Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted szégyen, ha egy nő...

Szerinted szégyen, ha egy nő úgy szül gyereket, hogy nincs férje?

Figyelt kérdés

2021. aug. 15. 18:23
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
25%
30as de pont azt mondjuk ha te 20-30 évig együtt is élsz valakivel aki csinál neked gyereket,de elvenni nem akar jogilag ugyanott vagy mint akit csak a discoban felkuppantott valaki
2021. aug. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

#31: hülyeséget beszélsz. Valószínűleg az egyéjszakás diszkópatkánnyal nem veszünk együtt közösen házat, nincs közös bankszámlánk, nem neveljük együtt a gyereket, továbbá ha egy bulis éjszaka után feldobja a pacskert, nem kapok utána özvegyi nyugdíjat. Akivel meg EGYÜTT ÉLEK, azzal mindezt megteszem, és bizony jogilag sokkal több minden jár nekem, mint az egyéjszakás esetében.

Vitát nyilván nem óhajtok erről nyitni, tekintve, hogy:

1. több mint 30 éve élünk együtt a párommal, 3 gyereket neveltünk/nevelünk fel úgy, hogy senkinek semmi hátránya nem volt amiatt, hogy nincs a szekrény aljában egy dobozban egy plusz papírunk róla

2. 22 évig nyugdíjmegállapítással foglalkoztam, igen sok élettárs részére is állapítottam meg özvegyi nyugdíjat, nagyjából ugyanolyan feltételekkel, mint a házastársaknak, főleg ha gyerek is volt; nyilván az aranyásó 20 évesnek nem jár, ha a 90 éves papa hirtelen elhalálozik.

Folyamatosan jogszabályokkal dolgozom azóta is, különböző területeken: meglepődnél, hogy jogilag mennyire kevés különbség van a házas- és élettársak között.

2021. aug. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
12%
32es na pont azt akartam pl felhozni hogy özvegyi nyugdíj nem jár élettarsnak
2021. aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Azt bizony rosszul tetted volna, merthogy jár...
2021. aug. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
19%

Én nem akarok gyereket, de ha akarnék, akkor nem szülnék olyannak, aki nem akar feleségül venni, mert ez már intő jel, hogy nem tud 100 %-ban elköteleződni mellettem. Persze a házasságkötéssel sincs garancia semmire, de akiben már a szándék sincs meg rá, nekem az már gyanúra ad okot, hogy megtartja a menekülő útvonalat, biztos ami biztos.

Egyébként férjnél vagyok, de nem tervezünk gyereket, egyikőnknek sincs és nem is lesz. De nagyon jó érzés, hogy házasok vagyunk, teljesen más, mint "járni".

2021. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!