Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszként hogy koptathatnék...

Kamaszként hogy koptathatnék le egy felnőttet, ha nem hagy békén?

Figyelt kérdés

Konkrétan már félek megnyitni a chatet Facebookon, mert hetente többször megtalál...


Az elején még csak az volt, hogy mutassak meg anyukámnak ezt, vagy azt (neki nincs se Facebookja, se okostelefonja). Utána elkezdett érdeklődni, hogy mit csinálok, hogy vagyok, hogy megy a tanulás. Udvariasan mindig válaszoltam, de nagyon nem erőltettem a beszélgetést. Viszont kb fél éve ez átcsapott nála valami másba, kioktat, elővesz olyan dolgok miatt, amihez semmi köze.

Pl. hogy hallja, hogy "fiúzok" és nem ettől leszek nagylány, hova sietek. Vagy elküldte egy sorozat trailerét, írtam, hogy nekem is nagy kedvencem, már kétszer végignéztem. Válasz: de ráérsz, és tanulni mikor szoktál?! Szilveszterkor anyukámmal beszélt pont telefonon, mikor mentem le anyához, hogy akkor elvisz-e a buliba, ahová indultam. Ezért letette vele a telefont, mert behozta a kutyát, kiállt az autóval stb. Közben a nő meg rám írt, hogy én miért ugráltatom anyát, menjek gyalog (a város másik végében, sötétben, magassarkúban-miniruhában, zuhogó esőben és szélben). Írtam, hogy hát nem éppen 40 perces sétához vagyok öltözve és egy mosolygós fejet. Válasz: húzzál csizmát, a csinos cipőt meg lehet vinni szatyorban.

Vagy volt egy nőgyógyászati problémám, mikor hazajöttem az orvosomtól, pont itt volt nálunk ő is. Mondtam anyának, hogy mi volt, mit mondott, mit kell szedjek rá, erre ő közbeokoskodott, hogy miért magánklinikára mentem, ő tud egy nagyon jó orvost és majd "beajánl" hozzá. Akkor kb nem vettem figyelembe, mert siettem, ráhagytam, reméltem elfelejti. Majd 2 nappal később rám írt, hogy beszélt a pasival, és jövő héten mehetek is hozzá, be a kórházba... Nálunk a kórház elég lepukkant, mindenhol órákat kell várni, ráadásul régen anya is ehhez az orvoshoz járt és annyira "jó és elismert", hogy amikor 15 évesen 3 hónapig nem jött meg, és elvitt hozzá, egészségügyi küretre akart előjegyezni, mert hogy erre vagy az a megoldás, vagy a fogamzásgátló... Szóval nekem ott elég is volt belőle, ezért mondtam anya barátnőjének, hogy nem jó az időpont, meg már járok máshoz, ő írt fel gyógyszert, nem akarok bekavarni azzal, hogy elmegyek máshoz is. Erre írt egy kisregényt, hogy én hordhatom zsákszámra magánklinikákra a pénzt, de ott sem fognak velem jobban foglalkozni, ő már évtizedek óta ehhez az orvoshoz jár és tökéletesen elégedett vele, meg hogy szálljak le a magas lóról, ha ő nekem tesz szívességet... De én nem kértem meg semmire, nem is beszéltünk róla, hogy ő kérjen nekem időpontot. Az anyám sem tudott semmit erről.

Ha nem írok neki vissza, vagy nem nézem meg, amit ír, akkor hívja anyámat, hogy miért nem, látja, hogy elérhető vagyok. Múltkor is beleokoskodott olyanba, amihez semmi köze, és írtam neki, hogy szerintem majd mi ezt itthon családon belül megbeszéljük hárman, nem kell az asszisztencia, de ha nem boldogulnánk, majd szólunk. És erre kiakadt, hogy én hogy beszéltem vele, ő 61 éves, szinte a nagyanyám lehetne és vele így még senki nem beszélt. Reméltem, hogy annyira megsértődött, hogy többet nem keres, de pár napra rá újra írt, mintha mi sem történt volna.


2021. máj. 5. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%
Hm, lehet, hogy ő az igazi anyukád, s azért okoskodik. Világos...
2021. máj. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Tiltsd le
2021. máj. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Anyámmal olyanok vagyunk kis túlzással, mint két tojás. De ja, biztosan nem ő az anyám.. :D
2021. máj. 5. 21:51
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Anyukád mit reagál erre, neki kéne beszélni vele, hogy ezt fejezze be.
2021. máj. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Édesanyádnak nem szóltál erről még? Neki kellene leállítania. De valahogy úgy érzem anyukád egy tutyimutyi.

Másképp nem tudod leállítani az ilyent. Tilsd le, és közöld vele anyukád előtt, hogy semmi köze az életedhez. Ne akarjon beleszólni a dolgaidba mert neked ő senki. És itt befejezted vele.

Nem vagytok barinők, nem az anyád.

Édesanyádnak meg mond meg állítsa le a barátnőjét mert átlépett egy határt.

2021. máj. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Beszéld meg anyukáddal,hogy nem szeretnéd ha a barátnője az ismerősöd lenne ezért ki fogod törölni. Ezt közölje ő is az illetővel. Illetve akár odaadhatod anyudnak a telefonodat, hogy olvassa el az üziket, hogy megértse miért is szeretnéd,ha a barátnő állítana kicsit magán. Ha ebből sem ért simán letiltanám. Ha anyud olyan,még meg is érti.
2021. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
94%
Szólj anyukádnak, hogy szóljon neki hogy nem te vagy a lánya és haggyon békén vagy te majd elküldöd melegebb éghajlatra!
2021. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Simán nem írnék neki vissza többet aztán panaszkodhat anyukámnak. Vele is beszél erről ,hogy állítsa le és fogadjon örökbe gyereket akinek okosodkhat
2021. máj. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
Tiltsd már le a picsàba.
2021. máj. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem a te dolgod ezt kezelni, hanem az anyukádé. Furcsa, hogy ő ezt így hagyja.

Tiltás, törlés, és egészen nyugodtan legyél bunkó ha ott van.

2021. máj. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!