Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öröklés. Mi lenne a helyes...

Öröklés. Mi lenne a helyes ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Egy közeli hozzátartozó halála után három testvér örökölt. Az egyikük elég jó körülmények közt él, így lemondott a különösebben nem nagy örökségről. Egyébként egy vidéki lakásról van szó (sajnos az ingatlan árak nagyon alacsonyak ott), egy fél éves autóról, kevés készpénzről és sok-sok limlomról (köztük néhány értékesebb műszaki cikk)

Az egyik testvér már természetesre vette, hogy az autó az övé, hiszen jogosítványa csak neki van. A másik testvér eladná és felezné a pénzt. Ahogy a lakás és a többi örökség árát is. A pénz nagy segítség lenne neki, mivel hitelei vannak, albérletben él és egyedülálló anya. A családban már mindenki úgy néz rá, mint a véres rongyra, hogy minek neki az az autó, miért sajnálja a testvérétől. Csak épp az autó többet ér, mint maga a ház, amit természetesen még feleznének. Illetve az autót igénylő testvér néhány műszaki cikket, munkagépet is vinne. A másik testvér igazságtalannak tartja ezt, ami miatt őt meg mindenki szarrágónak. A testvérek közt egyébként jó a kapcsolat, ami nyilván megváltozik, ha ragaszkodik a fele-fele arányú osztozkodáshoz.


2021. szept. 16. 15:49
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
83%
össze kell számolni, mi mennyit ér. pl 5 milla a lakás, , 5 az autó, 2 milla a kacatok. Az összesn 12 milla.Mindkettőnek 6-6 M jár. Az egyik vigye az autót, az 5 M-t ér, meg kapjon a kacatokból 1 M értékben. A többi a lányé, aki vagy eladja, vagy megtartja.
2021. szept. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
98%
Egyenlően kell elosztani,mindent pénzé tenni és felezni.Nem is értem hogy gondolja az egyik,hogy viszi a kocsit,de a ház felét is...miért járna neki több?
2021. szept. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy nem értem mit cifrázod kérdező. nyilván te adatnád el a dolgokat.
2021. szept. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
98%

"Az egyik testvér már természetesre vette, hogy az autó az övé, hiszen jogosítványa csak neki van"

ez nem így működik

2021. szept. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Igen, az is szóba került, hogy a másik testvér kifizeti az autó felét, és onnantól az övé. De pénze neki sincs és természetesen ingyen szeretné. Ugyanakkor a ház árából is szeretne. Bár utóbb kegyesen felajánlotta, hogy azt átengedi (kb 1,5-2 milliót ér a ház). Eladni sem könnyű, kevesen költöznek oda és kevés a fizetőképes vásárló. Talán szocpolra megveszik, annak azt hiszem 2 millió körül van a maximuma ilyen ingatlanra. Szóval ennél több nem jöhet szóba.

Mint írtam, egyik örökösnek sem opció odaköltözni.

2021. szept. 16. 16:22
 16/41 A kérdező kommentje:

Igen, én adnám el a dolgokat. Azzal is tisztában vagyok, hogy jogilag ez így működik.

Kérdés, hogy ki mit tenne? Megérné-e, hogy családi útálat tárgya legyen?

2021. szept. 16. 16:25
 17/41 anonim ***** válasza:
70%
#15 dübörög a csok, vidéken is aranyáron mennek most a házak. vagy már nem? ha senki se akar odaköltözni és kivásárolni a többit, akkor csak az az opció marad hogy eladják és harmadolják a pénzt
2021. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha a család szerint nem egyenlő részben jár az örökség,és fikázzák azt aki jogosan járna el,akkor ilyen család véleménye nem is érdekelne.

Ők fognak segíteni ha bajban leszel? Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa.

2021. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
74%
nagyon nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy a mai ingatlanárak mellett - beszéljünk az ország bármely részéről - csupán 2 milliót érjen egy lakás. mekkora, milyen állapotú?
2021. szept. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
97%
Én nem hagynám annyiban. Volt hasonló szemétségre példa a családban, és sajnos tudom, hogy egyszer, ha öröklésre kerül nálunk a sor, az én tesóm is megpróbalna ügyeskedni, kiforgatni. Aki így áll a dolgokhoz, azzal szemben nem kell restnek lenni. Nagyon szomorú, de ha kell, jó ügyvédet kell fogadni, és akár perre vinni a jogos osztozkodást. Én is már erre készülök lelkiekben, remélhetőleg 30+ évig még feleslegesen.
2021. szept. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!