Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen programjai lehetnek...

Milyen programjai lehetnek egy 7 évesnek?

Figyelt kérdés
Én felnőtt fejjel, másképp látom, mert más lehetőségek voltak akkor amikor én voltam ennyi idős. Akik tehetősebbek, azok gondolom drágább elfoglaltáságokat találnak ki a gyerekeinek. De akkor is szerintem lehet egyszerübb dolgokat kitalálni hétvégére, vagy délutánokra. Pl. séta ligetben, erdőben, játszótér, piknik, biciklizés, labdázás, rosszabb időben tv, társasjáték, stb, stb. Ha viszont a család nem kifejezetten engedheti meg magának, akkor miért hagyják, hogy a gyerek naponta el legyen kényeztetve? Napi fagyi, csoki, játék, mozi, póniztatás, vidámpark, állatkert, tropicarium,strand és egyből hiszti, ha minden nincs úgy, mint ahogy a kislány akarja. Most én voltam kiskoromban elhanyagolva, vagy szerintetek is ez több, mint átlagos gyerekkor?
2010. aug. 24. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyik programmal sincs baj szerintem,mind arról szól,hogy együtt vannak.A jó időt pedig akkor kell kihasználni,mikor adott.A baj az,ha nem tudnak nemet is mondani a gyereküknek és erőn felül teljesítenek olyan kívánságokat,amiket anyagilag nem tudnak megengedni maguknak.Szerintem nevelés kérdése is,hogy mi tetszik egy gyereknek.Ha az a kiváltság,hogy otthon palacsintát sütünk anyuval,aztán megnézünk egy mesét a nagy ágyon hármasban és ezt nem tesszük meg mindennap,csak néha,akkor ez is öröm lesz és jó móka.Ha a tropicarium a mérce és ahhoz képest minden vacak,erre neveljük,akkor nem fog örülni egy kártyapartinak vagy egy biciglizésnek. Nevelni kell a gyereket és ésszel kényeztetni.
2010. aug. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem írtad kiről van szó,de nagyon elkényeztetett gyerek az biztos!Illetve a szüleinek elég vastag a pénztárcája..
2010. aug. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

lehet úgy is nevelni a gyereket, hogy minden ilyesmit megkap, mégsem lesz később beképzelt, és nem hisztizik ha nem kap meg valamit.

én úgy érzem, hogy eléggé jó gyerekkorom volt (külföldi nyaralás minden évben) mégsem vagyok elkényeztetve. nem vagyok egy hisztis pitsa, nem nézek le senkit azért, mert kevesebb pénze van.

szóval nem az a baj, ha elmegy a család hétvégenként drágább helyekre is, csak tudnia kell a gyereknek, hogy nem ez az átlag. ha felfogja, hogy nem követelheti ki a drágább játékot, programot, de megkapja, mert telik rá és jó gyerek, akkor oké. ha hisztis, akkor meg kellene vonni tőle.

2010. aug. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál, nagyfokú kényeztetés. Teljesen felesleges. Az még hagyján, hogy költséges szórakozások, de a másik oldala: ki viszi oda a kislányt? Netán egy nörsz? Mert normális esetben egy dolgozó szülő szabadideje is behatárolt. A gyerekkel foglalkozni kell, törödni, beszélgetni és természetsen élményeket adni bizonyos határokon belül.
2010. aug. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
17:03. Egy kolléganőm lányáról van szó. Néha vannak közös programjaink is, így közelről látom a helyzetet. A szülőknek nem vastag a pénztárcájuk, sőt van amikor azon gondolkodnak, hogy a villanyszámlára vagy a gázszámlára marad pénz. De Ők mindent meg akarnak adni a gyereknek. Nekünk ugyanennyi idős fiúnk van, és vannak jutalmak, büntetések, szabályok. Szeretjük, mindent megteszünk érte, de nem így. Sokat társasozunk, kártyázunk, sakkozni tanítjuk, sétálunk, játszótér, bicikli, bujócska, meg ilyenek. Persze alkalom adtán mi is visszük állatkertbe, strandra, stb. de nem napi/heti szinten!
2010. aug. 24. 17:23
 6/6 anonim ***** válasza:

engem mindig kirándulni vittek az ősök mikor kicsi voltam.

imádtam. vadaspark, kamaraerdő.

játszótér a nagyival. vagy csak kisbarátokkal bújócskázás, babázás. strand, Balaton, Velencei-tó.

nekem már az is élmény volt, ha elmentünk a szomszéd városba a pennybe, és nagyim vett nekem cornflakest :D



12évesen jártam először külföldön.


felejthetelen gyerekkorom volt.

2010. aug. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!