Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg ezt a problémát?

Hogy oldjam meg ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Eddig 2x kértem Tőletek itt segítséget, de most ismét elakadtam.


Ahhoz, hogy a mostani kérdésemre tudjatok válaszolni, azt a 2 kérdésemet át kéne futni, mert azok az előzmények.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ma reggel hallottam, hogy anyu mondta apunak, hogy el akar válni tőle, mert az volt a hab a tortán, hogy szombaton ezzel a terhes dologgal kapcsolatban nem állt ki mellette, és neki ebből elege van.

Én ma reggel odamentem anyuhoz, és tettem felé 1 lépést azzal, hogy megpróbáltam vele megbeszélni a dolgokat. Elmondtam neki ismét értelmesen, hogy nem nem vagyok terhes, és tényleg baleset volt az úton (ami még a neten is fent volt az aktuális hírekben). Ő ezt nem hitte el, annyit mondott rá, hogy ő is sokat hazudott az anyjának én miért tenném máshogy. A terhességgel kapcsolatban azt mondta, hogy gyerekesen viselkedek mert még azt se tudom, hogy amíg a gyerek nem mozdul meg lehet menstruálni. Elmondtam neki, hogy jártam biológia órára ezzel is tisztában vagyok, de ez nem olyan gyakori eset. Megkérdeztem tőle, hogy miért nem bízik bennem, miért nem hisz nekem? Azt mondta, hogy ő senkinek nem hisz, és nem is fog hinni soha senkinek. Illetve, hogy őt a saját anyja se érdekli, akkor velem miért foglalkozna? Megkérdeztem tőle, hogy akkor miért szült gyereket? Azt mondta, hogy nem tudta, hogy ilyen tapló gyereke lesz… Meg, hogy őt senki nem érdekli, és világ életében apáca akart lenni, bánja, hogy így alakult az élete, mert ő csak egyedül érzi jól magát.


Aztán jött a következő, hogy én 4 éve mennyire megváltoztam mióta barátom lett. Eddig egy barátom volt 1.5 évig, őt utálta mindent elkövetett, hogy szakítsunk, sikerült is neki elérnie. Most van egy barátom 2 éve, akivel nagyon jól érzem magam, imádom, és semmi gond nincs a kapcsolatunkkal. Viszont anyu ismét arra játszik, hogy vége legyen, pusztán azért mert nem olyan dús gazdag… Normális életet él, dolgozik, nem dohányzik, nem iszik, nem jár bulizni… Azt mondta, hogy amíg itthon élek azt fogom csinálni amit ő mond, és azzal fogok járni akit ő jónak lát. Megkérdeztem tőle, hogy ő miben látja rajtam a változást? Azt mondta, hogy az a problémája, hogy nem azt csinálom amit ő mond, ha egyszer azt mondja hogy legyen ez és ez, akkor nekem azt kell csinálnom, nem azt amit én jónak látok. Konkrétan így fejezte ki magát -> az zavarja, hogy én nem hódolok be neki. Én elmondtam, hogy ezt ő nem tudja irányítani, mert az érzelmek nem így működnek. Azt mondta, hogy én nagy tévedésben élek, ő tudja, hogy nekem egy pénzes pasira van szükségem. Megkérdeztem tőle, hogy miért lenne jó nekem egy pénzes pasi, amikor én most vagyok boldog és szerelmes? A válasza az volt, hogy a járás után a szerelem elmúlik, és legalább pénzem lesz… Meg, hogy én mennyire naív vagyok, hogy elhiszem azt, hogy valaha valakivel boldogan fogok élni és nézzek körbe, hogy mindenhol válás van, de legalább nekem lesz egy biztos pont az életembe és ez a PÉNZ. Én erre csak annyit tudtam mondani, hogy mindenki a saját kárán tanul. A válasza csak annyi volt, hogy ő se hitt az anyjának pedig sokkal jobban járt volna. Mondtam neki, hogy a páromat nem is ismeri, miből gondolja azt, hogy mi nem leszünk boldogok? Erre ismét csak annyit mondott, hogy ő nem is akar megismerni senkit. Onnan tudja ezt az egészet, hogy ő tökéletes (ezt ő mondta), és minden úgy van jól ahogy ő azt elmondja. Ehhez tartsam magam, mert ellenkező esetben nem fog köztünk megoldódni a vita.


Én megpróbáltam vele megbeszélni de nem jutottunk egyről a kettőre.

Valakinek van valami ötlete, hogy mit tegyek?


2010. aug. 26. 14:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Olvastam az előző kérdéseidet is és a rá adott válaszokat. Nagyon nem irigyellek, bár nekem is fura felfogású anyám van, de ennyire még ő sem viszi túlzásba a dolgokat.

Azt mondom, hogy amint lehetőséged van, költözz el. Nem kell feltétlenül megszakítani a kapcsolatot, vagy elrontani valamivel, egyszerűen csak költözz el.

Őszintén remélem, hogy van lehetőséged megoldani ezt a lehetetlen helyzetet, és tudom, hogy a költözés nem megy egyik pillanatról a másikra, de felnőtt ember vagy, jogod van hozzá.

2010. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a te anyukád súlyos depressziós lehet...

Nem lehet könnyű neked...:(

2010. aug. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Mehetnél az apádhoz is, ha elválnak, de a legjobb az lenne, ha költöznél.
2010. aug. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
A depresszió sem ilyen durva.
2010. aug. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Igen, ez lenne a legjobb, viszont erőltetik az iskolát is, még van 2 évem és én is szeretném elvégezni ezt a képzést. Csak így nagyon nehéz. Egyik szavával üti a másikat, egyszer azt mondja, hogy minek mennék el 20 évesen dolgozni amikor lehetőségem van arra, hogy tanuljak, ma meg azt vágta a fejemhez, hogy arra se vagyok képes, hogy eltartsam magam. Igaz, hogy suli mellett is melózok, de nem kapok olyan sok pénzt érte /havonta 20 ezret/. Amikor meg akartam adni "konyhapénzt", nem fogadták el, azt mondták nem sok, inkább költsem magamra, ha szükségem van valamire ott lesz a pénz és +tudom venni..

Úgyhogy ez elég nehéz így. Megakartam beszélni vele, de képtelenség. Csak azt hajtja amit ő "jónak" lát.

2010. aug. 26. 14:48
 6/27 anonim ***** válasza:

Erdekes szulok vannak es voltak is mindig!

1. Az Edesanyad lehetseges, hogy nem igazi szeretetbol kotott hazassagot, hanem "szamitas"bol, tehat nyereseg, mint penz pl.

2. Lehetseges, hogy Apukadra hasonlitasz, ugy lelkileg, mint testileg.


O szenved valami leleki betegsegben, vagy inkabb hogy valami lelki hianyossaga van, tehat mint szeretet, onbecsules.

Van olyan, hogy hiaba szeretunk embereket, de Ok nem tudjak ezt elfogadni, mivel Bennuk nincs meg az igazi szeretet. Egyebkent nagyon sok ilyen szulo van, es En ugy gondolom, hogy nics bennuk szeretet.

2010. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Az iskolával nem tudom, hogy tudnám egyeztetni a munkát. Mert reggel 8-tól du. 3-ig bent kell lennem minden nap. Másnapra fel kell készülnöm ... Most suli mellett csak 3 órás melót végzek azért kapok ilyen kevés pénzt. Viszont ahhoz, hogy több pénzt keressek az egyetlen megoldás, hogy éjjelre járjak dolgozni. De ezt, hogy bírnám hosszú távon ... :S
2010. aug. 26. 14:51
 8/27 anonim ***** válasza:
Szociális támogatást nem kérhetsz? Vagy célozz meg egy ösztöndíjat.
2010. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Puhatold ki, hogy a válást mennyire gondolták komolyan, mert akkor viszonylag rövid időn belül elköltözhetnél apukáddal. Főleg akkor, ha van hova költöznötök, vagy ketten együtt ki tudtok fizetni egy albérletet ideiglenesen. Biztos, hogy hamarabb meglenne a változás, mint két év.
2010. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Apu nem volt az a pénzes fajta, nagyon mélyről indultak mind a ketten. Az utóbbi pár évben indított egy vállalkozást ami szerencsére jól megy neki, így nem kell nélkülözni.

Igaz, hogy régen sokat szenvedett miatta anyu, mert apu rendszeresen ivott, dohányzott.. Viszont kb 8-10 éve megváltozott, egy korty alkoholt nem iszik és nem dohányzik. Egy rossz szót nem lehet rá szólni. Élhetnénk boldogan, de nem, ez nem így megy, mert anyu mindenkit irányítani akar, mert ő tökéletesnek gondolja magát, és az elképzeléseit.

2010. aug. 26. 14:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!