Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarunk összeházasodni,...

Nem akarunk összeházasodni, vagyis nem sürgetjük. Ez baj?

Figyelt kérdés

5hónapja vagyunk együtt a párommal, 11hetes terhes vagyok tőle, elkezdtük a fészket rakni, de valahogy a vegyünk gyűrűt kerítsünk papot része nem izgat minket. Nagyon szeretjük egymást, tényleg álompár vagyunk, de mégsem akarunk esküvőt. Valóban kell ez, a családok szeretnék, ha márciusig megejtenénk...

Változhat ez, vagy két puska kell majd, hogy oltár elé álljunk?


2008. dec. 8. 15:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is csak azt tudom mondani Neked, hogy ha kényszert érzel/éreztek, akkor ne házasodjatok össze! A házasság két ember szövetsége, azt nekik kettőjüknek kell eldönteni, akarni. Lehet boldog az ember papírral vagy anélkül is. Van példa mindegyikre. Attól, hogy nincs róla papír még lehettek igaz család, nem ezen múlik.
2008. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

mi 10 ev utan hazasodtunk ossze (vagyis ugy terveztuk, de nem kaptunk idopontot, szoval 10 ev 10 nap lett belole :)), es szinte az elso pillanattol egyutt eltunk.

szerintem nem szamit, csak akkor kell, ha valamelyikotok ugy erzi, kell..de amugy meg szerintem is csak egy papir, semmi sem valtozott, csak rajtunk van a gyuru :D


az eskuvon amugy senki nem volt, csak a ket tanu, szulok se meg senki, 4 perc alatt (!!) lezavartuk, utana pedig egy jobb etteremben a tanukkal elmentunk enni.


após pedzegette a templomi eskuvot, meg a lagzit, en mondtam neki, ha ilyet szeretne, elveheti megint az anyósom, és akkor meglesz, de nekunk nincs rá igényünk :))

2008. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
52%
Mi azért házasodtunk a párommal össze, mert én a jogász szemével nézek, és látok. Én nem akarok gyereket, és közös itelt, egy olyan helyzetbe ami jogilag nem tiszta. Nem akarok a kórházba apasági elismerő nyilatkozatot lobogtatni, az annyira ciki. Nem akarok, hogy ha a párommal neadjisten baleset vagy valami történnek, engem még a kórház környékéről is elzavarjanak. Mert az élettársnak kb ennyi jár. Nem akarok, hogy neajdisten halál esetén a párom semmittevő alkholista szülei örököljenek. Lehet, hogy ridegnek tűnik, de válás esetén nem szeretnék huzakodni, meg mocskolódni a közös vagyonon. Szóval jó ha ezeket is észben tartják azok, akik arról szónokolnak, hogy a papír nem számít. Hát, kb ennyit számít. És ne akkor tessék elővenni a ptk-t meg a családjogi törvényt mikor már elmúlt a fene nagy szerelem.
2008. dec. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók,

Eddigi válaszaitokat köszönöm, De úgy tűnik félreértelmeztétek a kérdést.


Amúgy akartuk a házasságot, de azzal, hogy a családok "na akkor eddigre legyetek házasok" kényszerítik, el is ment a kedvünk tőle. tényleg annyira fontos a pici születése előtt megesküdni, mert nem ezt érezzük.

Nagy pocakkal oltár előtt, lagziban- mert ez "alap", nem igénylem.

Vajon ezek ellenére a rossz érzés el fog múlni, és úgy ahogy képzeltük össze tudjuk hozni az esküvőt?

2008. dec. 9. 14:58
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Akkor is csak azt tudom írni, hogy ez a TI döntésetek. Az biztos, hogy ha én a házasságkötésem előtt teherbe esek, akkor max. annyi lett volna az esküvő, hogy 2 tanú + szülők. Vagy még annyi sem. Nem tettem volna ki a pocaklakómat egy hajnalig tartó dorbézolásnak.

Ha nagyon ragaszkodnak a szülők az esküvőhöz (amit egyébként ti is szeretnétek, csak nem úgy ahogyan ők elképzelték) akkor most egy kicsinyített, majd amikor meg lesz a bébi, akkor egy templomos-lagzis.

Üdv.

2008. dec. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!