Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tekintenek sokan egy...

Miért tekintenek sokan egy rokont különbnek, mint egy idegent akkor is, ha ugyanolyan szemét veled (vagy még rosszabb)?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy gyakran ha az ember arra panaszkodik, hogy egy rokona milyen rossz vele emberileg, akkor jön a duma, hogy "de ő mégis csak az anyád/apád/testvéred/sógorod/unokatestvéred/stb", holott nyilvánvaló, hogy ártani akar vagy élősködik vagy ki akar használni?


Tulajdonképpen miért baj az, ha valaki megszakítja egy ilyen rokonnal a kapcsolatot? És miért van az, ha valaki elmeséli, hogy nem beszélnek egymással, mert mondjuk az illető megzsarolta, megverte, beperelte, megszégyenítette, akkor még nógatják, hogy deee az régen volt, fel kellene hívnod és beszélni vele, BiZtOs sZeReT a SzÍvE mÉlyÉn éS mÉgIs cSaK a rOkOnOd


2020. júl. 3. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, de általában eleresztem a fülem mellett, jobb napjaimon gyengéden kiosztom az ilyen okoskodókat. 😂😁 Nekik biztos nincs gondjuk a családjukkal, és nem értik meg, hogy valahol bizony sajnos a családtag/rokon aki tönkre teszi az embert.
2020. júl. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Mert rokon.

Ez nem menti fel semmi alól és nem kötelez téged semmire, de egy más szintje az emberi kapcsolatoknak.

Nem bonyolult dolog, az egyik az idegen, a másik meg nem az, mert a rokonod, valamilyen módon egymáshoz tartoztok. Ennyi.

2020. júl. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Mert homokba dugják a fejüket.

Én pont ezért az eszme miatt mentem lelkileg tönkre. Mert engem a kedves idegent tönkre tett a férjem családjából 1-2 ember. S mi volt? Hát de ők a családtagok! Én meg egy nagy senki... Tehát nem lehetett nekik azt mondani, hogy cesszétek meg, mert ők mégis csak közelebbi emberek nálam.

Gyűlölöm ezt a hozzáállást emiatt is már. Én sosem gondoltam így, hogy mindent el kell nézni mert rokon. A rokonnak is megmondom a magamét, ha olyat tesz. Az a baj, hogy azzal hogy a rokonnal össze vesznek, szerintük akkor vége a vérségi kapcsolatnak meg a szeretetnek, ha volt. Legalábbis férjem családja ilyen és náluk hallottam 100szor ezt, hogy de hát szeretni kell minden gonoszság ellenére is.

2020. júl. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

Kb ahogy a második leírta. Bár az elsővel is egyetértek.

Igazából ez embertől is függ.

Pl az én apám mindent elkövetett azért hogy gyűlöljem és örüljek neki hogy meghalt de ennek ellenére akkor is az apám volt. Soha eszembe sem jutott volna azt mondani hogy nem is tudom "nekem nincs apám" vagy örökre megtagadni vagy ilyenek. Vér volt a véremből, általa lettem. Pedig amíg élek gyűlölni fogom. De ez én vagyok.

De szerintem a családi kapcsolatok azok amihez egy kívülállónak semmi köze a világon.

2020. júl. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

#3 Ez butaság volt. Rokonság nem csak vérségi kapcsolattal van, hanem házassággal is. Nekem a férjem családja pontosan olyan rokon, mint a sajátom. Attól mert nem állok vérségi kapcsolatban az unokatestvérével, attól még nekem is rokonaim, vagy csak mert az én nagymamám neki nem vérrokona, attól még a férjem sem idegen a temetésén, hanem egy rokon, aki gyászolta.

Sajnálom ha veled ilyen rossz esett meg, de itt te is hibás voltál - meg a párod is, mert ezt abban a pillanatban helyére kellett volna tenni és tisztázni, hogy te nem csak rokon vagy, hanem a legközelebbi családtag.

2020. júl. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Mert, azt hiszik a vér kötelez mindenre talán...elnézésre is.


Szerintem nem, ha sz@rdarab az illető, akkor le van húzva a csészében s kész, ez ennyire egyszerű;)

Ha egy kutyát nevezhetnek a félnótások családtagnak, akkor én egy szerintem jó embert is s ki is tagadhatok bárkit, rokon ide vagy oda.A családod is megválogathatod csak akarni kell.

2020. júl. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!