Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan térítsem jobb belátásra...

Hogyan térítsem jobb belátásra a volt férjem?

Figyelt kérdés

Röviden: elég sok pénzzel tartozik az ex férjem, de nem akarja vissza adni. Papír nem készült erről, mert ugye egy család voltunk.

(öcsémnek tartozik)


2010. aug. 28. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon nehéz ügy. :S

Ha van ügyvéd ismerősöd, írass vele egy ütős levelet, hátha annyira megijed, hogy elfelejti, nem is volt erről papír...


Más ötletem sajnos nincsen.

2010. aug. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Agresszív ösztönzésre talán reagálna.
2010. aug. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs ügyvéd ismerősöm. Öcsém már meg akarta ruházni, de lebeszéltem róla, mert nem szeretném, hogy feljelentse testi sértésért.
2010. aug. 28. 14:05
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ez van, de nem tudunk mit csinálni. Kellett volna írni papírt ha család ha nem család. Gondolom ti is, ahogy mi is már megbántuk... És pont öcs felé van tartozás nálunk is, és volt férj
2010. aug. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
röviden? Semmit . Nagyon kár, hogy senki nem érti meg, hogy ha anyámnak adok 20 Ft.t arról is közjegyző előtt íratok papírt különben b..hatom. B..od te is. Ez van.
2010. aug. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

persze megbántuk, de ki gondol a papírra? Az ember jó hiszemű sajnos a családjával szemben :/

Nem értem, hogy lehetnek ilyen mocskos, aljas "emberek". Ez a hála, amiért ki húzta a szarból a testvérem.

2010. aug. 28. 14:15
 7/12 anonim ***** válasza:
Valamilyen papír nincs a készpénzfelvételről vagy az utalásról? az kiindulópontnak jó lenne :) amúgy meg keress meg egy ügyvédet, ha meg nem megy akkor vannak a "behajtók"
2010. aug. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Semmi papír nem készült, és nem utalás volt, hanem készpénz. Sajnos nem állok úgy anyagilag, hogy ügyvédet fizessek ki tudja hány hónapig. A behajtók is csak papír ellenében tesznek bármit, ennek már utána jártunk. Amilyen "behajtókra" gondolsz, hát nem tudom honnan szedjek ilyen embert, aki ezt megtenné :(
2010. aug. 28. 14:36
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy azért nem fizeti vissza a pénzt, mert nem TUDJA, nem áll úgy anyagilag? Vannak dolgok, amiket igenis le kell írni veszteségként.

(Rövid példa: nővérem és az élettársa közösen vettek autót. Mivel testvérem fizette a nagyobb százalékát, így a szakítás után nála maradt az autó, de kerek perec megmondta, hogy nem tudja visszafizetni a srác részét, tehát vagy leírja veszteségként, vagy... Az ember természetesen a párjával mindig egy életre tervez, de ha mégsem jön össze, arról azért mindKÉT fél tehet.)

Sajnálom, ha nem ezt akartad hallani. És sajnálom, hogy nem tudtatok a lehetőségekhez képest sem békésebben elválni.

2010. aug. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Itt most nem arról van szó, hogy ki hibája a válás, ezt fel sem hoztam, hogy hibáztatom bármiért is. Sajnos nem gondolom azt sem, hogy nem tudna fizetni, mert amíg van pénze új telefonra és mindenféle luxus cikkekre, akkor elvárható lenne, hogy ha nem is egyben, de kicsinyenként részletekben törlesszen. Ezt a lehetőséget is kínáltuk neki, mondta is, hogy jó lesz. Ennek már 1 éve, és azóta se kapott tesóm semmit. Tudod én úgy vagyok ezzel, hogy ha tudom, hogy tartozok, akkor legalább havonta azt a legkisebb összeget amit annak törlesztésére tudok adni, azt meg is adom, ezután jöhet esetleg az új mobil is stb. stb.

Köszönöm a kommented.

2010. aug. 31. 00:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!