Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez? Hogy tudnám...

Miért van ez? Hogy tudnám megoldani? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon szigorúak, tudom, hogy ez alapvetően nem rossz, de a barátommal (fél éve vagyunk együtt) suliidőben 2 órát lehetek, ha 5 percet kések, másnap 1 órával kevesebbet. Tudom, hogy a szüleim nem akarnak rosszat, de ez engem nagyon idegesít már. Megbeszélni nem lehet velük, mert akkor én vagyok a hülye, mert szerintük elég ennyi idő. Egyfolytában ordítoznak velem, olyanokért, hogy be jövök a szobámba, esetleg becsukom az ajtót. Azt mondják soha nem segítek nekik, közben az öcséimre sokat vigyázok, a konyhában pakolok, mosogatok, sőt néha még az ő szobájukban is én pakolok. Ha meg megkérem őket (normálisan), hogy ne mondják hogy soha nem segítek, azt mondják, hogy ők egyfolytában visszakapják ha megkérnek valamire. 16/L
2010. aug. 30. 08:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

húha, két angol óra hetente, az aztán rengeteg :)


Nem látom hogy sportolni járnál. nem látom hogy zenére járnál. nem látom hogy felvételi tárgyakból többet járnál bármire is... Na ez az amiért a szüleid nem akarják hogy a pasin lógjál. Ez a manus rég nem lesz sehol amikor neked tanulmányi eredményeket kellene villantani, vagy bármi tudásból kéne számot adnod. Gyerek vagy még, és nem érted, ezt csak azt tudja, aki végigcsinálta.


a 3.8-as átlag meg nem valami fényes :)

2010. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

3,8-at én nem mondanék "nem rossz" tanulmány átlagnak. Az valahol 4,0 felett van. :S

A napi két óra suliidőben tényleg nem rossz. Gondold végig aki mondjuk kollégista az kb. 1 órát lehet együtt a barátjával suliidőben, mert ennél nem igazán több a kimenőidő. Mégis el lehet 1 órát is értelmesen tölteni.

Mire nem elég 2 óra?

A késésért járó büntetés jogos, mert te ígértél valamit, illetve kértek valamit, ha nem tartod magad a megállapodáshoz jogos a büntetés. Ezt már az 5 éves gyerekem is tudja.

Az, hogy mennyit segítesz otthon mindig egyedi megítélésű. A lehetőségeidhez képest mennyit?


Az mondjuk probléma, ha nem lehet a szüleiddel normális hangnemben megbeszélni dolgokat. HA belekezdesz is, a barátodat hagyd ki belőle, mert nincs köze hozzá. Ha beleszól csak még jobban pikkelnek majd rá a szüleid.

2010. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
A heti két angol óra azért sok, mert fel is kell rá készülnöm. Elég sok házit kapok, mert jövőre kell tennem a középfokú vizsgát belőle. 10.-es vagyok, de már tavasszal föciből előrehozott érettségit fogok tenni, 8 osztályos gimibe járok. Nem járok sportolni, vagy zenélni, de tanulok rendesen, és segítek is itthon. Azzal semmi bajom, hogy a késésért megbüntetnek, jogos teljesen, csak szerintem az 5 percért, a mínusz 1 óra kicsit túlzás. Az is lehet, hogy ha akarnék még többet tudnék itthon segíteni, de ha megkérnek valamire mindig megcsinálom.
2010. szept. 1. 14:25
 14/18 anonim ***** válasza:

A szabály áthágása az áthágás. Innentől kezdve mindegy, hogy 5 perc, vagy fél óra. Sztem.


Ha ennyi tanulnivalód van, akkor még lehet sok is 2 óra naponta. Öcsém szintén 8 osztályosba jár, sokszor levegőt venni sincs ideje. Igaz, ő kitűnő.


A szülőknek általában az a heppjük, hogy ne vár meg, amíg megkérnek velemire, hanem vedd észre a munkát. Mármint ami elvégzésre vár. Talán ha ezzel próbálkoznál, és javítanál az átlagodon, akkor hajlíthatóbbak lennének. Ha látnák, hogy se a tanulás, se a házimunka rovására nem megy a pasi....


(20 év múlva majd hálás leszel érte, hogy szigorúak voltak. Én is utáltam anno, és mindig röhögtem, ha valaki ezzel a 20 év múlva dumával jött. De amikor a régi osztálytársaimnál láttam, hogy 20 évesen gyereket vesznek a nyakukba, sorban válnak el, akkor rájöttem, hogy mégiscsak jó, hogy én kényszerűen, de kaptam valami kis erkölcsi tartást...)

2010. szept. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ugyan, nálunk anyós akarta bemesélni, hogy heti 1 meg kétheti 1 találka (az kb 4-5 óra) elég mert megunjuk egymást s így normális. Meg elkezte összehasonlítgatni, hogy ő havonta 1szer látta csak a férjét amikor katona volt akkor mi miért nem bírjuk ki? Örülj a 2 órának, vagy próbáltd hazavinni együtt tanuláshoz, alváshoz, ismerkedéshez a szüleiddel.
2010. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Válts be a napi két órát kétnaponta 4-re.

A napi 2 óra összességében egy csomó idő, csak naponta tűnik kevésnek. Azt hiszem én se örülnék neki ha a 16 éves lányom minden nap egész délután randizna.

És próbálj meg nem késni. Valószínűleg azt szeretnék, hogy mással is foglalkozz, meg tanulj, legyél velük is meg ilyenek. Próbálj meg a szüleiddel kedvesen beszélni, és szólj nekik ha nem tetszik hogy valamit hogy csinálnak, vagy nem értesz vele egyet, de ne hisztizz vagy követelődz. És az ilyen beszélgetéseknél sose legyen ott a barátod, (akkor nem is tudtok beszélni és mindenkinek kínos)

2010. szept. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem szokásom amúgy késni, fél év alatt 2szer fordult elő, mind2szer a szomszéd faluból jöttünk biciklivel be a városba. Köszi mindenkinek, igazatok van, lehetne rosszabb is, de azért majd próbálok velük beszélni. :)
2010. szept. 1. 18:23
 18/18 A kérdező kommentje:
És igyekszem majd többet segíteni nekik, felszólítás nélkül is, és az átlagomon is javítok. :)
2010. szept. 1. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!