Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hölgyekhez írom a kérdés....

Hölgyekhez írom a kérdés. Ráadnád a fiadra a párod utónevét akkor, ha nem tetszene?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. júl. 9. 13:47
A kérdező szavazást indított:
Természetesen! Mindkettőnk családjában hagyomány.
Persze, mivel az én családomban gyakori.
Igen, mert az ő családjában ez a szokás.
Legfeljebb második keresztnévként.
Vannak más nevek, úgyhogy szó sem lehet róla.
77 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem adhatom rá mert a név nem egy ruha. Neki adhatom. De nem adnám, csak olyan nevet ami tetszik. Az ilyen: "a mi családunkban mindenki István" jellegű érveket meg lesöpröm simán: "náluk meg nem. Úgyhogy semleges, mindkettőnknek tetsző nevet fogunk választani."
2021. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Ráadni? Olyan fura nekem ez, ebben a kontextusban.


Amúgy nem, sajnálom. Ha a kedvenc nevemet viselné a férjem, akkor sem.


Mert a babánk egy teljesen másik ember lesz, nem pedig a férjem 30+ évvel későbbi, új kiadása.


A kedvenc nevemről is lemondok, ha neki nem tetszik. Van sok más, ami tetszik.


Én odavagyok a két keresztnévért, de másodiként sem kaphatja az apjáét.



Meg ja, elég gyerekesen gondolkozom a témában, de olyan furcsa, talán önző SZÁMOMRA, hogy a teljes neve a gyereké lesz. Úgy érzem, hogy én valamiből kimaradtam...


De ugyanígy vélekedek a lánybabákról is. Furcsa, önző dolog lenne, ha az én vezeték + keresztnevemet kapná a gyerek, akkor azt érezném, hogy a férjem (és a további gyermekeink) ki lenne szorítva abból az egységből, amit mi alkotnánk.

2021. júl. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
En mindenkepp adnam, csak masodik nevnek. Vagy ha elso nevnek adnank, akkor lenne egy masodik neve es azon szolitanam.
2021. júl. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

El sem tudnám képzelni,hogy a fiamat ne úgy hívják,mint az apját,mert imádom a nevüket.van második keresztneve is,de nem használjuk.

Ha nem tetszene a férjem neve,nyilván nem adtuk volna a fiunknak,sőt,valószínűleg nem is lenne a férjem...

2021. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Nálunk most szakad meg a 4 generáció óta fennálló névadás, sem a férjem, sem én nem szerettük volna folytatni. Szeretem a férjem nevét de nem éreztük azt, hogy mert eddig hagyomány volt kötelezően nekünk is folytatni kell.
2021. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Semmiképpen sem. Ha tetszene az apuka neve, akkor sem. Hiszen a gyerek egy saját, külön, önálló ember. Teljesen természetes számomra, hogy saját, külön, önálló nevet kap.

A páromnak egyébként csúnya keresztneve van, eszembe sem jutna a gyereket ezzel szívatni. Épp elég szomorú, hogy az anyjának nem volt annyi bátorsága, hogy a sarkára álljon, és normális nevet adjon neki.

2021. júl. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
82%

Nem volt korábban ugyanilyen kérdés csak fordítva hogy a pasi nevét kapja kizárólag az első szülött fiú és ebben a nőnek semmi beszólása nincs?

mintha egy az egy kérdező lenne..

2021. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Akkor se , ha tetszene. Hülye szokás, az ötödik Tóth Istvánnak lenni a családban, aztán találgathatod, -kinek szólnak..
2021. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
Én adtam, mert tetszett. Ha nem tetszett volna, akkor nem adtam volna.
2021. júl. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
Hát én második névnek adtam, de nekem tetszik is a férjem neve. Viszont azóta is gondolkozom azon, hogy ha születik meg egy fiam akkor nem diszkriminativ, hogy ő nem lehet a negyedik tothistvan, mert a bátyja már az.
2021. júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!