Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan koptathatnám le a...

Hogyan koptathatnám le a családot?

Figyelt kérdés

A családom sajnos nem a legkedvesebb emberek gyülekezete, az egyik ág teljesen normális de a másikon számtalanszor felüti fejét (többüknél) a rosszindulat, a folytonos piszkálódás, sértegetés. Elég idegesítő, hogy viccnek álcázva, nevetgélve küldenek el engem és egymást a búsba. A vőlegényemmel hosszú évek óta együtt vagyunk, eleinte próbált beilleszkedni de többször próbálták őt is lehúzni, így a próbálkozásai az évek során egyre inkább elapadtak, sokszor már csak én voltam aki elmentem a családi eseményekre (nem jó kedvemben hanem illemből).

A problémás ágon imádnak szervezni, hetente összeülni, hogy minél több lehetőség legyen egymás oltogatására. Utálom. Már attól görcsben áll a gyomrom ha felhívnak vagy írnak mert tudom, hogy össze akarnak ülni... próbálom finoman leépíteni őket kifogásokkal mert sajnos nem értenek a szép szóból. Ha elmondanám, hogy a franc se kíváncsi rájuk elkezdenének még erőszakosabban a nyakamra járni, hogy de akkor is.... Legutóbb esküvőt tartottak, amin tanúnak kértek, mondván, hogy bemegyünk, aláírunk és csá, aztán majd ha vége a vírusnak lesz lagzi. Végül vacsorát szerveztek (mert a semmire kellemetlen lett volna beszedni a gratula pénzt), amit az utolsó pillanatban közöltek és amire szintén csak én voltam hivatalos. Ez nem segített az eredetileg is feszült hangulaton a párom és a családom ezen ága között. De persze ez csak egy példa..számtalanszor kritizáltak, hoztak kellemetlen helyzetbe és soha nem ismerték el, hogy bármit is jól csinálnánk az életben.

Most megint szerveznek és én már előre azon gondolkozom milyen kifogással bújjak ki a feladat alól. Hogyan lehet a mérgező embereket leépíteni ha ráadásul még piszok erőszakosak is?



2021. máj. 26. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Közlöd velük, hogy ha csak téged hívnak meg, nem mész, mert párkapcsolatban élsz, és elvárod, hogy a társadat is tiszteljék meg.
2021. máj. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán itt az ideje végre megtanulni a bűvös szócskát: NEM .

Nem érünk rá..

Nem tudunk elmenni..

Köszi, de nem...

Nem alkalmas az időpont sajna.. stb.

És felejtsd el, hogy illemből csinálsz dolgokat.. túl rövid az élet ilyesmire.Talán felnőttként kellene viselkedned.

2021. máj. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek, elvileg felött ember lennél, de nagyon nem vagy az!

Azokkal az emberekkel, akik nem viselkednek normálisan, nem kell semmiféle kapcsolatot tartani.

Felölem szervezkedhetnek, nem megyek el, ha jelentkeznek, nem veszem fel a telefont, nem nyitok nekik ajtót és többé nincs probléma.

Nem kifogásokat kell keresni, hanem nyiltan közölni, neked ebböl elég, hagyjanak békén.

Amíg partner vagy az ilyen játszmákban, addig ne reklamálj, ha nem tetszik, egyszerüen kimaradsz az egészböl.

2021. máj. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az utolsó pillanatban odatolt vacsi meghívást visszamondtam volna, hogy sajnos programot szerveztünk (azt, hogy mit, hagy ne kösd az orrukra, közük nincs hozzá), de természetesen tanúnak megyek. Főleg így pláne visszamondtam volna, hogy a párom nem mehet illetve amiatt is, hogy engem ne ráncigáljanak összevissza, egy esküvő utáni vacsimeghívást találjanak már ki előbb, ne utolsó pillanatban. Ha meg utolsó pillanat, akkor vállalják ezzel azt, hogy nem megyek, mert nem jó.


Szerintem az ilyen embereket, ha nem vagy határozott nagyon nehéz leépíteni, én a fokozatosság elvét javaslom (tekintve, hogy te nem fogsz odaállni megmondani a frankót), ne feleljen meg az időpont, ne mondj mindenre azonnal igent, kérj gondolkodási időt, ha valamire nem akarsz menni, mond, hogy oda pont programot szerveztetek, ja és ne érezd úgy, hogy bármit is meg kell magyaráznod, miért nem mész valahová, felnőtt ember vagy, ahogy olvasom, van saját életed.

2021. máj. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő után, ha sok nemet mondasz, majd értenek belőle. A másik verzió, ha kultúráltan, de határozottan megmondod a véleményed (lehet akkor tisztelni is fognak, ha meg nem, őszintén bánnád?)
2021. máj. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Azt mondják a család az egy életre szóló kötelék, ahol feltétel nélkül szeretjük egymást és ott vagyunk a másik mellett.

Nekem édesapámmal volt hasonló a helyzet, gyerekkoromban nem nagyon volt ott, ha ott volt, akkor meg mindig féltünk, mikor lesz balhé. Felnőttként folyton bele akart szólni az életembe, tűrtem a kirohanásait, az ok nélküli sértődgetéseit, mert mégis csak ő az apám. Aztán összejöttem a párommal, aki neki valamiért nem tetszett, és azt mondta, hogy ha nem szakítunk akkor inkábn ne beszéljünk. Ez volt az utolsó csepp. Hetekig igyekeztem, próbáltam megbeszélni, aztán rájöttem hogy felesleges. Nincs értelme fenntartani egy olyan kapcsolatot ami csak a bántalmazásról szól.


A helyedben én tiszta vizet öntenék a pohárba, elmondanám ezt a családnak, megpróbálnám megbeszélni velük, ha nem sikerül akkor pedig minimalizáld a részvételedet az összejöveteleken és ebben légy határozott.

2021. máj. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

"Azt mondják a család az egy életre szóló kötelék, ahol feltétel nélkül szeretjük egymást és ott vagyunk a másik mellett."


Ezt csak az mondja, aki még hisz a gyerekmesékben!

2021. máj. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 1Léna ***** válasza:
0%

Ez a családod.

Te pedig egy gyöngyszem vagy aki közöttük felnőve lettél ilyen igazgyöngy.

Ez nem jelenti azt, hogy ne tegyél semmit. Inkább igen, tegyél valamit értük és magadért.

Tanuld meg kifejezni az érzéseidet.

Pl. Nagyon fáj nekem amit mondtál. ;

Kellemetlen nekem a váratlan családi eseményekhez igazodnom.;

Szégyen érzet uralkodott el rajtam amikor a barátom itt volt.

Bánt és megaláz minden szó amit rám mondasz.

Semmi örömöm nincs akkor mikor veletek vagyok.


Idő kell amig felfogják, több alkalom. Ha szeretnek, változtatni fognak. Ha nem változtatnak akkor ez érthetővé teszi számukra, hogy ritkán fogadod el a meghívásukat.

2021. máj. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-te nagyon naiv vagy ,ha azt hiszed, hogy ezekkel (amiket írtál) célt ér.
2021. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én utálom ezt az állandó piszkálódást, amit nálatok tapasztalok. Ne haragudjatok, de van kellemesebb társaság is, ahova elmehetek, és inkább őket választom. Ott legalább jól érzem magam.
2021. jún. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!