Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párommal szeretnénk összeköltö...

Párommal szeretnénk összeköltözni, aki volt ilyen szituban tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Párommal szeretnénk összeköltözni, de ő azt szeretné, ha egyenlőre a szuleihez költöznénk mert nagy a ház, később persze külön költöznénk ha minden jól megy. Van egy 2,5 éves kisfiam(nem a párom az édesapja a kisfiamnak) imádják egymást, a párom szülei is szeretik a kicsit, de kicsit tartok a dologtól, hiszen mégsem ők a vérszerinti nagyszülei és úgy érzem, hogy a nyakukra költöznénk. Aki volt már Ilyen helyzetben elmondaná mik voltak a tapasztalatai? Köszönöm előre is!
2021. jún. 28. 21:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%
Pedig meg kell mondani őszintén, hogy szívesen, és örömmel akarsz vele együtt új életet kezdeni, egy házban élni, de nem költözöl a szülőkhöz. Előző kapcsolatod is tönkrement, és nem szeretnéd ha a mostani is tönkre menjen. Persze aranyosak a szülei, nincs is velük bajod, de ugye lakva mindenki másképp viselkedik. Te is akaratlanul megbánthatod őket, és lehet ők is téged. Inkább keressetek olyan lakást ahol csak hárman éltek. Én ezt mondanám. Ha ezért megsértődik, ha ezért úgy dönt, hogy akkor nincs értelme együtt maradnotok, akkor talán jobb is ha elmegy.
2021. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon sajnalom az elozo valaszolok tapasztalatait...

Ket evig laktam/tunk igy, es NEM volt problema!

Szeretik szidni az anyosokat... az enyem halisten nem harpia:)

2021. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%
El nem tudnám képzelni, hogy felnőtt emberként egy háztartásban éljek másokkal (a párom ön kívül) és alkalmazkodni kelljen mindenben.
2021. jún. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem tudsz őszintén, nyíltan, rafinált ürügyek nélkül beszélni az élettársaddal (direkt írtam így) egy ilyen alapvetően fontos kérdésről, mert félsz, hogy megbántódik (és akkor mi van?), akkor az a kapcsolat alapból ingatag. Két érett felnőtt ember a közös ügyeit sértődés nélkül meg tudja tárgyalni, és jelen esetben neked ebben vétójogod van, mert nem annyiról van szó, hogy almáspitét süssetek-e vagy mákosat. Ha ezt nem tudja elfogadni, mert képtelen a szüleiről leszakadni, akkor azt a kapcsolatot amúgy is be kell fejezni. Semmi olyat nem kell tenned egy kapcsolatban, ami ellen minden porcikád tiltakozik. Te vinnéd vásárra a bőrödet és a gyereked bőrét, nem ő.
2021. jún. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%

12-nek.

Az én anyósom is imádnivaló. Vagány, életvidám, nagy motoros csajszi 49 évével. Imádom amikor megyünk meglátogatni őket, vagy ők jönnek. De akkor sem laktam volna 1 napot sem velük. Emlékszem pár éve pont erről beszélgettünk, hogy mi lett volna ha mi hozzájuk költözünk. Azt mondta, hogy természetesen belegyezett volna, nem lett volna kifogása, de már az első nap elmondta volna, hogy van egy életstílusuk amin nem tudnak, és nem akarnak változtatni. Lehet minket nagyon zavart volna, és ez előbb-utóbb gondot okozott volna. Ezért is örül, hogy mi nem is terveztük az együttélést velük, mert így megmaradt a csodás kapcsolatunk. Nem nagy dolgok PL. Anyósék ha rájuk jön akkor éjfélkor nekiállna sütni-főzni. Vagy hétvégén egyet gondolnak, és hajnalban mennek motorozni csak úgy. Sokszor ha nem kell korán kelniük, akkor hajnalig filmeket néznek. Vagy vannak napok amikor áll a mosatlan, mert most nem volt kedve takarítani ,hozzáteszem, hogy nagyon szereti anyósom a rendet, mindig patyolat tisztasság van nála, de néha évente max pár alkalommal nem takarít, hanem másnapra, vagy harmadnapra hagyja. Amikor tudja, hogy senki nem megy hozzájuk ( de mi néha vératlanul megyünk, ami nem baj) Szóval nincs velük gond, de ahogy nekem is, nekik is vannak olyan dolgaik amikor a másiknak zavaró lehet egy idő után. Ezért jó a békesség. Nem lakni együtt.

2021. jún. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
85%

Az én szüleim is tündérek, de hozzájuk se kötnék vissza. Lakva egész más az ember.

Budapesten és vidéken is van ingatlanunk. Én vidékre költöztem korábban, de amikor jött a nagy covid mizéria ők is leköltöztek. Csak a legelején volt idilli. Kicsit több mint fél évet bírtam és inkább vissza költöztem Pestre.

A kompromisszumkészségük hamar megcsappant, és mintha az időben repültem volna vissza, egészen gyermekkoromig, a szokásaiknál elkezdve, ahogy velem kommunikáltak, hiába vagyok önellátó, önálló.


Maradok a látogatásnál. Nem véletlenül költöznek el a "gyerekek".

Hallgass a megérzésedre, és ne problémaként kezeld, mert akkor a párod is úgy fogja. Kezeld kiindulópontként.

Pl ne azzal kezdd, hogy "Figyelj, nem szeretnék a szüleidhez költözni."De miért nem?""Huhh, hát mert"

Közös élet közös döntések, nem úgy kezdődnek hogy ő kitalálja, te meg ha nem mondasz elég jó ellenérvet, az lesz mit ő akar..

Ha a szilárd álláspontod, hogy ketten (3an) kezditek el a közös életet, akkor már a beszélgetés is abból induljon ki.

"Én mindenképpen csak veled és a gyerekkel szeretnék költözni, ezen ötleteljünk, hogy hova"


Különben megtagadtok a "miért ne oda" témán.

Ugrani kell. Oda nem szeretnél, lépjetek is túl -hiszem a közös életről döntötök- akkor hova, mikor stb.

2021. jún. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%
Anyum és a párom anyja is tök jó fej, lazák, van humoruk stb... de nincs az az isten, hogy bármelyik szülő házba is beköltöztünk volna az asszonnyal. :D Ezt el kell felejteni.
2021. jún. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem lenne gyerek SEM költöznék oda. Kizárt, és eleve hatalmas red flag, hogyha a pasi ezt ajánlja fel, mint "megoldást". Ő soha nem akar elmenni anyuci mellől, azért kardoskodik ez az ötlete mellett.
2021. jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem a problémát. Miért mem akarsz költözni? Együtt élhetnél a szerelmeddel, és az őt segítő szülőkkel. Gondolom ez neked is segítség. Én csupa plusz dolgokat látok.
2021. júl. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
73%
19-es, te most vagy szórakozol (rossz vicc), vagy extrém fiatal vagy vagy baromian tájékozatlan vagy! Csak olvasgasd sokat a gyakorit, jó lecke lesz!
2021. júl. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!