Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történik? Mi lesz vele?

Mi történik? Mi lesz vele?

Figyelt kérdés

a nagymamám már 3 hete kórházban van,azért,mert felhigult a vére aztán visszasűrűsödött, és vérrög keletkezett a szemében+ kapott egy stroke-ot is. először egy szemészetre vitték,aztán átvitték 1nap után a jános kórházba.Ott volt két hétig,ott kapott valami infúziót,és azonkívül,hogy nem látott,teljesen normálisan viselkedett. 2000-ben volt egy agyvérzése,akkor nemtudott beszélni,írni,ezeket újra meg kellett tanulnia,aztán volt még pár öngyilkossági kisérlete,gyógyszerekkel.Biztosan ezek is ártottak az agyának.

2napja átszállították egy másik kórházba,ahova alig alig akart menni,ott már nem kapja az infúziót,mert nincs véna ahova beszúrhatnák.Amióta ottvan,nagyon furcsa...félrebeszél,tegnap este cirkuszolt,hogy orvost kér,hisztizett,le kellett kötözni.Olyanokat mond,hogy mindenre képesek ott a kórházban,és ő majd vakon el fog szökni,engem ne vigyen be anyu,és hogy csak a főorvossal beszéljen,és ha az se ért a szóból akkor hívjuk a rendőrséget,és ő majd valahogy elszökik.Anyu nem mondta meg neki,hogy ottvagyok,és engem kiküldtek,amikor az orvossal beszélgetett.Addig figyeltem a mamámat,hogy mit csinál,pont ebédeltettek. Ült,és le akarta az asztalról tolni a tálcát,aztán felállt,elkezdett vakon ott tapogatózni,majdnem félreült,kiabált,hogy hol a nővér.

Egyszerűen úgy érzem,hogy kezd leépülni szellemileg.

Nem tudom mi történik..

Meg fog halni.?:(

14/L


2010. aug. 24. 19:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
dolgoztam ilyen betegek közt, ahhoz h fel tudja dolgozni a helyzetet szakember kéne, és így megtanulhatna élni ezzel. volt egy bácsink aki 2hetente meglépett de visszahozták és ennyi, nem járt utána senki h mi van a fejében. ezért ha -olyan helyen van- (írd meg nyugodtan hol akár privibe) akkor akár ti is szerezhetnétek megfelelő terapeutát, mert ha ténylegesen vmelyik rosszabbik kórházban van akkor tényleg teljes leépülés lesz. az olyan helyen ahol én is dolgoztam jó ha arra volt időnk és készletünk h a minimum szükségleteket ellássuk nemhogy tisztességes rehabilitáció legyen.
2010. aug. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Igen, amit az utolós ír, egyetértek. Akkor fog felépülni ha fizetős helyre viszitek, vagy otthon ápoljátok. Sajnos az ilyen betegeket benyugtatózzák, altatják, mert csak erre van idejük a nővéreknek. Ezt egy doki mondta. És saját tapasztalat, amikor nem látogatási időben megyünk, mindig alszanak a mozgékony idős betegek is. És egyre többet beszélnek félre, leépülnek, fura kellemes képzeteik lesznek, látszólag jól érzik magukat, nem tudom milyen szer lehet az, amit beadnak nekik, de aztán a sok altatástól annyira leépülnek, hogy nem kell egy fél év, hogy meghaljanak. Több állami kórházban tapasztaltam ezt.

:(

2010. aug. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
ez is fizetős hely...havi több mint 80.000 ft-ot kell fizetnünk majd. Viszont az első hónap ingyenes
2010. aug. 25. 10:24
 14/15 anonim ***** válasza:
Akkor van még esély a javulásra, a szervezet mindig képes regenerálódni, ha akar. Teljesen egészséges szellemileg már biztosan nem lesz, de még élhet sokáig.
2010. aug. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
azért tényleg nem mind1 h állami helyen fizettek-e zsebbe, mert nálunk úgy volt (állami kórház), betegek dokinak zsebbe 50-60at fizettek havonta. mindezért a beteg úgy gondolta ő megfizetett minden 'extrát', de a dokinak adott pénztől függetlenül nővér gyógytornász gyógymasszőr ugyanúgy 1-1 volt műszakonként, természetesen egy vasat nem láttunk belőle, az a doki bá nyaraló kocsi stb részleteire ment el,munkaerőre gyógyszerre bármi ilyesmire ugyanannyi maradt mint a ténylegesen nemfizetős részen. nagyon nézzétek meg mire fizettek.
2010. aug. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!