csodálkoztam, hogy nekem, az anyjának hogyhogy nem tetszik. Most hogy 9 éves, egyre szebb. Az egyik barátnőm is őszinte volt, azt mondta: ahogy nő, ez a kislány egyre szebb! Ráadásul azt mondják, pont olyan mint én.

2010. szept. 27. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!