Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám finoman leléptet...

Hogyan tudnám finoman leléptetni az ismerősömet?

Figyelt kérdés

Segítséget akar tőlem kérni egy bizonyos ügyben, (külföldi munkavállalás). Én azonban nem akarok neki segíteni, mert pofátlanságnak érzem, ahogy nyomul. Mintha kötelező lenne nekem segíteni. Csak mert van egy közös barátnőnk...

Én ezt a lányt a közös barátnőnk lánybúcsúztatóján ismertem meg 1 éve, de ott sem beszélgettünk olyan sokat, az esküvőn sem, és azóta csak az esküvő után, ősszel meg tavasszal váltottunk e-mailt.

Oldja meg egyedül a problémáját, csak egy kicsit kutakodnia kéne az interneten. Talpraesett lány, határozott. Az az érzésem, hogy csak hasznot akar húzni belőlem. Jól állnak a párjával anyagilag. Ezt csak azért írom, mert ha egy valóban szegényesen élő lányról lenne szó, segítenék.

De így nem akarok. Nekem sem segített senki, tanuljon meg ő is küzdeni, ha akar valamit, tegyen is érte, ne csak bele akarjon ülni a lehetőségbe. Az az érzésem, hogy még véletlenül sem akarja kockáztatni, hogy bármiben is ki kelljen fizetnie a tanulópénzt.

Ha legalább tényleg barátnők lennénk, akkor természetesen segítenék, de így nincs kedvem.

Hogyan tudnám úgy lekoptatni, hogy ne sértődjön meg?


2010. aug. 24. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mondd, hogy utánanéztél a dolognak, de sajna most nem tudsz segíteni. És hogy természetesen amint látsz valami neki megfelelőt, akkor szólsz neki, de nem mersz ígérni semmit, mert nem rajtad múlik.


Aztán egyszerűen nem szólsz neki többet... lehet, hogy párszor érdeklődik még, akkor mondd, hogy sajnos most nem jó ez vagy az, lehet, hogy nem is lesz, te nagyon szívesen segítenél, de nincs rá lehetőséged, és ezt a legjobban te sajnálod...

2010. aug. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
egy ilyen tipúsunak egígszer segítesz,és utána afejedre ül és folyton tőled várja a megoldást segítséget,pénzt,akármit.
2010. aug. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi Nektek a tanácsokat! :)
2010. aug. 25. 22:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!