Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a helyzetről?

Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés
Májusban elváltunk a férjemmel. Van két kiskorú gyermekünk, akiket nekem ítélt a bíróság. A volt férjem megfellebbezte a gyerekelhelyezést, magának akarja őket. A gyerektartást május óta fizetnie kéne, a fellebbezés ellenére, de természetesen egy vasat sem kaptam még tőle. Egy kocsmában dolgozik 3 napig reggeltől hajnalig, majd van két nap szabadnapja. Még egy lakásban élünk. A két napban ellátja a gyerekeket, de csak a lehető legminimálisabban. Az anyukája segít neki, főz rájuk, ha kell, mert ő azt sem tud. A legkisebbik is idén iskolába megy. Mivel látom, hogy anyagilag nem számíthatok rá, amit tudtam megvettem a két gyereknek, ami persze nem kis költség, főleg, mert a kicsinek az alapoknál kezdtük. (iskolatáska, tornaruha, tornacipő, teljes iskolai felszerelés) Az én anyagi forrásom kiakadt és most még ki kellene fizetni a gyerekek könyvét is. Megkértem a volt férjem, hogy ezt vállalja be, mert én ezt már nem tudom. Erre az volt a válasz, hogy raktam volna össze a családi pótlékot, akkor most tellene rá. Azt elfelejti, hogy én többet vagyok a gyerekekkel, én főzők is rájuk, eleve több pénzem fogy el... Erre azt mondta, hogy nem tehet róla hogy nekem nincs anyám, aki besegítene, mint neki az övé. Én fele annyit keresek, mint ő. Tudom, hogy bosszúból fellebbezte meg az ítéletet is, tönkre akar tenni. Ha ennyire akarja magának a gyerekeket, akkor miért nem mutatja meg, hogy tud róluk gondoskodni? Én meg kikészülök idegileg, ettől az átmeneti helyzettől, mert tudom, hogy jó anya vagyok, mégis rettegek, hogy elveszítem a gyerekeim és egy ilyen nem törődöm apa kapja meg őket. Szeretnék már nyugalomban élni!
2010. aug. 26. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
ideje lenne mediátorhoz fordulnotok és ideje lenne mindkettőtöknek leszokni arról, hogy a gyerekeket a tulajdonotoknak tekintitek
2010. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérd a bíróságtól a fizetéséből való levonását a gyerektartásnak még most! Úgy lesz nyoma, hogy nem fizet ergo a gyerekeket nem fogja tudni elvenni tőled. Bár amúgy sem. Emiatt ne legyél nyugtalan. Anyától akkor veszik el a gyereket ha alkalmatlan a nevelésükre de az alapján amit leírtál nálad erről szó sincs. Előzőnek nincs igaza.
2010. aug. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A gyerektartás végrehajtása már folyamatban van. Köszönöm. Az elsőnek meg üzenem, hogy nem tulajdonomként kezelem a gyerekeim. Mellesleg nem tudom ezt melyik mondatomból szűrted le. Egyszerűen imádom őket, működnek az anyai ösztöneim. Azt ugye nem írtam le, hogy az apának korlátlan láthatási jogot ígértem, amit be is szeretnék tartani, de a bíróság mégis ragaszkodott a szokásos láthatás ítéletbe foglalásába. Vajon miért?
2010. aug. 26. 10:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Akkor pláne nem lesz semmi baj. Nyugodj meg. Rendes dolog tőled ez a gesztus a férjed felé, nagyon is. De azt ne engedd, hogy "átjáróházat" csináljon az életedből. A férjed hozzáállása szerintem kissé érdekes. Neked sok kitartást kívánok.
2010. aug. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

első vagyok...olvasd el, mit írtál:


Van két kiskorú gyermekünk, akiket nekem ítélt a bíróság. A volt férjem megfellebbezte a gyerekelhelyezést, magának akarja őket.


...


Ha ennyire akarja magának a gyerekeket, akkor miért nem mutatja meg, hogy tud róluk gondoskodni? Én meg kikészülök idegileg, ettől az átmeneti helyzettől, mert tudom, hogy jó anya vagyok, mégis rettegek, hogy elveszítem a gyerekeim és egy ilyen nem törődöm apa kapja meg őket.


nekem ítélték

magának akarja

elveszítem

apja kapja meg....


mindegyik kifejezés a tulajdonjogról szól...


háborúzás helyett tán azt kéne nézni mi a jó a gyerekeknek...menjetek mediátorhoz, mielőtt a gyerekeiteket mindketten elveszítitek, vagy azt hiszed a szerencsétlenek nem látják, hogy az apjuk és anyjuk öli egymást a gyerekek birtoklásáért???

2010. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: szeritem félre érteted. Itt nem az a lényeg, hogy a kérdező egója, birtoklási vágya kielégüljön, hanem, hogy a gyerekek megfelelő gondoskodást kapjanak. Ha az apa mindenhéten 2 napot tud immel-ámmal velük tölteni akkor mi lessz a többi napon? Kikapcsolja rajtuk az on-off gombot? A nagymama gondozza őket mikor anyjuk is van?

Nem kapnak iskolaikönyveket mert apucinak nincs kedve rá?

Mi ez valami hűű de nagy kiválság amit ki kell érdemelniük?

2010. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy félreértettem, túl sok ilyet láttam már és mindig a gyerekek kerültek ki vesztesen...az egyik félnek észhez kell térnie, jelen esetben az anyukánál látok rá esélyt, de persze a másik fél véleményét nem láttam...az egyértelmű, hogy otthon nem fognak leülni és beszélni egymással, mert mindkettő a sértett egoját pátyolgatja, de egy mediátorral még lenne esélyük, hogy értelmesen, a gyerekek érdekét figyelembe véve rendezzék a helyzetet....
2010. aug. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ha félreérthető a ragaszkodásom. Én nem tulajdonomként kezelem a gyerekeim, de a tényen akkor sem változtat, hogy az "enyémek" (is.) A szöveges formátumok sajnos nem adnak reális képet a leírtakról, mindenki azt gondol a dolgok mögé amit akar. Köszönöm, hogy leírtátok a véleményeteket. Még az elsőnek is. Igazad van abban, hogy van mikor egy külső személy segíthet csak a probléma megoldásában. Mielőtt beadtam a válópert előtte bepróbálkoztam a férjemnél eljönne-e velem egy családterápiára. Ő kiröhögött. Leülni nem tudok vele, mert annak mindig egy pofon, vagy rúgás lett a vége. (van látleletem is) Abban is igazad van hogy a gyerekeket nem lehet egy harc eszközeként használni, de megértheted hogy inkább harcolok értük, minthogy lemondjak róluk. A volt férjem sajnos nem éppen együttműködő típus, rá jobban illik az egoizmus, mint rám. Talán csak annyiban vagyok önző, hogy szeretnék én is boldog lenni, mert mellette sajnos nem voltam az. A gyerekeket meg nem akartam tőle elvenni, soha nem neveltem ellene őket, de mivel a helyzet úgy hozta, hogy különváltunk, a gyerekeket el kellett helyezni valahova.
2010. aug. 26. 12:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!