Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig ezt fogom érezni?

Mindig ezt fogom érezni?

Figyelt kérdés
Az én családomat sajnos nagyon nem lehet annak nevezni. Anyukám kiskoromban elvált apukámtól (bár mikor együtt voltak se törődött sokat velem), azóta pedig egyszer sem keresett. Van 2 testvérem, de olyan mintha teljesen idegenek lennénk. Sosem voltunk igazán egy család. És mikor látok a tv-ben vagy akárhol egy boldog családot irigy vagyok rájuk, és elfogja a szívem a bánat. Igazából azért mert soha nem tapasztaltam meg milyen ha apámmal együtt játszunk a kertben, együtt bütykölünk valamit egész nap, sosem jött el egy iskolai előadásra sem még a borotválkozást is magamtól tanultam meg. A testvéreimmel sosem éltem meg hogy milyen ha vigyázunk egymásra és törődünk a másikkal, kiállunk egymásért, ha akármi gondunk van megosztjuk egymással stb. És eléggé fáj, hogy ezek mind-mind kimaradtak nekem. Anyukám hála égnek egy áldott jó asszony, de azért valljuk be, egy apát és 2 testvért nem lehet pótólni, akármennyire is akarjuk. Ez az érzés mindig így fog maradni? És a legrosszabb talán az az egészben, hogy az idő múlásával egyre csak távolodunk egymástól, és az elvesztegetett éveket sosem fogjuk tudni bepótolni.

2021. júl. 17. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Rossz lapokat húztál, de sajnos ez van!

Neked legalább van egy áldott jó anyád, sokaknak az sincs.

Mondjuk azt nem értem, hogy anyukád miért nem fogta össze a családot és miért nem törekedett a meghitt családi életre, ami a testvéreket is összekovácsolta volna. Ezt apa nélkül is megtehette volna, mint az én megözvegyült anyám.

De miután minden rosszban van valami jó, te a saját negatív tapasztalataid alapján majd a saját családodban törekedj a jó családi életre és az majd kárpótol mindenért!

2021. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Sajnálom, hogy nem volt/nincs teljes családod, és sokszor elhagyatottsagot ereztel apukád és a testvéreid miatt. Ezek az érzések sajnos nem fognak maguktól elmúlni, érdemes felkeresned ezzel kapcsolatban egy jó szakembert, aki segít neked feldolgozni a veszteséget. Ha majd saját családot alapítasz, és jó apává tudsz majd válni, és feltalalod magad ebben a szerepben, az is sokat fog segíteni a veszteseg feldolgozásában. (Még annyi zárójelben h ne gondold azért, h egyedül vagy, sokszor csak a felszínt látja az ember mások családi életéből.)

Kívánom, h minél előbb fel tudd dolgozni ezt a fajdalmadat és túl tudj rajta lépni, ne akadályozzon a boldogságban.

2021. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Igazából ezeket a veszteségekete,hiábnyokat egy pszichológus segítségével jól fel lehet dolgozni.

Csak pár alkalolomkor is mész el a pszichológushoz,már az sokat tud ezen segíteni.


Illetve ha a családalapításra keül majd sor,a meghitt,nyugodt családi közeg már-már szinte el fogja feledtetni a gyerekkori gondjaidat.


De előtte gy pszichológust mindenképp keress fel.

2021. júl. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez most furcsán fog hangzani, de ezt még helyre tudod hozni. Ha fiú vagy, gondolj bele, hogy egy nap apuka leszel, gyerekekkel, feleséggel, mint egy család. Ha lány vagy, ugyanez, csak anyuka leszel.
2021. júl. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Talán azért kaptad ezt a gyerekkort, hogy mostanra ilyen tudatos légy és ha saját családod lesz arra fogsz törekedni, hogy olyan legyen amiben most hiányt szenvedsz. Rengetegen vannak, akik erre nem tudatosak.
2021. júl. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"ha a családalapításra keül majd sor,a meghitt,nyugodt családi közeg már-már szinte el fogja feledtetni a gyerekkori gondjaidat"

De az nem fog csak úgy az ölébe csöppenni, nagyon sokat kell majd tennie érte.

2021. júl. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Valóban nem fog csak úgy az ölébe hullani, de viszont sokkal tudatosabb erre a gyermekkora miatt. Ezért törekedni fog és munkát, energiát fektet a jó családi élet kialakításába.
2021. júl. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem is állítottam,hogy csak hipp-hopp lesz egy családja és minden jó lesz.


De ha elmegy pszichológushoz,rendbe szedi magát a gyermekkori hiányai miatt,akkor sikerülni is fog neki.


További szép napot!:)


(2-es voltam.)

2021. júl. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok benne biztos, hogy ehhez pszichológusra lesz szüksége (manapság túl könnyen pszichológushoz küldenek mindenkit, ami pedig nem egy olcsó mulatság, és esetleg azt sugallhatja azok számára, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy anélkül nincs is megoldás, pedig nagyon sok esetben igenis van, elég az önerő), mindenesetre nagyon drukkolok a kérdezőnek én is!
2021. júl. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hosszu idö lesz, de nem reménytelen.
2021. júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!