Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van. Mit csináljak?

Elegem van. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos fiam. A feleségem pár hónapja meghalt így nincs nő. A gyerek kb óránként sír és nem tudok soha aludni. Akármit csinálok neki nem jó semmi pedig mindent megcsinálok. Ha van egy nő a közelben akkor kicsit megnyugszik. Van egy csaj akivel jóba vagyok és egy kocsmában dolgozik ami pár házzal arrébb van és néha átjön. Nem tudok csinálni soha semmit mert mindig vele kell lenni. Már volt olyan h nem keltem fel a sírásra csak ez így nem valami jó. Ki fogok akadni ha így folytatja. Már 200 éve nem is voltam sehol, a haverjaim nem jönnek át mert nem tudnánk mit csinálni meg nincs akire rábízhatnám. Talán az a csaj akiről beszéltem elvállalná valamikor..de ő olyan bulizós. Mit csináljak már?

28/F


2010. aug. 30. 09:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Később tényleg jobb lesz.


Ne hagyd, hogy mások rád vetítsék a saját problémáikat!


Teljesen normális, hogy 28 évesen nem lesz vége az életnek, ha meghal akit szerettél. Előtted még ott az élet, bármennyire is szeretted a gyereked anyját, az a normális, ha lesz még másik kapcsolatod, másik gyereked is akár. Néha az élet ilyen kegyetlen, ez nem ok arra, hogy magunk is kegyetlenek legyünk magunkkal vagy egymással. Az sem helytelen gondolat, ha szórakozni akarsz. Valahol össze kell találkoznod majd az új pároddal is. Ha a gyereket rendesen ellátod, és nem az ő kárára történik mindez, akkor ez teljesen rendben van. (Nem tudom, honnan veszik egyesek, hogy nálad ilyen gond lenne, felteszem, csak hasonlítják egy általuk ismert ilyen helyzethez, de ez számomra nem derült ki.)


A fél éves gyereket már rá lehet bízni valakire. később pedig bölcsibe is járhat. Nem ideális helyzet, de hát egyáltalán nem ideális, ha valaki ilyen kicsi korban elveszíti az édesanyját. Ehhez kell viszonyítani. Ebben a helyzetben nagyon fontos, hogy te jól legyél. Úgy is, mint egyetlen vér szerinti szülő, aki maradt a kicsi számára. Ha te most becsavarodsz, vagy depressziós leszel, az nagyon rossz lenne neki is. Ezért szedd össze magad és oldd meg, hogy legyen kire hagynod őt, amíg te is törődsz magaddal! (Alkalmasint új kapcsolatot keresel, aki elfogadja, hogy van már egy gyereked. Ez ebben a korban nem szokatlan, bár inkább válás miatt, és inkább nők szoktak magukra maradni a gyerekkel, de így sem vagy egyedül.) Maradj talpon!

2010. aug. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Tudod ha te is olyan régen lettél volna a haverjaiddal mint én akkor tudnád miről beszélek. Régen volt egy csomó barátom most meg alig van. És nem ez a legnagyobb bajom csak már jó lenne csinálni valamit.

Az a baj hogyha nem alszok akkor hülye leszek és minden felidegesít. Ezért lenne jó egy kicsit odaadni valakinek és akkor több türelmem lenne hozzá. Nem akarok rossz apa lenni de félek h az leszek...

2010. aug. 30. 12:25
 13/22 A kérdező kommentje:
Amúgy bocs ha bunkó vagyok csak nem jó
2010. aug. 30. 12:26
 14/22 anonim ***** válasza:
Legalább meg tudod mit éreznek az egyedül álló nők! Legyél mellette, 1 éves kora után pedig beadhatod bölcsibe! Hidd el, őneki rosszabb lesz anya nélkül felnőni, mint neked egyedül nevelni. Amúgy legalább megtudtad kik az igaz barátok: akik megmaradtak. 1-2 órára hívhatnál bébiszittert és akkor kitudnál kapcsolni haverokkal, vagy aludni. Pl. egy focimeccsre eltudod vinni a kisfiad, vagy akárhova, ahova lehet.
2010. aug. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Szia! Éjszaka hányszor szoktál enni adni a babának? Nem lehet, hogy enni kér?
2010. aug. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

nem biztos hogy éjszaka éhes azért sír.az én lányom 19 hós és mai napig nagyon sokat fel van és sír éjszaka.de ezzel nem akarlak elijeszteni kedves kérdező :-)


megértem hogy vágysz kikapcsolódásra.egy ilyen tragédiát valahogy fel kell dolgozni és gondolom könnyebb lenne ha nem csak a babával lennél egész nap hanem felnőtt emberek között akik elterelik a figyelmed.


azon ne bánkódj hogy kevés barátod maradt,mert akik megmaradtak azok legalább IGAZI barátok.


az elhunyt feleséged szüleivel mi van?ők nem lennének a kicsivel?nekik is nehéz ám,hogy meghalt a lányuk és biztos könnyebb volna nekik is feldolgozni ha a kicsit gyakran láthatnák!ne szakítsd meg velük a kapcsolatot még ha új feleséged is lesz egyszer.


mi történt ha nem vagyok túl indiszkrét?betegség vagy baleset?



24 éves anyuka

2010. aug. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Az ő szülei most nincsenek itthon. De elméletileg nemsokára jönnek. Baleset volt. Amúgy kétszer eszik de valamikor háromszor.
2010. aug. 30. 18:12
 18/22 anonim ***** válasza:

ha nem soká jönnek az anyósodék akkor bírd ki addig!gondolom ők boldogan fognak neked segíteni és megfogják érteni ha egy kicsit (pár órára )szeretnél kikapcsolódni.

mond el nekik hogy nehéz neked,és szeretnéd ha számíthatnál rájuk és szeretnéd ha pár naponta néhány órára rájuk hagyhatnád. biztos megértenek csak megfelelően kell elmondanod nekik,nehogy azt érezzék hogy neked teher a baba!!


én már ennyi idősen nem etettem éjszaka a lányom csak ivott .deminden baba más.ha a tiéd igényli akkor etesd.

miket adsz neki enni?

ha még nem adsz neki rendes ételeket akkor lehet már igényelné és ha vacsira azt kapna akkor lehet jobban aludna, vagy legalább csak éjfél -rgy óra fele kelne leghamarabb.



24 éves anyuka

2010. aug. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már a fogát érzi, azért nyűgösebb. De az anyukája hiányát is érezheti. Ha magad mellé fekteted, akkor is sír óránként?

Az én kisfiam 7 hónapos. Ha el kell mennek valahová, egy csecsemőosztályon dolgozó nővér vigyáz rá itthon. Talán neked is meg kellene próbálni hasonló megoldást, hogy egy kicsit ellazulhass. Tudom, milyen az amikor a kialvatlanságtól ideges vagy, és a tetteid, gondolataid is idegesek másnap... Gondolj arra, hogy hamar vége lesz ennek az időszaknak! Nagyon sokan éljük át veled együtt ezeket a nemalvós éjszakákat, rójuk a köröket a sötét szobában a babával! Kitartás, észre sem veszed, és túl leszel rajta! A kisfiad sok örömet fog még adni, meghálálja, hogy vigyázol rá! Ha pesti vagy, tudok ajánlani csecsemős nővért!

2010. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Egy kisbaba ejjel "tarsalogni" szeretne. Ezt megfigyelheted amikor felveszed es beszelsz hozza, akkor csondbe marad pl.

A masik, hogy hianyzik Neki az Edesanyja, Aki csak ugy eltunt az eletebol, hirtelen, s ezt Neki is felkell dolgozni.

O az Edesanyja testmelegehez volt szokva, a szivritmusahoz, tehat a rezgesehez, s ez megszunt. Egy pici babat nagyon megviseli a valtozas, mar maga a fekhelye megvaltoztatasa is stb.

Ha valoban ugy dontottel, hogy egyedul fogod felnevelni, akkor feltetlen keress egy olyan embert melle, Aki csak Vele foglalkozik, mint "nevelo", es ez az ember lehetoleg allando legyen es nem kellene havonta lecserelni!

2010. aug. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!