Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell imádnom valamit,...

Miért kell imádnom valamit, amit gyűlölök?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rossz iskolát választottam. Minden szabadidőmet elveszi, semmit nem tanulunk, csak fellépegetni járunk. Azt mondták, ez erős iskola, itt nagyon jó képzést kapunk, ehhez képest, csak ámulok, hogy a többi osztálytársam milyen jól képzett, már a középfokú nyelvvizsgát teszik, okosak, és jó esélyük van a remek érettségire. Kifejezetten utálom az iskolám, ahol nem tanulunk, csak a szabadidőt rabolják a rongyrázással... Otthon ha megemlítem, hogy szörnyű ez az iskola, elvárják, hogy imádjam, hogy minden gyerek imádja az iskolát, csak én vagyok ilyen idióta, stb... az ember elvárhatna egy kis vigasztalást a családjától, nem? elvárják, hogy lelkesedjek eziránt a suli iránt, és nem tudom velük megbeszélni, hogy miért nem szeretem, a válasz mindig az rá, hogy "te semmit nem szeretsz, semmi nem jó neked..." elegem van ebből az egészből, négy évet cseszek el az életemből, és nem fogok kapni érte semmit, őszintén. De a családom csak nyúz és nyúz...

17/L


2010. aug. 30. 17:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%
Barátnőm is egy ilyen iskolába jár, ebben a tanévben végez. Értem miről beszélsz. Aki szerint benned van a hiba, üzenem, hogy az ilyen iskolák tanulói a nyelvvizsgákat 95%-ban úgy szerzik, hogy a szülők magántanárhoz járatják a gyereket, amúgy meg mivel pénzes szülőkről van szó, ezért megy a rongyrázás ezerrel, és nem az ész diadaláról, hanem az elit diadaláról szól az egész. Az iskola nem sokat ad hozzá a színvonalhoz, a leggyakoribb a "nem tanít, de számon kér" típusú tanár, 1-2 kivétellel.
2010. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a pénzek a különböző fellépésekre kellettek, és valóban nagyon sok iskolában megy a rongyrázás. Az osztálypénzek is változóak. Sok iskolában 9.-ben elkezdik úgy az osztálypénz gyűjtését, hogy a 12.-re ne legyen plusz költség a szalagavató, bankett stb. Egy átiratkozásnál úgy tisztességes, hogy az osztálypénz rá eső részét visszafizetik, mert a másik suliban is valószínű 9.-től szedték. Ott meg visszamenőleg kell fizetni.

A kisváros, ahol lakunk, 2 általános iskolával működik, az egyik ilyen "elit" suli. Akkora összegeket hordanak be a gyerekek, és minden kis szir-szarra ajándék a tanári karnak, hogy én csak kapkodom a fejem. Az én lányaim a másikba jártak, de már hallom, hogy kezd felzárkózni. Mi még annak idején max. 1 csokor virágot vittünk év végén az osztályfőnöknek, meg a kedvelt tanároknak, most már több ezres, sőt 10 ezres ajándék a divat. Cserébe meg kapnak a nívón aluli oktatást.

2010. aug. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
de most ez normális, hogy a matek óráink egyharmadát elkérték a 10. évben, hogy fellépésre gyakoroljunk? vagy az, hogy az osztálypénzből vendégelték meg a tanárainkat? szerintem nem túlzottan... Az meg, hogy még természettudomány óráink sincsenek, külön röhej...
2010. szept. 1. 16:45
 14/19 anonim ***** válasza:

Ez valami drága alternatív suli ezek szerint?

Szerintem próbálj meg mégegyszer a szüleiddel beszélni, és próbálj meg higgadt maradni szerintem. Már majdnem felnőtt vagy, szerintem el tudod dönteni tetszik-e neked ez a 'nem tanítunk semmit, de marha kreatív gyerekeket nevelünk jó pénzért' jellegű iskola. (Remek érettségit majdnem bárhol tehetsz, e miatt ne aggódj). De ha konstans utálod az egészet szerintem se kellene erőltetni. Ha új iskolába mész újra kell kezdened, mert nem azt tanuljátok mint a rendes középiskolákban?

2010. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
pontosan.:( már csak egy évet kell lehúznom, de az egyetemmel is ugyanígy akarják.. azt viszont nem fogom hagyni.
2010. szept. 1. 17:16
 16/19 anonim ***** válasza:
Ilyen egyetemről még sose hallottam, de az biztos, hogy ott állj a sarkadra, ne hagyd rábeszélni magad olyanra, amilyet nem te szeretnél. Ha nem valami nagy marhaságot találsz ki szerintem támogatni fognak a szüleid, de ha tényleg újra kellene kezdened a középiskolát, akkor inkább bírd ki itt azt az egy évet.
2010. szept. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
sok pénzt öltetek bele...na ne már ! és ha nem lesz egy normális szakmád és nem fogsz tudni dolgozni emiatt akkor az mennyi minusz lesz? mérlegelni kéne a szüleidnek...
2010. szept. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet.. Én váltottam. És sz*rul jártam. Nagyon. Most én nézem ahogy a régi osztálytársaim nyelvvizsgáznak. Bárcsak maradtam volna a s*ggemen. Ott is csak a rongyrázás ment... De itt meg nulla tanítás csak sok buta ember akik okoskodnak..
2010. szept. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Utolsóhoz csatlakozom. Előfordulhat, hogy váltasz, és nem jársz jól. Az is előfordulhat, hogy jó iskolába mész, viszont az alapok hiánya miat, nem tudod fölvenni a ritmust. Esetleg ha itt megbuknál valamiből, és imételnél egy évet egy jobb iskolában? Nem jó ötlet? Azután már az utolsó évet is könnybben vennéd. Amúgy a szülők egyetértenek egymással az iskolát tekintve? Nem lehet, hogy egyikük hajtja adolgot, és másikuk veled együtt szótfogad? Esetleg külön-külön megpuhíthatnád őket. Nincs egy olyan rokon, nagynéni stb, aki "közbenjárhatna" a szüleidnél az ügyedben?
2010. szept. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!