Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez? Hogy tudnám...

Miért van ez? Hogy tudnám megoldani? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon szigorúak, tudom, hogy ez alapvetően nem rossz, de a barátommal (fél éve vagyunk együtt) suliidőben 2 órát lehetek, ha 5 percet kések, másnap 1 órával kevesebbet. Tudom, hogy a szüleim nem akarnak rosszat, de ez engem nagyon idegesít már. Megbeszélni nem lehet velük, mert akkor én vagyok a hülye, mert szerintük elég ennyi idő. Egyfolytában ordítoznak velem, olyanokért, hogy be jövök a szobámba, esetleg becsukom az ajtót. Azt mondják soha nem segítek nekik, közben az öcséimre sokat vigyázok, a konyhában pakolok, mosogatok, sőt néha még az ő szobájukban is én pakolok. Ha meg megkérem őket (normálisan), hogy ne mondják hogy soha nem segítek, azt mondják, hogy ők egyfolytában visszakapják ha megkérnek valamire. 16/L
2010. aug. 30. 08:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
vagy normlisan megbeszéled velük vagy tűrsz még 2 évet és aztán szarsz a fejükre!
2010. aug. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hogy lehetne úgy megbeszélni, hogy ne szedjék le a fejem? Az a legnagyobb baj, hogy már a barátomat is zavarja, 2 év meg még nagyon hosszú idő....
2010. aug. 30. 08:29
 3/18 anonim ***** válasza:

Hú hát ez nem könnyű eset. Ezek után biztos nehéz velük beszélni, de azt meg kell értened, hogy más út nincsen. Próbáld meg nekik így elmagyarázni, ahogy nekünk leírtad (csak úgy mellékesen megjegyzem 16 évesen elég éretten kezeled a korodbeliekhez képest, ez szerintem látszik már a fogalmazásodból)

Szerintem ezek nagyon jó mondatok, de a nem bírom tovább részt azért majd hagyjad ki belőle:)

Remélem sikerül változtatni a helyzeten.

2010. aug. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

1. vok!

viselkedj úgy ahogy mondják mondjuk 4 napig vagy 1 hétig és akkor jókedvben lesznek, és normálisan tudtok beszélni!

kicsit üldözési mániájuk van a szüleidnek de meg lehet oldani, egy pszichológus mindent megold.....

2010. aug. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megpróbálok akkor majd beszélni velük. :) Szerintetek az jó lenne ha a barátom is ott lenne velünk amikor beszélnénk erről (mert azért őt is érinti), vagy a szüleimet zavarná?
2010. aug. 30. 09:06
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem kizárólag a szüleiddel beszéld ezt meg a barátod jelenléte nélkül, ugyanis Te hiába érzed, hogy azért, mert ez a barátodat is érinti, ezért rád is tartozik, a jelen helyzetben ez nem így van.


A szüleid csak érted felelősek, csak téged kell becsülettel felnevelniük, ezért egész biztos, hogy nem kívánnak erről beszélgetni veled mások előtt.

2010. szept. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az a két óra napi két óra? Mert iskolába jársz, tanulnod is kell otthon.... Szóval szerintem ez nem kevés. A saját feladataid, a saját életed elvesz a családodtól. A szüleid ezt a folyamatot szeretnék lassitani. Szeretnének a családon belül tartani, szeretnének szamítani rád. Ezért nem szeretik, ha bezárod a szobád ajtaját. Pedig minden tinedzser bezárja. És szerintem sokszor joguk is van hozzá, mert csak igy élhetik meg saját tinédzser korukat elég mélyen. A szüleid lassithatják a leválásod folyamatát, de nem akadályozhatják meg. Ezt a meccset Te fogod megnyerni. És a szüleid végül tiszteletben fogják tartani a saját, önálló életedet. Csak addig, a meccs végéig vigyázni kéne, hogy ne bántsátok meg egymást visszavonhatatlanul. Nem ciki bocsánatot, kérni, hogy felemlegeted nekik a segítségedet dühödben, elkeseredésedben . Nem ciki belátni, hogy hibázunk. Talán példát vesznek rólad és elismerik, hogy az a "soha" nem úgy van.

Ha szüleid nem kérik kifejezetten, hogy beszélgetéseitekbe vonjátok be a barátodat, szerintem ne tedd, hiszen ő még nem a családod.

2010. szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

szerintem meg külön jó ha a szüleid ennyit engednek. 2 óra egy iskolás gyereknél nagyon sok idő. emellett nem is tudom hogy jársz-e valami különórára, mert lehet hogy az sem ártana... Ilyen korban művelni kell magát az embernek nem pasizni elsősorban.


ha meg folyton egymás nyakán lógnátok, garantálom hogy 1-2 hónapon belül valamelyikőtök lefalcolna, mert meg lehet ám unni a másikat nagyon könnyen, ha nincs más elfoglaltsága az embernek. szóval a kapcsolatba még be is segítenek a szüleid.

2010. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Heti két külön angol órám van, a tanulmányi átlagom se rossz szerintem (3,8), szóval nem igazán értem, hogy a szüleim miért szólnak mindenért. Köszi mindenkinek, akkor beszélek majd velük, úgy, hogy a barátom nincs jelen. :)
2010. szept. 1. 13:24
 10/18 A kérdező kommentje:
Ja és igen, a két óra napi két óra.
2010. szept. 1. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!