Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Az apósnak...

Kinek van igaza? Az apósnak vagy a vőnek és a lánynak?

Figyelt kérdés

Három főszereplője van a történetnek: Zsolti, Anita és Laci. Anita Lacinak a lánya, Zsolti Anitának a férje, Lacinak a veje.

Laci a 13 éves fiával és két szomszédjával betonozott, mert csináljak a kerítést. Anita és Zsolti (mivel panelba laknak) lementek hozzájuk a gyerekeikkel, mert medencézni akartak. Addig Laciék betonoztak. Amikor mentek el, akkor Laci beszólt Zsoltinak, hogy el lehet takarodni, mert amikor ők költöztek, akkor ő segített nekik, viszont amikor neki kellene a segítség, akkor Zsolti nagyúr mindenből kihúzza magát és elszégyellhetik magukat mindannyian, mert hogy Anita nő létére nem betonozik meg nem segít, az egy dolog, de hogy Zsolti nem csinálja, és helyette egy 13 éves kisfiú csinálja, az szégyen. Erre Anita és Zsolti megsértődött.


2021. júl. 13. 13:52
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
97%

30. "Anita miért hagyta ezt? Vagy egyet értett az úrával?"


Bizony ez is jó kérdés!

Anita is mondhatta volna négyszemközt Zsoltnak, hogy:

"Figyelj, itt gürcöl az apám és a kisöcsém, nagyon hülyén jön ki, hogy te meg itt lubickolsz. Keresünk neked valami munkásruhát, aztán inkább segíts nekik, apukám biztos jó néven venné."

2021. júl. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

#24: "De tudták, hogy betonozás lesz."


Akkor viszont ahhoz pofa kell, ha ilyenkor állítanak be medencézni.

Vagy az após mondta, hogy menjenek, lubickoljanak nyugodtan?

Mondta, hogy menjen segíteni?

Pont a legfontosabb információk maradtak ki.

2021. júl. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
35%

Persze, hogy egy csomó információ kimaradt (már ha egyáltalán igaz a sztori). Az egész kérdés lényege, hogy Zsoltit szidjuk, apóst meg sajnáljuk.

Zsolti rögtön le van degradálva "nagyúrnak", csak mert nem akar betonozni. Bocs, de mitől lenne valaki "nagyúr", azért mert nem akar betonozni? Mi a f_sz? Ez a hozzáállás, hogy csak azért mert valakinek f_sz van a lába közt kötelező építkeznie, pont olyan baromság, mint hogy mosogatni csak p_ncival lehet.

Az meg vicc, hogy a betonozást állítja párhuzamba egy költözéssel. Tényleg felhordani pár dobozt meg összerakni egy szekrényt pont ugyan az, mint órákig a tűző napon kemény fizikai munkát végezni. Ja nem.

2021. júl. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, hogy 40 fokban milyen munkásruhára gondol Goldmund, de nálunk most zajlik betonozás, mindenki fürdőgatyában, vagy rövid gatyában van.


Ha tudom,hogy valahol munka van és nem akarok abban részt venni, akkor nem megyek oda, hanem inkább lemegyek a Velencei tóra, ha pihenni és áztatni akarom magam.

Ugyanis nekem nem férne a képemre, hogy lubickoljak és "nyaralgassak", - lehetőleg anyóssal kiszolgáltatva magam, leülve a kész kajához - miközben mások szakadnak a munkában.

Ha szólnak, ha nem, nekem lenne kínos és kényelmetlen.

2021. júl. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 Micimacko67 ***** válasza:
78%
#33-as vittél már kézben negyedik emeletre automata mosógépet esetleg hűtőszekrényt?
2021. júl. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a történetben szerintem mindenki hibás. Após azért, mert nem szólt, hogy a vejétől segítséget vár a betonozáshoz, Zsolti azért, mert nem ajánlotta fel magától a segítséget.

Anita meg tényleg szólhatott volna a férjének, hogy álljon már be kicsit betonozni, mert a faternek jól jönne a plusz munkaerő.

Itt egyedül a gyerkőcök "ártatlanok".

2021. júl. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
61%
35-ös nem vittem. Hívtam embert, akinek van tapasztalata és eszköze cipekedéshez. Nem vagyok az a mártír fajta, aki inkább megszakad, csak elmodhassa, hogy mekkora f_sza csávó.
2021. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
10%
Lacikám, bújjál màr el magadnak.
2021. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 Micimacko67 ***** válasza:
73%

#35, látom te nagyon óvatos duhaj vagy...

Elméleti kérdés...van egy nagyon jó cimborád, gyerekkori barátod...megkér, hogy segíts neki kertet ásni/betonozni/költözködni...dolgoztok egyet, közben 1-2 sör is lecsúszik...

Elmész neki segíteni vagy inkább fizetsz egy embert, aki dolgozik helyetted?

2021. júl. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 Micimacko67 ***** válasza:
65%
Bocs, 37-esnek szántam a kérdésemet...
2021. júl. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!