Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyok a szemét dög,...

Miért én vagyok a szemét dög, ha eddig mindig én vettem mindent a saját zsebpénzemből, és most nem veszek meg valamit?

Figyelt kérdés

A reggelit is mindig a saját pénzemből veszem meg, amit még diákmunkával kerestem meg. Nekem nem adnak rendszeresen zsebpénzt, viszont az öcsémnek igen, de mégis nekem kell az öcsém kajáját megvennem.

Most van anyám névnapja.

Volt mindenkinek szülinapja, névnapja, ünnep, mindig én vettem, a saját pémzemen.

Maradt 5 ezer forintom, és mondtam, hogy menjen, vegyen anyának egy bögrét, meg két csokit. Erre apám is meg az öcsém is nekem állt, hogy én milyen egy önző dög vagyok, mert hogy nem megyek el. Lassan már 5 éve, hogy én veszem mindig. Most menjel el ő. Apám is nekem áll, amikor soha senkinek a szülinapját, névnapját nem tudja, soha senkinek nem vesz semmit.

Aztán utána gúnyolódtak rajtam, meg kiröhögtek, meg hogy egyem meg a sz.ros 5 000 forintomat, oszt' azzal senki nem törődik, hogy 200 000 forintomból maradt 5 ezer, mert én vettem mindig a kaját, meg nekem kellett a szemüvegére pénzt adni, meg az én pénzemből vették meg neki az új telefont.

És most, amikor kiállok magamért (amit már régen meg kellett volna tennem és már késő is), akkor én vagyok a szemét s.zaralak.


2021. jún. 2. 15:46
1 2
 1/15 Katona Dius ***** válasza:
94%
Ne hagyd magad. Ne vegyél nekik semmit. Nem kell tudniuk, mennyi pénzed van, ne adj nekik kanyit se.
2021. jún. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Mert nem család, amiben éltek, hanem egy lehúzó gépezet. Ott húznak le téged, ahol csak tudnak. És ha nemet mondasz, akkor te vagy a rossz. Mindent rád hárítanak, ami nem a te feladatod lenne.


1. Nem a te feladatod mindent megvenni az öcsédnek. Ha kell neki kaja, akkor felkel fél órával hamarabb és elmegy a boltba szépen. Vagy kifizeti neked, amit te vettél neki, a visszajárót meg megtartod, mert te mentél el.

2. Nem a te feladatod szemüveget venni az öcsédnek. Ez a szülők feladata.

3. Nem a te feladatod telefont venni az öcsédnek.

4. Nem igazságos, hogy neked nem adnak zsebpénzt, neki meg igen.

2021. jún. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

Diákmunkával 200ezret keresni az szép. Mit dolgozol?


El kell költözni, amint lehet.

2021. jún. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Nem biztos az, hogy egy nyár alatt kereste meg.
2021. jún. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Ne is haragudj, de minek lobogtatod a penzed? Nincs es kesz!
2021. jún. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%

3!


Nem is egy nyárra gondoltam, nekem havi keresetnek tűnik -ha ennyi mindent tudott eddig fedezni belőle- azért érdekelt.

2021. jún. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Te engeded magadat lehúzni. Ne engedelmeskedj, akkor ez nem lesz.
2021. jún. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
98%
Veszélyes dolog a diákmunka, ha tudjak, hogy van sajat kereseted (amit jo esetben plusz dolgokra akarsz elkölteni, vagy gyűjtögetni szeretnel) akkor mar rogton mindent magadnak kell venned. Baratnomeknel is igy van, 15 evesen elment diakmunkazni, hogy legyen kis pluszpenze.. aha, aztan szep lassan abbol az lett, h mar magat kellett eltartania kb. 👍🏿
2021. jún. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is beleestem sajnos abba, hogy a diákpénzemből ruhákat, ágyat, cipőt és alapvető dolgokat,( pl étel, egészségügyi dolgok) nekem kellett megvennem már 16 évesen...

De az a legjobb, ha titkolod a pénzedet. Szépen tedd számlára, a bankártyádat sose hagyd szem elől, vidd mindenhova IS magaddal és ne mond meg, hogy van rajta pénz, vagy még jobb: ne mond meg, hogy van számlád, kártyád.


És igen, ahogy előttem is mondták, egyáltalán nem te vagy a hibás itt, nem neked kell eltartanod magadat és az öcsédet. Ahogy lehet költözz el otthonról a jövőben és szakítsd meg a pénz forgalmát a családod és te között = ne adj nekik, dolgozzanak és tartsák el magukat.

Mindenesetre sajnálom a helyzetedet, fel a fejjel, én is megmenekültem :)

2021. jún. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézd tanulság, mostantól ne te vedd öcsét kajáját, szemüvegét stb. arra ott vannak a szüleid és láthatod, ennyire szeretnek téged a fizetések ellenére vagyis semennyire...
2021. jún. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!