Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon el vagyok...

Mit tegyek? Nagyon el vagyok keseredve. (lent bőv. )

Figyelt kérdés
A szüleim folyton kiabálnak velem mindenért, nekik semmi nem jó. Nyáron még kevésbé, de suliidőben nagyon durván. Jó tanuló vagyok mert inkább tanulok egész délután mint hogy velük legyek. Ha 5-öst kapok akkor azt mondják,hogy reméltük meg, hogy mást nem is várnánk de sose dícsérnek meg érte.Ha 4-est kapok (1 évbe talán 3x) akkor egyből mindennek lehordanak, hogy de hülye vagyok meg mért nem lehet tanulni. Év végén lett 1 db 4-esem földrajzból és ezért nem mentünk nyaralni sehová sem. Nagyon félek mert megint kezdődik a suli és nem akarom, hogy folyton ordítozzanak velem. Tavalyi évben már a cigire is rászoktam mert lenyugtatott. Ja és a szüleim egyáltalán nem voltak kitűnő tanulók, anyának van diplomája apa érettségiében még 3-as is van sőt 2-es is. Mit tegyek, hogy ne kiabáljanak velem folyton? 14/L
2010. aug. 30. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
húú ez durva..hát beszélj velük..mondd hogy tudsz te ennél rosszabbat is lehet hogy 2-esed is lesz ha ezt csináljéák,mert ha semmi nemjó nekik akkor ugyis mind1..persze ne kapj direkt rosszjegyet csak ijessz rájuk kicsit.
2010. aug. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam csak félek hogyha ilyeneket mondok nekik akkor megpofoznak.(Ilyen még nem volt, de el tudnám képzelni.)
2010. aug. 30. 10:11
 3/7 anonim ***** válasza:
hát igen..szedd elő apád bizonyítványát és kérd számon..amugy ez nagyon durva én else tom képzelni..nekem még 2esem is van az évvégibe viszont néhánybol javitottam egy jegyet(közepes átlag)és anya így is megdicsért hogy egyáltalán javitottam.=)
2010. aug. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nemtudom mi lesz. Nagyon félek már előre a sulitól.Majd lesz valami...
2010. aug. 30. 10:20
 5/7 anonim ***** válasza:
amugy most 8.os leszel?? mert ha igen lehet hogy azért csinálják hogy jó suliba menj majd tovább..vagy régen is ez volt??
2010. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Régen is,de nem megyek másik suliba mert már a gimibe vok (8 osztályos).
2010. aug. 30. 10:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan felhozhatod a régi bizijeiket, és hogy ne papoljanak olyan dologról/ne büntessenek meg olyan dologért, amik őt ennyi idősen nem voltak képesek elérni. Egyébként meg inkább a saját lelki egyensúlyod legyen a fontos-én már csak tudom... nekem is pont ilyen szüleim voltak (annyi kbséggel, hogy öcsémnek meg mindent megengedtek), hogy az 5ösért nincs dicséret, mert az természetes, ha hoztam egy hármast haza egy dogáért, akkor meg már csalódtunk benned, lányom... és mivel tényleg elhittem azt, hogy csalódást okozom nekik, meg nem vagyok elég jó, mindig csak az lebegett a szemem előtt, hogy x meg y mit várna el tőlem, órákat tanultam olyan tárgyakból, amiket egyáltalán nem értettem... és nem érte meg... belecsömörlöttem a tanulásba, önbizalmam a béka segge alatt, szorongok, szinte minden mozdulatom és mondatomat hússzor végiggondolom, nehogy megsértsek vele vkit...

Egyébként ha a cigiről nem tudnak, megmondhatod nekik, hogy ehhez vezetett ez az értelmetlen teljesítménykényszer, hogy ideges vagy, és csak így tudod magadat lenyugtatni. Esetleg elmehetsz pszichológushoz is, és amit neked mond a pszichológus, azt is elmondhatod nekik (valszeg vmi hasonló dolgot fog elmondani, mint én).

Sok sikert, szorítok érted :).


21/L

2010. aug. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!