Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Asszem faterom megcsalta...

Asszem faterom megcsalta anyám, mit tegyek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

ma reggel anyám elmesélte , hogy valószínüleg fateromnak van valakije vidéken (melóhelyén) már évek óta . előszőr azt hittem , hogy anyám túloz . meglátogattam nagymamámat és elmeséltem neki , hogy szüleim nem is beszélnek egymással , meg mostanában elég feszült a hangulat közöttük , és elmeséltem neki anyám történetét . vártam , hogy mamám majd ellát valami bölcsességgel , de ehelyett elmesélte , hogy faterom kikezdett a nyénnyémmel is, aki anyám testvére .

erre nagyon megdöbbentem , de mami lelkemre kötötte , hogy erről senki senkinek sem szabad beszélnam.

elmesélte azt is , hogy papám is megcsalta őt , hasonló volt a szituáció , de az öreg részegen kikotyogta mamámnak a dolgot . faterom nem beszél őszintén részegen sem .

azon gondolkodom , hogy hogyan deríthetném ki az igazat , és mit tehetnék , hogy megbékéljenek valahogy egymássl a szüleim .

van egy ötletem , de nem tudom, hogy beválna -e

azt hallottam , hogy a problémákat csak közösen lehet megoldani ilyen helyzetben , de mivel nekem szerelemben semmi tapasztalatom sincs ezért nem tudom , hogy hogyan lehetne rendbehozni mindezt.

De viszont szüleim nem tudják , hogy én füvezek , meg ki is akadnának lehet , mert azért az ő idejükben máshogy mentek a dolgok.

ha be vallanám szüleimnek ezt , akkor talán rákényszerülnének arra , hogy közösen megoldják a problémát , és így talán valamilyen szinten nyitnának egymás felé , és talán valamenyire kibékülnének a közös érdek miatt.

de az is lehet , hogy ezzel csak mégjobban elburjánzanának a dolgok és végleg összedölne az ami a családból maradt . van 2 öcsém , és mind2en ugyanúgy vannak mint én. bár ők is és én is azt mondjuk , hogy ez az ő dolguk , nekik kell megoldani , de mégis úgy érzenm valahogy össze kéne hozni a családot.


tudnátok nekem ebben segíteni? valami ötlet? mert én már kifogytam az ötletekből.


vagyis még az jutott az eszembe , hogyha minden kötél szakad és már minden mind1 lesz , akkor nyomok egy - egy jointot a kezükbe és beszivatom a családot , hogy mindenki boldog legyen, de ezt az ütőkártyát nem akartam még néhány évig kijátszani.

22\f


2010. aug. 30. 14:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a nagyinak és a nyényédnek is adnod kéne egy jointot.
2010. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ez csak a szüleidre tartozik.

Meg fogják oldani.


(a jointot elfogadom)

2010. aug. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj előbb apáddal.

Mivel ő a ludas ebben a kapcsolatban.

2010. aug. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak a szüleidre tartozik, ha helyre akarják hozni akkor helyrehozzák, ha te beleavatkozol szerintem csak tovább szítod a dolgokat. én a helyedben lapitanék.
2010. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia

Én szintén azon a véleményen vagyok,hogy ez a szüleid dolga és jobb kimaradni belőle.

Majd ők tisztázzák és rendezik maguk között.

2010. aug. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
de szar ölbetett kézzel várni , hogy mi fog történni . :(
2010. aug. 30. 14:31
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
szerintem igenis lépni kell. nem szabad ahgyni hogy senki se szoljon és a feszültség nöljön miközbe mindenki érzi valami baj van. szerintem üljetek le (anyukád,apukád,te és még a tesoid is lehetnek)irjátok le a papirra a problémátokat (név nélkül) aztán olvassátok fel és vessézétek ki a dolgokat vagy beszéljetek ugy hogy pl ( egy labdával) akinél van a albda csak ö beszél (ilyenkor elmondhatjtoka problémákat vagy bocánatot leeht kérni) és akinek gondolja a labdát annak dobja és a következö is elmondja stb...szoval muszáj erröl beszélnetek és enm kerülni a problémát beszélj a nyényédel hogy tényleg igaz -e és ne hallgass a nagymammádra ha szereted anyukádat és nem szeretnéd becsapni beszéld emg vele mit hallottál(hiszen ö is elmondta hogy szerinte meg csalja apád) sok szerencsét! remélem minden sikerülni fog :)
2010. aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

14:33 vagyok.

nekem is volt hasonlóesett elég sok és volt ahol elmondtam és volt ahol nem. volt mikor betelt a pohár és elmondta hoy mi a helyzet és gondolkozzanak el magukon és igenis segitett a családnak a lényege hogy öszinték lehetünk egymással és magunkat adhatjuk..ne hagyd hogy ez eltünjön!!

2010. aug. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Te ismered őket, az én szüleim is eléggé szétvannak, de akármit próbáltam, közölték, hogy ez a felnőttek dolga. Néhány év után feladtam és inkább elköltöztem, most a saját életem élem és meg se próbálok segíteni a kapcsolatukon.

De ha a te szüleiddel lehet őszintén beszélni (amit kétlek, főleg amiatt, amit apudról írtál), akkor próbálj meg.


Viszont a fű-dolgot szerintem hagyd ki ebből, nem kell az orrukra kötni, már csak azért se, mert semmi eredményt nem érnél el vele. Max. elvinnének orvoshoz vagy nem tudom, hova szokták ilyenkor vinni az embert, aztán ugyanott folytatnának mindent.

2010. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

a fűről szerintem most nem aktuális hogy beszélj, ezzel csak vakvágányra azaz rád tereőldne a figyelem és a valós problémát meg szóba se hoznák, inkább téged b**gatnának, hogy miért füvezel.

Anyudnak meséld el Apudról amit hallottál

és testvéreiddel, ha kellően nagyok, beszélj talán szintén arról, hog yfontos-e nekik a család, és egyszer tálaljátok ezt Anyudnak, hogy elöttetek (ha nagyok a tesók) akkro beszéljék meg épkézláb, értelmes emberként az egész szitut

vag ybeszáéljék meg egymás közt, adjatok nekik időt/teret tehát ha egymásközt beszélnék akkor NE füleljetek stb..

és később pedig számoljanak be nektek, hogy áll a széna....

2010. aug. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!