Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csak az egyik gyereket...

Miért csak az egyik gyereket szereti? Van 2 unokatesóm. Az egyik jó hírű gimibe megy a másik meg egy szakközépbe.

Figyelt kérdés
tehát amelyik gimibe megy mindent megkap márkás cucc, stb a másik kínai cuccokat kap. Másik megy síelő táborba ő meg nem megy.. Ballagásukra kaptak mobilt egyik 100-ezerét kapott a másik 40 valamennyiért.. Ez olyan igazságtalan.. Szegény mindig sajnálom.. Mondta nekem hogy érzi h. különbséget tesznek köztük.:( Köszönöm a válaszokat. 19L
2010. aug. 26. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon sz*r... Én is sajnálom. Ikrek egyébként? Félek, sok mindent nem tudsz tenni, mert a szülők nem szokták szeretni, ha beleszólnak a gyereknevelési kérdésekbe...


Mennyire vagy jóban az unokatesóddal? Mármint a szakközepessel. Esetleg talán valamennyire tudnád úgy kompenzálni, hogy sokat vagy vele, érezteted vele, hogy fontos Neked, programokat csinálsz vele... Sajnos jobb ötletem nincs. :(

2010. aug. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk is ez volt, hogy a tesóm márkás cuccokat kapott, külföldre járt nyaralni én meg évekig hortam gagyi cuccokat és még a Balatonig sem jutottam el.

De anyu nálunk ezt nem direkt csinálta, bár volt néhány meredek húzása, amikre utólag felhívtam a figyelmét, de nem értette miről beszélek.

Szóval a mi esetünkben az történt, hogy a húgom és én két totál különböző társaságba kerültünk. Az én társaságomban a külsőségek nem számítottak, így magasról tettem rá, hogy nem az épp legmenőbb márkát cipelem magamon, míg a húgoméknál ez volt a döntő és addig hisztizett, míg megkapta, amit akart. A nyaralásoknál meg csupán annyi volt, hogy szintén barátok vitték , viszonylag minimális költségből, míg engem nem vitt senki. Ez az, amit jobban szervezhetett volna anyám, de mondom, utólag sem vágta, amikor mondtam neki, hogy itt azért gondolkohatott volna.

Szóval nem biztos, hogy szándékos, amit a szülők csinálnak.

2010. aug. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szeretet nem hinném, hogy a pénzen múlna. A másik gyerek is drága cuccokat igényelne, ő is csak ebből érzi a szeretetet? A 40-ezres mobilért meg hadd ne sajnáljuk már :)
2010. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

11:54,


sztem főleg nem is a mobil, hanem az összes többi. hogy az egyik gyerek kb MINDIG többet kap, mint a másik.


nekem is volt egy osztálytársam, aki karácsonyra semmit se kapott arra hivatkozva, hogy nincs pénzük, de a tesója meg kapott egy tök drága számítógépet.

2010. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(Nem kizárt h a márkás cuccok is kínaiak.) Valószínüleg azért, mert az aki gimibe jár, főleg h jó hírűbe, valszeg a szülei nem akarják h nem márkás cuccokban járjon. Míg a szakközepes meg lehet h nem annyira fontos pénzügyileg. sztem ez diszkrimináció, de sajna ez van. És ha ők ketten jóban vannak akk nincs semmi gond társadalmilag és persze vannak haverjai.
2010. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!