Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, ha valaki...

Mi az oka annak, ha valaki ösztönösen, minden erőfeszítés nélkül el tudja utasítani a (nem megfelelő) szülői mintát? Ezzel szemben csomó helyen olvasni, hogy kb. nem, ilyen nem is létezhet (csak minimálisan), igenis mindenki ismétli a szülei hibáit.

Figyelt kérdés
Régóta érdekel ez a kérdés, mert vagy a környezetem és én vagyunk a furcsák, de én pl. ezt abszolút nem tapasztalom. Párom is, egyik exem is például masszív alkoholista anyáktól jönnek, ők maguk meg az antialkoholizmus mintaszobrai lehetnének. Ahogy én meg nem mentem hozzá egy alkoholitsa vadállathoz és szültem szinte rögtön két gyereket is neki, mint anyám az első férjének. Vagy ott van apám, akinek egy nagyon bohém, hedonista, kicsapongó apja volt ő pedig ennek a szöges ellentéte. Szóval nem tudom, hogy mi vagyunk csak ilyen furák vagy egyszerűen most csak túl van futtatva a közbeszédben ez az örökölt sors / transzgenerációs mintás elképzelés. Kíváncsi vagyok, ti mit tapasztaltok!

2021. júl. 6. 12:25
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
19-es igazad van sok dologban, de egy szóval nem mondtam, hogy a nemi erőszakot elszenvedett emberek lennének a gyengék. Alkoholizmusnál maradtam leginkább és konkrétan, mert ahogy itt is lehetett látni, volt, aki nem hitte el, hogy nem kell mindig nagy erőfeszítés, hogy ne legyél olyan, mint bizonyos felmenőd, ahogy az ide kommentelők sem engem cáfoltak. Szerintem is inkább személyiség kérdése lehet ez, ha nem úgy működsz, mint az anyád / apád, akkor egyszerűen máshogy fogod kezelni a problémákat is.
2021. júl. 7. 10:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!