Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párommal szeretnénk összeköltö...

Párommal szeretnénk összeköltözni, aki volt ilyen szituban tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Párommal szeretnénk összeköltözni, de ő azt szeretné, ha egyenlőre a szuleihez költöznénk mert nagy a ház, később persze külön költöznénk ha minden jól megy. Van egy 2,5 éves kisfiam(nem a párom az édesapja a kisfiamnak) imádják egymást, a párom szülei is szeretik a kicsit, de kicsit tartok a dologtól, hiszen mégsem ők a vérszerinti nagyszülei és úgy érzem, hogy a nyakukra költöznénk. Aki volt már Ilyen helyzetben elmondaná mik voltak a tapasztalatai? Köszönöm előre is!
2021. jún. 28. 21:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Párod szülei is támogatják az ötletet? illetve ha nem szólnak bele az éeltetekbe ideiglenesen csak nem elhe tolyan rossz.
2021. jún. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Pár szüleihez költözni TILOS!!! Automatikusan a kapcsolat végét és a nő masszív boldogtalanságát jelenti! Teljesen mindegy, hogy milyen cukik most a befogadó szülők, lakva ez fenekestül felfordul!
2021. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Voltam ilyen helyzetben. Ha megfogadod a tanácsomat akkor SOHA ne költözz oda. Ha odaköltözöl a kapcsolatot látja a kárát. Én ostoba odaköltöztem, mert hittem, hogy csak pár hónapig maradunk, utána elköltözünk. Az exem szülei is mindig mondták, hogy nagy örömmel várnak. Hittem nekik is. Pár hónap után jött a pokol. A végén már megszólalni sem mertem, sőt ha éjszaka pisilnem kellett, nem mertem kimenni, mert emiatt is állandóan veszekedtek. Mi pár hónap helyett 2 évig maradtunk, de utána elegem lett. Nem csak azt bánom, hogy odaköltöztem, hanem, hogy elvesztegettem az exre 2.5 évet.
2021. jún. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Van egy olyan mondás, hogy ne költözz olyan helyre, ahova az anyós papucsban és kötényben át tud menni. Te pedig önként vonulnál be az oroszlán barlangjába. Nagyon nem egyszerű együttélni két kvázi idegennel, szerintem se költözzetek oda.
2021. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Ne költözz oda.

2-3-4 válaszolók leírták, miért ne.

Párod gondolom most is a szüleinél lakik. Hány éves és miért nem vált le róluk? Anyagi vagy inkább lelki akadálya van?

Gondolom neked van saját lakásod, ahol most laksz. Miért nem ő megy oda lakni?

2021. jún. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
Ne tedd, egy full kiszolgáltatott helyzetbe kerülnél.
2021. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Őszintén, ugyanezt gondolom én is, lennének gondok valószínűleg. Próbáltam célozgatni ezekre a dolgokra én is a páromnak de csak azt mondogatja, hogy az ő szülei nem ilyenek. Viszont a kisfiam apukajaval is hasonló dolog miatt mentünk szét, az édesanyjával élt/él ő pedig szoszerint egy vén harpia, de ezt sajnos akkor mutatta meg amikor már terhes voltam, volt párom pedig úgy döntött, hogy nem hagyja ott az anyját. Bocs hogy ennyire bele merültem, de pont emiatt félek a dologtól... Lehet a mostani kapcsolatom is rá menne.

Nem tudom, hogy mondjam ezt meg a páromnak, mert ha elmondom azt hogy őszintén mit gondolok erről a dologról akkor nagyon megfogom bántani.

2021. jún. 28. 22:13
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Semmiképp ne költözz oda! Ha a mostani lakhelyeden nincs ilyen korlátozás (albérletnél lehet), akkor a barátod költözzön hozzátok inkább. Még egyedül sem jó ötlet kiszolgáltatott helyzetbe hozni magad, nemhogy egy kis gyerekkel. A barátodnak nem nehézség idomulni a szüleihez, nekik sem kunszt tolerálni őt, de veled teljesen más lenne a helyzet. A kisfiad is most jut el az aktív, hangos, károkozó korszakába, ezt kevesen tűrik jól, főleg úgy, hogy elvileg ideiglenesen mennétek oda. Berendezkedni sem lehet erre rendesen. Ha meg mégis engednek kibontakozni ilyen téren, akkor szinte biztos, hogy évekre ott ragadtok. Ezt akarod?
2021. jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Gyerekre hivatkozz.Nem tesz neki jót ha kimozdítjuk a megszokott lakhelyéről.Ha szeret ő jöjjön oda hozzátok.Ha nem akkor pápá.
2021. jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

Előttem szólók már elmondták a lényeget, ehhez csak annyit fűznék hozzá: "később persze külön költöznénk ha minden jól megy."

Ez soha nem fog bekövetkezni, legalábbis nem olyan időn belül, ahogy te azt elképzeled. Ha tényleg minden jól megy, értsd úgy, hogy a párodnak marha kényelmes lesz a mama szoknyáján lógni, akkor úgysem akar onnan elmenni. Ha meg nem megy minden jól, akkor meg azért nem akar majd veled külön költözni, mert rossz kapcsolatba nem akar többet invesztálni. Lakást venni, új bútorok stb.

2021. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!