Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, ha valaki...

Mi az oka annak, ha valaki ösztönösen, minden erőfeszítés nélkül el tudja utasítani a (nem megfelelő) szülői mintát? Ezzel szemben csomó helyen olvasni, hogy kb. nem, ilyen nem is létezhet (csak minimálisan), igenis mindenki ismétli a szülei hibáit.

Figyelt kérdés
Régóta érdekel ez a kérdés, mert vagy a környezetem és én vagyunk a furcsák, de én pl. ezt abszolút nem tapasztalom. Párom is, egyik exem is például masszív alkoholista anyáktól jönnek, ők maguk meg az antialkoholizmus mintaszobrai lehetnének. Ahogy én meg nem mentem hozzá egy alkoholitsa vadállathoz és szültem szinte rögtön két gyereket is neki, mint anyám az első férjének. Vagy ott van apám, akinek egy nagyon bohém, hedonista, kicsapongó apja volt ő pedig ennek a szöges ellentéte. Szóval nem tudom, hogy mi vagyunk csak ilyen furák vagy egyszerűen most csak túl van futtatva a közbeszédben ez az örökölt sors / transzgenerációs mintás elképzelés. Kíváncsi vagyok, ti mit tapasztaltok!

2021. júl. 6. 12:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ugyanazt követi vagy pont az ellenkezőjét, mert megundorodott a rossz mintától. Nincs arról szó, hogy kötelező!
2021. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ténylegesen nincs, viszont jóval kevesebb szó esik arról, akinek ösztönösen sikerült elfordulni az ilyen mintáktól. Olyan cikkeket, tanulmányokat ellenben dögivel találni, ahol azt részletezik, mennyire gyakori az ismétlés, mennyire nehéz elmenekülni az örökölt sorstól, stb. Ha sikerül is, akkor letudják annyival, hogy biztos nehéz volt a felismerés és hatalmas küzdelem volt, hogy az ember ne kövesse ugyanazt, holott szerintem nem csak mi vagyunk így, hogy egyszerűen zsigerileg elutasítjuk a rossz mintákat egyszerűen azért, mert akar a franc megint ugyanabba a sz.rba kerülni.
2021. júl. 6. 12:49
 3/21 anonim ***** válasza:
23%
Erőfeszítés nélkül? Olyan tényleg nincs.
2021. júl. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A szar minta esetén két dolog fordul elő

1. a gyengék másolják.Tudattalanul ismétlik

2. az erősek zsigerből az ellenkezőjét csinálják. Teljesen elutasítják

2021. júl. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Na erről beszéltem! Miért ne lenne? Mert te azt nem tudod elképzelni? Párom nem lett alkoholista, ahogy az exem se, egyszerűen azért, mert rühellik a piát, ízét-bűzét mindenét. Nem kellett erőfeszítéseket tenniük. Apám nem lett olyan, mint a nagyapám. Miért? Szimplán introvertált személyiség, akitől teljesen idegen az, ahogy nagyapám élt. Szintén nem kellett nagy erőfeszítés. Én pedig világ életemben azon voltam, hogy 30 alatt semmiképp sem akarok családot (hatezer ok miatt), nem is lett, eszemben sem lett volna hamar házasodni rossz helyre és rögtön két gyerekkel indítani, ahogy anyám tette. Szintén nem volt erőfeszítés, mert már a gondolatától is a hideg rázott.
2021. júl. 6. 13:13
 6/21 A kérdező kommentje:
4-es valahogy én is így gondolom, csak amikor én írtam, akkor sértőnek találták egyesek vagy hitetlenkedtek, ahogy a 3-as. Szerintem is gyengeség-erősség kérdése.
2021. júl. 6. 13:14
 7/21 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, kezeltesd a hisztid. Nem azt mondom hogy nem lehet,hanem azt hogy nem könnyem. Az, hogy veled nem lehet erről normálisan beszélni, megmagyarázza miért vannak olyan téveszméid hogy könnyű volt a párodnak.
2021. júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem esett nehezemre, mert a negatív példa is megtanít valamire, nevezetesen, hogy mit nem szabad csinálni.

Mindent homlokegyenest másképp csináltam, mint amiben nekem részem volt, így a gyerekeim által elismerten jó anya vagyok.

Mondjuk nem is nehéz, mert anyám alkoholista volt, én meg még a szagát is utálom.

2021. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Szóval, ha x felhívja a figyelmed, hogy nem csak az létezik, amiben te hiszel, az hiszti? Nem, nincsenek téveszméim, a párommal 9 éve vagyok együtt, exemmel 2 évig, és mind arról számoltak be, hogy annyira undorító és félelmetes mintát mutatott az anyjuk, hogy alig várták, hogy elkerüljenek otthonról, csak piás nőt ne lássanak többé. Kb. úgy állnak a piához, mint a 9-es, a szagától már hányni tudnának, cigitől úgyszint. Igen, ha valamit szívből gyűlölsz, azt könnyű elkerülni.
2021. júl. 6. 13:28
 10/21 A kérdező kommentje:
*8-as
2021. júl. 6. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!