Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek túl azon, hogy...

Hogyan lépjek túl azon, hogy a családom lebecsül?

Figyelt kérdés

Nagyon visszafogott, önbizalom hiányos, 21 éves lány vagyok. De már amúgyis nagyon úgy állok mindenhez, hogy elég kis esélye van annak, hogy sikerüljön + erre még a család is rátesz. "Úgysem sikerül; Csoda lenne ha meg tudnád csinálni;" Most tetszik vki, aki mások szerint jobb nálam, mert egyetemre jár, nekem csak OKJ-m van. De attól függetlenül jóban vagyunk, szóval nem hiszem hogy lenézne...De a nagyim azt sulykolja, hogy felejtsd el, ő sokkal feljebb valóbb min te.

Igaza lehet?


2010. szept. 1. 10:32
 1/5 A kérdező kommentje:

És még valami, ami nem éppen ez a témakör, de ezzel a sráccal kapcsolatos:

Nekem nagyon tetszik, én i szimpatikus vagyok neki ez biztos, de nem tudom eldönteni csak haverkodik-e. Honnan lehet észrevenni, hogy ÚGY érdeklem-e? Sajnos már 1 hete nem beszéltünk, a jövőhét végén találkozunk esetleg.

Mit mondjak neki, hogy észrevegye érdekel engem, de ne legyek nyomulós? Nagyon kellemetlen helyzetbe sem akarok kerülni...

2010. szept. 1. 10:36
 2/5 anonim ***** válasza:

NEM! Nincs igazuk! Attól még, hogy valaki egyetemre jár, már miért lenne feljebb való?! És miért jelentené ez azt, hogy nem illik hozzád? Nekem lesz diplomám, ilyen meg olyan képzésem van már, a páromnak meg érettségije sincs, én őt mégis értékesebb embernek tartom, mint magamat.

Amúgy az én családom is ilyen, de 17-18 éves koromban megtanultam, hogy csak részben fogadjam meg a tanácsaikat, értékeljem a megjegyzéseiket. Ezt pontosan nem tudom elmagyarázni miképp ment, de valami olyasmi, hogy az ilyen lebecsülő megnyilatkozásaikat egyszerűen nem veszem figyelembe, nem gondolkodom rajta, tényleg csak a hasznos megjegyzéseiken agyalok, amik építenek engem. Az igaz, hogy kicsit erősebb az önkritikám ezáltal a nagy átlagnál, de a józan észhez az sosem árt. Szóval ezt is pozitívumként fogom föl.

Ezek mellett neked nagyon erősen kell gyakorolnod a pozitív gondolkodást, nagyon kell szeretned magad. Nem fenyeget téged az a veszély a családod miatt, hogy beképzelt leszel, ők a te "lelkiismereted" a te negatív részed, ezért te inkább legyél minél elszántabb és pozitívabb, hogy meg legyen az egyensúly!

22/L

2010. szept. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az nem érdekelne, hogy csak OKJ-d van, kezdetnek az is megteszi. De amint meghallanám tőled azt, hogy lekicsinyled magad és esetleg még önsajnálattal is párosul az egész, máris továbbállnék mellőled. Sosem bírtam az olyan embereket, akik azzal foglalkoznak éjjel-nappal, hogy mit gondolnak róluk mások, és hogy milyen szerencsétlenek az életben, ezzel persze el is érik azt, hogy tényleg sikertelen, kis formátumú, ambíciómentes emberekké válnak.

Ha a családod ilyen szemét, visszahúzó senkikből áll, ints be nekik és fordíts hátat, majd kezdd el élni úgy az életed, ahogyan te akarod. Csak így lehetsz sikeres.

2010. szept. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy ember valódi értékét nem a diplomák száma határozza meg. Nyilván egyfajta fokmérő, de de nem lehet általánosítani.


Ha helyes, kedves lány vagy, még simán összejöhetsz azzal a sráccal. Ne a rokonoktól kérj tanácsot, hanem dobd be magad... :)


Nekem lassan 2 diplomám lesz, mégsem érdekelne a végzettséged. Viszont az fontos, hogy ne legyél lusta tróger, stb...

2010. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pipáld le őket. :)

Én is azt hallgattam, hogy nem lesz belőlem semmi, bezzeg ők, de most az én nevem jelenik meg könyvekben :), azóta valamiért mélyen hallgatnak. :)

2010. szept. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!