Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félember volnék? Miattuk?

Félember volnék? Miattuk?

Figyelt kérdés

Anyám elhagyott, nem törődött velem soha. Itthon a kiabálás, apám sem törődik velem, egyikőjüknek sem kellettem, mondhatni, örülhetek, ha megszülethettem, és nem dobtak ki az útra, nevelni nem nevelnek, nem is akarnak. Anyám valahol kóricál, már csinált neki egy férfi egy kisfiút, őt bezzeg (12 éves) neveli, és szereti. Én nem érdeklem. Apám megnősült, a felesége gyermeket vár tőle, már tervezik a közös életet. Engem a nagymamám nevel. Folyton üvölt, hogy miért vagyok én ilyen depressziós hülye, mindenki utál engem (nincs így), és folyton anyámat emlegeti, pedig kérem, hogy ne hozza szóba. Apám kéthetente eljön üvöltözni velem, hogy ilyen meg olyan vagyok. Félember vagyok, félszeg, és nem tudom, mire hogyan reagáljak, nem találom önmagam, nincs előttem a szülői példa, hogy milyennek is kell lennem, vannak példaképeim, közöttük ingázok, és nem értem az egész életemet. Sokszor gondolok öngyilkosságra, engem senki sem kedvel igazán, mert nincs normális személyiségem, összevisszaság vagyok, és mindig zavar van bennem. Itt, a környezetemben már elástam magam, 3 év múlva, ha nagykorú leszek, el akarok költözni, új életet élni egy másik városban, előzőleg pszichológus által jól kivesézetten.

Nem is tudom, mi a kérdésem, csak szeretném, ha elmondanátok a gondolataitokat erről. :/

Apámat szoktam kérdezni, hogy nem akar-e engem, és azt mondja, de, elrontotta, ő ezt tudja. Mégse változik semmi. Anyám 10 éves koromban eljött, azt mondta, nem hagy el többé, reggel hűlt helyét találtam. Ez alatt az 5 év alatt rengeteget sírtam. irigy vagyok, ha a barátnőim beírják msnre, hogy "pillanat, megjött anya", vagy ha az anyjukról, apjukról beszélnek, irigy vagyok a családi fotóikra, és irigy vagyok, hogy nincsenek szüleim, még égőnek is érzem, tudom, nem kéne. Mamámat szeretem, de ő mindenért engem hibáztat..

15/L


2010. szept. 1. 16:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nagyon nem tudsz mit csinálni, de az ilyen az nem szülő. Legyél normális a mamáddal és segíts neki, mert ő már felnevelt gondolom pár (egy) gyereket, ő se így akarta, hogy téged nevel, de ha ő nem lenne valószínűleg a gyivibe lennél. Szóval becsüld meg, akármilyen! Menyj el nyaranta nyárimunkára és amit keresel tedd félre, így lesz pénzed kezdésnek 18 éves korodba! Sok sikert. Amúgy én most ajánlanám a pszichologust nem évek múlva. Anyádékkal ne foglalkozz, tudom nehéz, bánt, de akkor se! Nem érdemli meg egyik se.
2010. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy milyen szakmát fogsz tanulni, de remélem találsz olyat, amivel el tudod magad tartani és el tudsz költözni.

Nekem lányom van és a szívem összeszorul, ha itt egy lány panaszkodik. A nők élete amúgyis nehezebb mint a férfiaké.

Nem nyújt nagy vigaszt, amit mondok, de sokan teljesen család nélkül kezdtek új életet a két világháború után. Tudom ez messze van már, de túlélték.

Ha egyszer elköltözöl, próbálj nem visszanézni, és saját új családod szeretetében élni. Remélem sikerül.

2010. szept. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
Fel a fejjel nem vagy az, sokat segíthet a dolgon ha van barátod, ha üvöltöznek veled menj el hagyd ott őket majd lehiggadnak, sétálj járd a várost minél kevesebbet legyél otthon annál kevesebb lesz a bajod. Ha meg szüleid ilyenek ne foglalkoz velük, találj valami elfoglatságot kösd le magad, öngyire meg ne is gondolj mindenkinek meg van a sorsa és csak egyszer élünk ne dobbd el ezt a lehetőséget magadtól!
2010. szept. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
öngyilkos soha ne legyél bármilyen rossz is a helyzeted.hidd el ez nem lessz így örökké.nekem is volt rossz dolog a családomba elégé rossz de már túl vagyok rajta.hát sok mindent mondanák de az ide nem férne el:).16/F
2010. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom javasolni,hogy ezt a pár évet próbáld meg békességben,türelemmel elviselni mamádnál.Tanulj sokat,igyekezz majd hamar önállósodni,elköltözni ,és beszéld meg ezeket a problémákat pszichológussal,aki remélhetőleg segít lezárni ezt a nehéz időszakot.Aztán új életbe kezdesz.Majd lehet egy szép családod,férjed,gyerekeid,akik szeretni fognak,csak arra vigyázz,hogy te ne kövesd majd el azokat a hibákat,amiket a szüleid.
2010. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
köszönöm :( olyan soká lesz még amíg 18 leszek... barátom van, szeretjük egymást. persze ebben is csak a rosszat látják, folyton azt hangoztatják, csak "arra" használ engem. de ez nem így van, még a barátnőim is nagyon szeretik őt, pedig szerintük senki nem elég jó hozzám. vele akarom leélni az életem... de előtte is olyan kínosnak érzem, hogy a szülei annyira jófejek, nekemmeg még szüleim sincsenek:( tudom, butaság, ezt nem kéne szégyellnem, de mégis így van, és nem tudok változtatni rajta.:( említettem a pszichológust mamámnak, azt mondta oké, de nem azért, hogy rendbejöjjek, hanem inkább gonoszkodva mondta hogy "menjél is oda, rádfér..." neki mindent el fogok mondani, mindent. legszívesebben tényleg kinyírnám magam, rossz visszaemlékezni, mikor itt volt anya, és nevettünk. és már nem nevetünk :/ illetve ő igen, csak nem velem. Egy hónapig kellett volna velem lennie, de három hétig volt csak, nem bírt elviselni tovább. nem csoda, engem senki sem bír elviselni, annyira hülyén nyilvánulok meg. nem tudom, hogy kell egyes helyzetekben viselkedni :(
2010. szept. 1. 16:40
 7/19 anonim ***** válasza:

Csak nehogy te is meghülyülj, mert a fiúk nem nagyon bírják a felesleges hisztizést meg balhézást.

Gondolkodj a jövődön, tanulj nyelveket. Annyit tudsz tenni, hogy felveteted magad valamilyen komoly egyetemre vidéken és kolis leszel. Addig is végezz sok diákmunkát még ha teheted.

2010. szept. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nyugi, semmi sincs veszve! CSupán Előtted nem követendő példa van, hanem ellenpélda. Ezt is fellehet használni és van egy olyan idézet, hogy "csaj az tud igazán szeretni, aki megjárta a poklot." :)
2010. szept. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem te vagy félember, a szüleid nem szülők, csak biológialag!Egyrészt ilyen múlt után nem csoda, ha nem találod a helyed, hiszen sehol sincs igazi nyugalmad, másrészt abban a korban vagy, amikor más sem igazán tudja ki is ő. Sokszor felnőttként is nehéz megtalálni a helyes utat, a megfelelő viselkedést, még nagymamádnak sem sikerül, hiszen téged hibáztat olyanért, amiről nem tehetsz. Van barátod, vannak barátnőid, szeretnek,erre gondolj !!Próbálj meg jól tanulni, esetleg olyan tanfolyamra járni, amit később hasznosithasz, hogy minél előbb önállósodni tudj.Most nagyon nehéz, még egy kis kitartás. A pszichológust keresd fel, remélhetőleg tud segiteni. Neki mindent elmondhatsz, kibeszélheted magadból a fájdalmadat, már az is könnyit a lelkeden.Biztos tud jó tanácsokat adni. Az, hogy fáj, hogy másnak rendes szülei vannak, egyáltalán nem irigység, csak egy vágy, ami nem valósulhat meg.Emiatt ne edd magad, ez természetes reakció.Mindenki ezt szeretné.Már csak 3 év és SZABAD leszel, addig kell kibirnod. Sok sikert, kitartást kivánok!!!
2010. szept. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

próbálj meg nem tőlük függeni...

minek példakép? légy önmagad, nem kell hogy olyan légy mint más, hiszen olyan ember már van egy...

(jah és én a helyedben kb kidobnám a szüleimet az utcára ha legközelebb jönnek látogatni..)

2010. szept. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!