Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy hisztis,...

Mit lehet tenni egy hisztis, elviselhetetlen húggal?

Figyelt kérdés

16 éves, de úgy érzem, szellemileg még nem nőtte túl az első osztályos kisgyerekek szintjét. Mivel ő a legkisebb, automatikusan kedvenc és elkényeztetett, aminek a hatása gyakran kiüt rajta, főleg velem szemben, ugyanis én vagyok jóformán az egyetlen, aki nem majmolja és a szemébe mondja az igazságot a viselkedéséről.

Ha valami nem úgy történik, ahogy ő akarja, ha valami nem tetszik neki, ha valamit nem akar, aznnal megsértődik, duzzog - sőt, igazából ésszerű ok sem kell arra, hogy hisztizzen, gyakran saját maga alakítja úgy a dolgokat, hogy baja lehessen vele. Ha néha együtt megyünk vásárolni anyámmal, aki megkérdezi melyik ruház nézte ki magának, egyből rávágja: " persze, nekem úgyse veszel, mindig csak ő kap mindent, én meg semmit". Tehát már a szavakat is kiforgatja, csak hogy megsértődhessen.

És ami a legrosszabb ebben, hogy végtelenül gyűlöletteli, rosszindulat és bosszúálló típus. Ha jön a duzzogás, jön vele az is, hogy direkt idegesít engem. Ha zenét szeretnék hallgatni vagy tévét nézni, ő bekapcsolja a telefonját és teli tüdőből énekel hozzá, nemrégiben eldugta a fél papucsom - jó ég, nem gondoltam, hogy ilyen gyerekesen is tud még viselkedni -, ide-oda dobálja a cuccaim... a lényeg az, hogy megakadályozzon abban, amit csinálni szeretnék,és mindent megtesz, hogy zavarjon, mert jól esik neki, ha idegesít engem.

A családom többi tagja ezt szenvtelenól tűri, még ha tapasztalják is néha, nem érdekli őket, ha szólok, hogy esetleg valaki elbeszélgethetne vele, az az egyetlen válasz, hogy "Te sem vagy jobb." Tehát ők nem hajlandóak tenni semmit.

Én próbálok nem foglalkozni vele és úgy tenni, mintha észre sem venném, hogy újból keresztbe tesz nekem, de ő nem az a típus, aki feladná. Néha megkérdezem tőle, miért jó ez neki, hogy tud elszámolni a lelkiismeretével ennyi gyűlölködés után, hogy ez boldogá teszi-e egyáltalán, de még arra sem méltat, hogy feleljen. Ilyenkor ugyanis 1 hétig járkál úgy a házban, hogy hiába kérdezem, nem válaszol, mintha neki lenne oka megsértődésre.

Tehát már nem tudom, hogy mit tegyek vele, semmi nem hat rá, a család pedig semmit nem tesz ez ellen. Én viszont lassan nem bírom tovább idegekkel, folyton ebben a végtelen rosszindulatban élni, gyakran már sírok, mert nem értem, hogy lehet valakiben ennyi gyűlölet - de sehova nem jutok vele, csak nekem kell nap, mint nap elviselni őt. Nem vagyok gyenge ember, aki minden kis semmiségtől összeroppan, de ez már nekem is sok, viszont elköltözni egyelőre nem tudok... :(


2010. aug. 27. 18:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy-két nevelő célzatú pofon helyre tenné a kamaszt.
2010. aug. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Igen, attól tartok, lassan eljutok odáig, hogy tényleg jól pofán vágom, aztán meglátom, hogy mi sül ki belőle, ha beszélni már nem lehet vele.
2010. aug. 27. 18:56
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
agresszív típus vagyok akkorát kapna h egyik szeme átmenjen a másikhoz. és ha ő s.gg akkor annak kéne mindenkinek kezelni. nem szólni hozzá nem törődni a kívánságaival. de ehhez mindenkinek össze kéne fogni.
2010. aug. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ráadásul őszintén megmondom: attól félek, egy pofon nemhogy helyretenné, hanem még durvábbá tenné a stiklijeit... :(
2010. aug. 27. 19:03
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Valami baja biztosan van. Senki sem gonosz ok nélkül.
2010. aug. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

akkor addig sz.patjátok amíg észhez nem tér.

és a kis elkényeztetett lk.csögök dehogynem gonoszak akár viccből is.

2010. aug. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
De ismerős a helyzet... Csak nálunk a húgom 4 éves én meg 14. De szó szerint élvezi ha engem idegesít és már a semmiért neki áll üvölteni velem (pl.: hogy nem szedem össze az ő játékait),és persze,ha szólok anyámnak azt mondja,hogy én sem voltam és vagyok jobb. És mostanában próbálom más szemmel nézni és kitalálni miért is ilyen... arra jöttem rá,hogy anyám túlságosan félti mindentől (pl.: csak úgy mehet fel a legkisebb csúszdára,hogy fogja valaki a kezét) és ezért mivel tudja,hogy őt mindenki mindentől félti kihasználja és mindenkinek parancsol főleg nekem akar ( az érdekes,hogy anyám engem soha nem féltett ennyire) és tudja,hogy sikerül is mert nem tehetek semmit mert akkor anyám lecs*sz,hogy miért vagyok vele ilyen gonosz. na,mindegy a lényeg hogy 3 napja kitaláltam,hogy teljesen nyugodt maradok mikor ugráltatni akar és hisztériázni mosolygok egyet és megmondom neki,hogy ezzel engem nem tud felhúzni sem irányítani(és lám bejött tegnap egész normálisan viselkedett velem meg ma is). Oké,ez nyilván nem jönne be egy 16 évesnél de talán ha valami ilyesmit mondanál neki,hogy te már felnőttél és saját életedet akarod igazgatni és nem az ő kis hülye "játékait" játszani és ha ezt nem érti meg akkor még mindig nagyon gyerekes és nevetséges. Na,jó remélem ez segít valamit,habár nem hinném.
2010. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
Nálunk is pont ugyanez a műsor... Én 17 vagyok, a hugom 16. Már 3 éve ilyen. Elsőre rögtön a pofonnal próbálkoztam, de csak még rosszabb lett. Eldugdossa a könyveimet és kaphatom miatta a suliban a kapát... Néha még verekedik is. Nincs külön szobánk, esténként csapkod, zörög, kopog...stb. csak hogy ne aludhassak. Észreveszi ha kedves vagyok, de semmit sem használ. A szüleim ugyanezt mondják: Te sem vagy különb! Csak akkor adnak igazat, ha bebizonyítom, de nem könnyű, mert mindig a hátuk mögött csinálja. Akkor is csak ideiglenesen hagyja abba. 1-2 nap. Ha komolyan próbálok beszélni vele, nem szól semmit. Ha valami bejön SZÓLJ!!!
2010. aug. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Sajnos nekünk sincs külön szobánk:( De szólok, ha megtaláltam a megoldást... :)
2010. aug. 28. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!