Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az az asszonytartás?

Mi az az asszonytartás?

Figyelt kérdés
mert gyerek tartásról már hallottam, de arról hogy az asszonytartás az mi vagy mi a lényege arról még nem..elmondanátok nekem?
2010. aug. 24. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Válás után kérheti a volt házastárstól, az aki önhibáján kívül rászorul. Olyan mint a gyerektartás, csak az asszony kapja.
2010. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Vannak vallalatok, ahol a ffi dolgozik, a amikor a neje m.nelkuli, ugy annak asszonytartast utal ki, altalaban a csaladi potlek duplaja szokott lenni ez az osszeg.
2010. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha az exn nincs elég jövedelme ahhoz hogy megéljen, nem arról van szó hogy munkanélküli hanem ha a rákos beteg házastársát faképnél hagyod, vagy leszázalékolt és havi 40000 ft jövedelme van a jövedelemel rendelkező félnek asszonytartást kell fizetni mert ennélkül a másik éhenhalna.
2010. aug. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
épp a minap olvastam én is, ezt akkor "alkalmazzás", ha a férj akar elválni az asszonytól, de mivel utóbbi eddig kitartott volt, és éhenhalna egyedül, megállapítanak a volt férj részéről "asszonytartást". valami ilyesmit jelent.
2010. aug. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
47%

különös, én ilyenről még nem is hallottam.

Egyébként ez működik fordítva is?

2010. aug. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
itt mindent leírnak : [link]
2010. aug. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Elvileg működik a "férjtartás" is(az asszonytartás gúnynév), de a gyakorlatban én még sosem láttam. Férfi büszkeség? Talán. Nem tudom.
2010. aug. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Házastársi tartásdíj a neve Váláskor a Bíróság ítéli meg bizonyos esetekben.Mindkét fél kaphatja, tőlem levonták.
2010. aug. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszaitokat :)
2010. aug. 24. 20:26

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!