Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Az apósnak...

Kinek van igaza? Az apósnak vagy a vőnek és a lánynak?

Figyelt kérdés

Három főszereplője van a történetnek: Zsolti, Anita és Laci. Anita Lacinak a lánya, Zsolti Anitának a férje, Lacinak a veje.

Laci a 13 éves fiával és két szomszédjával betonozott, mert csináljak a kerítést. Anita és Zsolti (mivel panelba laknak) lementek hozzájuk a gyerekeikkel, mert medencézni akartak. Addig Laciék betonoztak. Amikor mentek el, akkor Laci beszólt Zsoltinak, hogy el lehet takarodni, mert amikor ők költöztek, akkor ő segített nekik, viszont amikor neki kellene a segítség, akkor Zsolti nagyúr mindenből kihúzza magát és elszégyellhetik magukat mindannyian, mert hogy Anita nő létére nem betonozik meg nem segít, az egy dolog, de hogy Zsolti nem csinálja, és helyette egy 13 éves kisfiú csinálja, az szégyen. Erre Anita és Zsolti megsértődött.


2021. júl. 13. 13:52
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
46%

Hát jó, taka van, de aztán ne csodálkozzon a drága jó nagyapó, ha a suttyó medencézős család többé nem nyitja rájuk az ajtót. Ha annyira bökte a csőrét betonozás közben, h a lánya, az unokái meg azok apja pancsol, akkor miért nem nyitotta ki a száját akkor? Neeem, helyette ment gondolom az öntúráztatás, meg a gondolatátvitel, hátha észreveszik, h neki baja van.


Zsolt is hibás, mert csak illendőségből mwg kellett volna kérdezni, h kell-e segítség, de az igagi hunyó apuka szerintem. Néma gyereknek ugye...

2021. júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
40%

11-es, "ha a suttyó medencézős család többé nem nyitja rájuk az ajtót", annak tudod ki lesz a legnagyobb kárvallottja?????


A kisgyerekek! Anita és Zsolt kisgyerekei!

Egyrészt el vannak szakítva a nagyszüleiktől, másrészt ezután a dögmelegben nem tudnak így medencézni.

Ha a szüleik a sértettségüket előbbre helyezik, mint a gyerekeik érdekét, akkor valóban nagyon nagy suttyók!


10-re:

Azzal egyetértek, hogy mondhatta volna inkább azt, hogy szégyellje magát Zsolt. Ha már mondani akart valamit.


Hogy Zsolt helyében mit csináltam volna, azt már leírtam.

Ha Laci helyében lettem volna, akkor valószínűleg este morgok egy sort a feleségem előtt négyszemközt, de ezzel le is zártam volna a témát magamban. Pont azért nem szóltam volna nekik, nehogy az unokáinkat emiatt ritkábban láthassuk.

2021. júl. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg rossz volt a kommunikáció, pontosabban: hiányzott. Zsolti nagyúr valszeg nem először húzta ki ilyen módon a gyufát, de ez ismét csak feltételezés.
2021. júl. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
68%

Após az az igazi mártír fajta, ugye? Nem szólt egész nap egy szót sem, csak mikor már mindenki végzett, akkor áll neki sorolni vélt és valós sérelmeit.

Le lehet pontozni, de Zsoltinak van gondolom rendes állása, a szabadnapján pihenni ment a családjával nem betonozni. Tudtak egyáltalán Zsoltiék arról, hogy aznap betonozás lesz?

Nálunk a családban egymás segítése úgy működik, hogy előre megbeszéljük, hogy ki mikor érne rá, vállalná-e, van-e kedve hozzá. Ha valaki vendégségbe jön, eszembe nem jutna befogni dolgozni. Maximum mondanám, hogy hát figyeljetek, ma nem jó, dolgozunk, gyertek holnap.

2021. júl. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
37%
Szólt előtte após, hogy aznap betonoznak, segítség kellene? Nem? Akkor ennyi. Ez az utólagos pampogás nagyon undorító.
2021. júl. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
78%
Apósnak igaza van, ha anno ő is segített, függetlenül attól, hogy szólt-e előre.
2021. júl. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 kovpet ***** válasza:
71%
16: De abban Goldmund73-nak van igaza, hogy ha fürdeni mentek, akkor papucs-szandál-rövidgatya-póló kombóban jobb is, ha nem állnak neki betonozni.
2021. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
78%

Na álljon meg a menet. A kisfiú nem Zsolti helyett csinálta. Após döntött úgy hogy bevonja a kisfiút a munkába, Zsolti nem is tudott az egészről, amíg meg nem érkeztek azzal a szándékkal, hogy a gyerekeket viszik medencézni.

Senki nem gondolatolvasó. Legközelebb ha apósnak segítség kell, akkor felemeli a telefont és egyeztet a Zsoltival.

2021. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon kussol a kérdezõ.Szerintem elszégyelte magát.
2021. júl. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
43%

Gondolom, a fiatalok először odaszóltak, hogy aznap mennének medencézni, és nem csak úgy beállítottak. Akkor volt róla szó, hogy aznap betonozás lesz? Ha igen, akkor az após joggal morog.

Ha nem, akkor csak részben van igaza. A fiatalok nem gondolatolvasók, ha segítség kell neki, szóljon!

Volt korábban szó róla, hogy a közeljövőben munka lesz? Ha igen, a fiataloknak akkor kellett volna a segítségüket felajánlani.

Mindemellett: ha nem is volt róla szó, nem lenne pofám a medencében pancsikolni, miközben a többiek betonoznak. Én vagy hazamentem volna valami munkásszerkóért, vagy ha nagy a távolság, megkérdeztem volna, tudnak-e adni, és akkor beállok segíteni.

Az anyuka meg tudja addig felügyelni a gyerekeket. Vagy beállhat ő is, és akkor a 13 éves figyeli a gyerkőcöket.

2021. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!