Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt meg lehetne csinálni?...

Ezt meg lehetne csinálni? (jogi értelemben)

Figyelt kérdés
Hogy pl már 30 éves lennék, de nem lenne senkim, meg mondjuk amúgyis egyedül akarnám felvelni a gyerekemet, és akkor elmennék vmi idegen városba valami discoba, lefeküdnék valakivel (akármilyen részeg hülye állattal,tökmindegy), és akkor terhes lennék tőle, lenne gyerek, de soha nem mennék vissza arra a helyre, nem tudná meg, hogy gyereket csinált... Persze ez etikailag nézve kihasználás, de jogilag érdekelne, hogy ebből lehet valami baja az embernek? Szerintetek volt már olyan ember, aki ezt csinálta?
2010. aug. 28. 13:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
75%
lehet, hogy úgy értette a kérdező, hogy ha 30 éves korára nem találja meg azt a ffit, akit erre érdemesnek tartana...
2010. aug. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Pusztán az fordult meg a fejemben, hogy nem lesz senkim 30 évesen. Azt meg hogy szándékosan egyedül akarnám felvelni, azért írtam oda, hogy ne olyan válaszokat kapjak, hogy "jaj 30 évesen van még pár év szülni", meg "jaj regisztrálj társkeresőre", meg stb, hanem hogy az emberek a kérdésre válaszoljanak, azaz hogy jogilag egy ilyen megoldható-e, hogy utána nem hall rólunk a pasas...
2010. aug. 28. 14:03
 23/29 anonim ***** válasza:
50%
Valszeg a pasas örülne is neki egyébként, hogy nem hall rólatok.
2010. aug. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Hát persze.
2010. aug. 28. 14:06
 25/29 anonim ***** válasza:
75%

Ez akkor is kockázatos. Pl ott vannak a nemi betegségek.

Jogilag annyi van, hogy az apa helyére ismeretlen lesz írva, ennyi. Attól még nem biztos, hogy jó ötlet. Általában az jelenti ki, hogy egyedül is elbír egy gyerekkel, akinek fogalma sincs a gyereknevelésről. Igen, fel lehet nevelni egyedül is, csak sok-sok áldozattal.

Tegyük fel, hogy szülsz egy gyereket, apja nincsen. Elmész GYED-re, kapod két évig, aztán meg vagy lőve, nincs többé pénz, mert a GYES összege semmi. Marad a GYES és a CSP, ami kb 40.500 Ft bevétel.

Tehát mit kell tenned? Vissza kell menni dolgozni, ha van hova. A gyerek mehet 2 évesen bölcsődébe, nem fogod túl sokat látni, azaz a bölcsőde máris többet neveli, mint te magad. Délután mész érte, reggel már adod be. Hiába sír anyu után, egy 2 éves kisgyereknek még nagyon is kell az anyja. De mi van, ha nem veszik be bölcsibe a környéken? Iszonyatos helyhiány van, a legtöbben több településsel arrébb tudják csak letenni a kicsit.

Ez újabb pénzt visz el, újabb időt, mert utazni kell.

Szóval ha az átlag munkahelyet vesszük, akkor reggel 8-ig be kell adni a gyereket a bölcsibe, utána 8-ra be kell érni a munkahelyre, ahol 16 órakor végzel. Szegény gyerek lesz valószínűleg az utolsó, akit elvisz onnan az anyukája. Hazaértek Fél 5-5-re legjobb esetben, és ha még van erőd, foglalkozhatsz a gyerekkel.. persze vacsorázni azért kell, az is időt vesz el, tehát az az 5 óra inkább 6, aztán jön a fürdetés, miegymás, máris 8 óra. Dög fáradt vagy, de nincs, aki tehermentesítsen. Ha a gyerek éber, eleven, nem tudsz lefeküdni addig. Ideges leszel, ezt ő is megérzi, ő is ideges emberré válik.

Reggel kezdődik minden elölről.

Nem egy gyerekneveléshez ideális állapot, mit ne mondjak.

Tényleg lehetséges egyedül is felnevelni egy gyereket, de hogy nem lesz minden szép és ideális, az is biztos.

2010. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Amúgy bölcsibe én is jártam, de semmi bajom nem lett attól!

2010. aug. 28. 14:34
 27/29 anonim ***** válasza:
75%

Az a helyzet, hogy tényleg nagyon nehéz lenne így gyereket nevelni. Jogilag nincsen akadálya, ezt nagyon sokan leírták már, de egyébként nem egy áldásos helyzet. Még nem tudod, de egy gyerek nagyon sokba kerül. Jelenleg úgy működik a családtámogatás, hogy a gyerkőc fél éves koráig durván elég jó pénzt kapsz, ha egy jó állásból mész szülni. Igen ám, viszont utána jön a gyed, aminek az összege maximalizálva van, azaz legjobb esetben 84-85ezer Ft-ot kapsz kb. egy hónapban. Ebből ugye ki kell fizetned a rezsit (50-60 ezer is lehet télen mire odáig jutsz), enned kell, pelenkát kell venni, ruhát a gyereknek (még nincs 2 éves a gyerekem, de már 6-szor kellett lecserélni a ruhatárát, eleinte nagyon gyorsan nőnek), játékot, stb.-t. Erre a gyed és a családi pótlék összege messze nem elég. Egy 6 hónapos babát pedig nem igazán hiszem, hogy felvesznek a bölcsibe, még egy 2 évesnél is lutri, hogy sikerül-e. Nem is beszélve arról, hogy mennyire fárasztó egy kisgyerekkel. Amikor a napod minden perce be van osztva és még éjjel is fel kell kelned megetetni. Kb. 2-3 hét után sírva menekülnél, mert még wc-re sem akkor mész ki, amikor akarsz, a fürdésről, pihenésről nem is beszélve.


Láthatod, hogy ennyiből nem élnél meg egyedül a babával és még roppant optimistán számoltam, mivel azzal kalkuláltam, hogy erre az időre tehermentes, saját lakásod lesz. Szóval elméletileg működik, gyakorlatilag nem.

2010. aug. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
A családomnak van pénze, meg ha ilyen helyzetben lennék, adnának is, szóval végülis éhen nem halnánk... De tényleg csak elméletben kérdeztem :-) Köszi mindenkinek.
2010. aug. 28. 15:03
 29/29 anonim ***** válasza:
41%

A pénzről szeretnék írni pár mondatot. Számoljunk kerek számokkal. A mindketten a volt férjemmel 100-100e ft kerestünk. Az én fizetésemből + csp-ból álltam a rezsit, gyerekek kiadásait, az ő fizetése elment kajára. Pl ha egy tepsi rakott krumplit csináltam, ő ette meg a 60%-át, mi 3-an a gyerekekkel a 40%-ot. Minden ilyen arányban volt, mert a hasát azt nagyon szerette. Sörözés, haverozás, számítógép kütyük sem kis kiadás volt. Őfelsége csak autóval volt hajlandó közlekedni stb. stb..

Mi van ma válás után? igaz hogy "csak" 40%-ot kapok, DE A TÖBBIT ÚGYIS ELHORDTA. Sőt, ha jobban utána számolok, jobban jövünk így ki, mert nem kell etetni egy feneketlen bendőjű embert, a rezsi is feleannyi.

2010. aug. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!