Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öröklés. Mi lenne a helyes...

Öröklés. Mi lenne a helyes ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Egy közeli hozzátartozó halála után három testvér örökölt. Az egyikük elég jó körülmények közt él, így lemondott a különösebben nem nagy örökségről. Egyébként egy vidéki lakásról van szó (sajnos az ingatlan árak nagyon alacsonyak ott), egy fél éves autóról, kevés készpénzről és sok-sok limlomról (köztük néhány értékesebb műszaki cikk)

Az egyik testvér már természetesre vette, hogy az autó az övé, hiszen jogosítványa csak neki van. A másik testvér eladná és felezné a pénzt. Ahogy a lakás és a többi örökség árát is. A pénz nagy segítség lenne neki, mivel hitelei vannak, albérletben él és egyedülálló anya. A családban már mindenki úgy néz rá, mint a véres rongyra, hogy minek neki az az autó, miért sajnálja a testvérétől. Csak épp az autó többet ér, mint maga a ház, amit természetesen még feleznének. Illetve az autót igénylő testvér néhány műszaki cikket, munkagépet is vinne. A másik testvér igazságtalannak tartja ezt, ami miatt őt meg mindenki szarrágónak. A testvérek közt egyébként jó a kapcsolat, ami nyilván megváltozik, ha ragaszkodik a fele-fele arányú osztozkodáshoz.


2021. szept. 16. 15:49
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
96%
#15 (kérdező): Ha még nem kaptátok meg a hagyatéki leltárról a tájékoztatót, és vele az ingatlan adó-értékbizonyítványt, akkor azt várjátok meg. Közben az autót is fel lehet értékeltetni hivatalosan, a hagyatéki eljárásban úgyis elvileg meg kell adni egy becsült értéket. Kifejezetten jól jöhet, ha van egy hivatalos becslés róla. Aztán majd a hagyatékin, a közjegyző előtt próbáljatok egyezkedni.
2021. szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazságos az egyiké a kocsi, másiké a ház - felosztás még értékegyeztetéssel sem, mert aki a kocsit kapja, azonnal hasznát veheti. Aki pedig a lakást kapja, árulhatja évekig és addig is csak a gond van vele. És költség is.
2021. szept. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha engedsz a testvérednek, akkor is rossz lesz már a kapcsolat köztetek, úgyhogy szerintem állj ki magadért. A rokonságot meg tojd le, úgysem segítenek neked semmiben, ha jól értem.
2021. szept. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már nem nagyon lehet segiteni, a akpcsolat igy se ugy se lesz jo.
2021. szept. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
32, teljesen egyetértek veled. A kérdező által leírt helyen ahhoz is szerencse kell, hogy egyáltalán el tudd adni a házat. Akik ilyen környéken laknak azoknak jellemzően pénzük nincs, akiknek meg van pénzük nem bolondok, hogy ilyen helyre költözzenek. Ismertem én olyat is, aki megörökölt egy hasonló helyen lévő házat és fel akarta ajánlani tombola nyereménynek, mert haszna semmi nem volt belőle, bosszúsága (lopások) meg költsége (fűnyírás, parlagfű irtás) annál több. Sajnos az ilyen helyeken ha tudják, hogy lakatlan simán ellopnak minden mozdíthatót, beleértve a cserepet és az ablakkereteket is tehát, ha nem sikerül eladni az is meglehet, hogy egy év múlva már semmit nem fog érni. Ezzel szemben egy fél éves autó még mindig több milliót érhet, ráadásul gyorsan és könnyen pénzzé tehető. Nem is értem miért gondolja evidensnek az egyik tesó, hogy ez neki csak azért jár mert van jogsija. Közben a leírtak szerint kb. ez a legértékesebb rész az egészből. Kérdező, ha éppen téged akarnak kisemmizni hát ne hagyd. A rokonság meg mit érdekel. Aki most téged szid az segített neked valaha valamiben? Ha meg nem számíthatsz rájuk, akkor mit érdekel, hogy mit gondolnak.
2021. szept. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
87%
Felezés lenne a legcélszerűbb szerintem is, mivel egyenlően örökölnek, nem úgy megy, hogy ez az enyém, az a tiéd.
2021. szept. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
30-as. Senki nem gondozta, mindkét testvér ugyanott lakik. Az elhunytat nem kellett gondozni. Haláláig jó fizikai állapotban volt. Sajnos nagyon hirtelen hunyt el.
2021. szept. 17. 09:18
 38/41 anonim ***** válasza:
72%
Mondd azt h folyamatban van a jogsi megszerzése, így neked jár az autó, a h azt meg felezzétek el.
2021. szept. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 kovpet ***** válasza:
96%
De most jól értem, hogy a kedves rokonságnak az a baja, hogy nem adsz milliókat puszira? Akkor már miért nem fordítva?
2021. szept. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 kovpet ***** válasza:
97%
Ha egy tavat örököltetek volna, akkor azé lenne, aki tud úszni? Ha egy erdőt, akkor meg azé, aki tud fára mászni? Ez abszurd.
2021. szept. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!