Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóba állnátok a 18 éve nem...

Szóba állnátok a 18 éve nem látott apátokkal?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban elváltak a szüleim, apám úgy gondolta, hogy a feleségével együtt a gyerekeitől is elvált, teljesen megszakadt a kapcsolat, nem volt ránk kíváncsi, gyerektartást sem fizetett, most eszébe jutott, hogy van gyereke, fel akarja venni a kapcsolatot, de én nem vagyok rá kíváncsi, nem tud olyant mondani, ami érdekelne, nem tudja megmagyarázni az elmúlt 18 évet, erre nincs kifogás, ez egy helyrehozhatatlan helyzet, tudom, hogy csak azért hagyott el minket, mert a szabad élet fontosabb volt a családnál, csak azt nem tudom, hogy akkor minek csinált gyereket, húzott volna inkább gumit.

Szóval én nem vagyok rá kíváncsi, csak azt szeretném tudni, hogy ti szóba állnátok vele?


2010. aug. 26. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem.
2010. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én igen, szeretnék a szemébe nézni annak az embernek, aki a fentieket tette, illetve nem tette.
2010. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Detto ugyanígy vagyok az apámmal. Szóba állni szóba állok vele, de semmi tiszteletet nem mutatok felé. Ő 15 év után keresett és most már próbálna jófej lenni, csak hogy lassan felnövök, már nincs szükségem rá.
2010. aug. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én megtettem, de felesleges volt. semmit nem tanult, nem fogott fel az egészből, semmit nem értett. elkezdett pl. beszélni a GYEREKEIről. érted, mintha én nem az lennék... semmit nem kérdezett rólam, vagy tőlem, csak ilyeneket, hogy van-e jogsid. mondtam, nincs, erre a fejét rázta.


hát, köszönöm, azóta nem nagyon "barátkozom" vele.


úgy látom, eléggé elzárkózol előle. ha ilyen állapotodban keres fel, akkor nagyon jónak kell ahhoz lennie, hogy legalább a legkisebb érdeklődést kiváltsa belőled. ez valószínűleg nem fog összejönni, úgyhogy sztem hanyagold még ezt a találkozást.


bár mindig mindenre van esély...

2010. aug. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én apám már nem él, öngyilkos lett. Rosszban váltunk el. Mindent megtennék azért, ha adhatnék neki még egy esélyt. Neked is csak ezt tudom tanácsolni: adj még egy esélyt!
2010. aug. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Minek eddig is eleget bántot így csak többesélye lenne hogy megint a lelkedbe taposon.
2010. aug. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én tudni akarnám a miértre a választ! Aztán ha tényleg úgy állna hozzám, tartanám vele a kapcsolatot. Ha nem, akkor meg a fene ott egye meg,ahol van.
2010. aug. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A miértre tudom a választ, nem tetszett neki a családapa szerep, erre akkor jött rá, amikor már az volt, és inkább a szabadságot választotta. Gondolom most öregkorára már lenyugodott, kiélvezte a szabad élet örömeit, kiélte magát, csak közben elkövetett egy helyrehozhatatlan hibát, amire most lehet, hogy rájött. Ha rajtam múlik, akkor azzal a tudattal fog meghalni, hogy a gyereke gyűlöli, és mindig haraggal gondol rá, és ezt csak saját magának köszönheti.
2010. aug. 27. 11:49
 9/10 anonim ***** válasza:

19:17-es vagyok

Meg fogod bánni. Őszintén mondom, tapasztalat.

Lehet, hogy évekkel később, de meg fogod. Megbocsátani tudni kell.

2010. aug. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Butaság azt hinni, hogy a gyűlölet annak árt, akire irányul. Hidd el kérdező, nem a másiknak, hanem magadnak ártasz ezzel az érzéssel.


Bocsáss meg apádnak -valóban nagy hibát követett el, de ki tudja, más téren, te is elkövethetsz még baklövést, és milyen jó lesz, ha valaki nyújtja feléd a kezét, nem fordul el tőled mindenki-, ezzel a te lelked felszabadul, neki ugyan megmarad súlyos kőnek, de hagyd, hogy valamennyit törleszthessen (ha akar és tud).

2010. aug. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!