Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell imádnom valamit,...

Miért kell imádnom valamit, amit gyűlölök?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rossz iskolát választottam. Minden szabadidőmet elveszi, semmit nem tanulunk, csak fellépegetni járunk. Azt mondták, ez erős iskola, itt nagyon jó képzést kapunk, ehhez képest, csak ámulok, hogy a többi osztálytársam milyen jól képzett, már a középfokú nyelvvizsgát teszik, okosak, és jó esélyük van a remek érettségire. Kifejezetten utálom az iskolám, ahol nem tanulunk, csak a szabadidőt rabolják a rongyrázással... Otthon ha megemlítem, hogy szörnyű ez az iskola, elvárják, hogy imádjam, hogy minden gyerek imádja az iskolát, csak én vagyok ilyen idióta, stb... az ember elvárhatna egy kis vigasztalást a családjától, nem? elvárják, hogy lelkesedjek eziránt a suli iránt, és nem tudom velük megbeszélni, hogy miért nem szeretem, a válasz mindig az rá, hogy "te semmit nem szeretsz, semmi nem jó neked..." elegem van ebből az egészből, négy évet cseszek el az életemből, és nem fogok kapni érte semmit, őszintén. De a családom csak nyúz és nyúz...

17/L


2010. aug. 30. 17:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
És miért nem mész át másik iskolába?
2010. aug. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
milyen suli ez?
2010. aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
"Minden szabadidőmet elveszi, semmit nem tanulunk, csak fellépegetni járunk. Azt mondták, ez erős iskola, itt nagyon jó képzést kapunk, ehhez képest, csak ámulok, hogy a többi osztálytársam milyen jól képzett, már a középfokú nyelvvizsgát teszik, okosak, és jó esélyük van a remek érettségire."-,---Nahát ez igazán ellentmondásos! Azt mondod az iskola szörnyü,és csak rongyrázás van meg fellépések.De a többiek okosak és már a középfokú nyelvvizsgát teszik! Na akkor nemlehet hogy az iskola nem is olyan szörnyü,hanem a szüleidnek valóban iaza van,és te vagy az???Mást nem nagyon lehet tanácsolni neked,mert valóban ugy tünik hogy te vagy fura!
2010. aug. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

nem mehetek át, két év alatt rengeteg pénzt pocsékoltunk belé, a szüleim nagyonvárnak valamit tőle...

utolsó: akkor képzeld el az évzáródat, ahol te és az iskolád vagytok, és úgy díszítitek fel a sulit egész nap, mintha a pápa jönne hozzátok... és mindezt mégis minek? hírességeket hívtak a gálánkra év végén, amiből egy se jött el...

2010. aug. 30. 17:32
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A lányom időben váltott. A felvételi ideje alatt odáig volt, hogy mi lesz, ha nem veszik fel az elsőnek jelölt gimibe. Felvették, el is végezte a 9.-et, de másikban folytatja a tanulást. Egy év alatt rájött, hogy itt soha nem lesz jó tanuló. A nővére is itt érettségizett, ugyanazon a tagozaton, de más tanárai voltak, mint a húgának, akinek nem volt szerencséje. Az osztályfőnökük volt a matek-fizika tanára. Az én lányom, aki általánosban dícséretes jeles volt ebből a két tárgyból, kegyelem kettes lett 9. év végén. Olyan osztálytársai, akik megyei, meg országos versenyeken nagyon jó helyezéseket értek el az általánosban, épp hogy megkapták a 3-ast. A másik tagozaton, másik tanárnál a 3-as volt a legrosszabb jegy év végén. Ott a a tanár tanítja, aki a nagyobbiknak is a tanára volt.

Kérte a lányom, nézzünk más sulit, és most már át van íratva. Én nem erőltettem sem korábban az iskolaválasztást, sem azt, hogy maradjon ott. Remélem jól döntöttem.

Sajnálom, hogy a szüleid nem értik meg a problémát, nincs annál pocsékabb dolog, mint mikor az ember úgy megy suliba, később felnőttként dolgozni, mintha valaki hátulról rugdosná. Így nem lehet jól teljesíteni.

2010. aug. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
elírtam amúgy, a többi volt osztálytársam, akikkel általánosban jóban voltunk. ők nem ebbe járnak, hanem másikba. csak egy az, akivel ugyanoda járunk, de ő sincs jobb véleménnyel...
2010. aug. 30. 17:34
 7/19 A kérdező kommentje:
én is így gondolom, utolsó :/ előzőnek pedig kérem, hogy olvassa el, amit kommenteltem, mert elírtam előzőleg.
2010. aug. 30. 17:35
 8/19 anonim ***** válasza:
Értem igy már teljesen más a helyzet! Akkor állj a sarkadra,és szállj szembe a szüleiddel,és válts iskolát! Magyarázd meg nekik hogy a te életed,és hagyjanak már dönteni,amugy is majdnem 18 vagy,van jogod hozzá!
2010. aug. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Mindenképpen váltanod kéne pénz ide vagy oda. Egy középiskolába lehet sok pénzt ölni? Én csak a főiskolákról és egyetemekről tudtam, hogy fizetős. Nem értem a szüleidet, én a helyedben átmennék máshova.
2010. aug. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
nem volt penzkidobas,hiszen x evet elvegeztel... ha atjelentkezel mashova ne elolrol kezded.... vagy megerteted a szuleddel,vagy kirugatod magad....
2010. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!