Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyűlöljem vagy vessem meg?

Gyűlöljem vagy vessem meg?

Figyelt kérdés

A történet értelmezése szempontjából el kell mesélnem a sógorommal való kapcsolatunkat az elejéig. Tesóm akkor 16, a srác 19.

Amikor a húgom megismerkedett vele, már akkor negatív hatást tett rám. Megismerkedésüket követően felment tesóm hozzá egy szomszédos városba, iskola helyett. Egy délutánon át kerestük.

Amikor bemutatta nekünk mélységesen nagyott csalódtam a húgomban. Egy rosszarcú, szemmel láthatólag agresszív (igazi mocskos cigány) embert néztem ki belőle. És úgy igaz!

Egy évvel előtte töltötte le börtönbüntetését, mert 64 erőszakos büntetben elítélték!

Én közönyösen viselkedtem vele, gondoltam tesóm kinövi a rosszfiú korszakát.

De sajnos már késő! Megejtette tesómat!

Elástam a csatabárdot, mondhatni egész jól megvoltunk!

A gyerek születése után 3 héttel, a babalátogató alkalmával kapott italból berúgott (eddig nálunk nem ivott, játszotta, hogy megváltozott). Amikor hazajöttem barátnőmtől nekem állt a kapunknál, hogy kivagyok, mivagyok. Velem kapcsolatban az volt a kifogása, hogy a a húgom előtt meztelen felsőtesttel mutatkozom, mert az ő családjukban (kutyafalka) ez nem szokás. És ő emiatt elköltözik a húgomékkal. Ez mondva csinált indok, az igazi indok, az volt, hogy nem volt alkalmas a nálunk megszokott normális életvitelre.

Elvitte tesóméket a nincstelenségbe, a szülőházába ahol rajtuk kívül 8-an laknak. Ő nem dolgozik, mert 6 osztálya van csak, az írás-olvasás nem megy neki. Jövedelme az alanyi jogon járt családi, és az árvasági, a gyerek óta pedig az ő családija. Május óta nem jár suliba, így már csak a gyerek családija van.

A hétvégén voltak lent nálunk, és szüleimnek visszasírták magukat a házunk alsó szintjére!

Ők elköltöztek, szüleim szeretetét anyagi támogatását elherdálták (igen nem csak a srác, a húgom is), és mégis segítenek rajtuk. Én eljegyzés előtt vagyok, tudják , hogy itt szeretnék lakni jövőre, és mégis őket választják.

Én gyűlőlöm az a srácot, ha tehetném megölném. Az én nem fogom megbocsájtani, semmilyen érzelmi ráhatás végett. Kutyából nem lesz szalonna!


Szerintetek jogosan gyülőlöm a srácot, és hangot adok annak hogy nem szeretném, ha a srác visszjönne? Mert tesóm mondta, hogy szeretnének vissza jönni, mert ott nincs életük. Én mondtam, hogy őt és a gyereket szívesen látom, de az urát nem!

Vagy inkább bocsássak meg, és felejtsük el a múltat?


2010. aug. 24. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Még szerencse, hogy nem te döntesz, hanem a szüleid.
2010. aug. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ilyen körülmények között a pasit nem kell szeretned. De a testvéredet igen. A testvéredet biztosítsd arról, hogy bármi van mellette állsz.

De, azt pl.lehet tisztázni, hogy ha ők költöznek hozzátok akkor az ottani szabályok érvényesek. És neki azokat be kell tartani, mint ahogy fordítva is igaz lenne.

Én azt gondolom ennek a kapcsolatnak vége lesz egyszer. Vagy egy év múlva, vagy 3 év múlva.

Ha a te választottad rendes és becsületes akkor a húgodnak lesz összehasonlítási alapja.

2010. aug. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Hány éves vagy?

Vannak olyan esetek, amikor meg kell bocsátani és el kell felejteni a múltat. Nekünk is jól esik időnként a megbocsátás...szóval az egy hasznos cselekedet oda vissza. De vannak helyzetek amikor az ember a "nem" szóval tesz jót az illetőnek, szóval nem mindig kell elnézni a dolgokat.. Kérdés viszont az, hogy ezt te mennyire látod át és nem a saját érdekedet nézed....? Szüleid csak jó szülők...egy szülő mindig kitart a gyermeke mellett - mégha nem is helyesli - , mert ugye jobb ha szem elött van a "gyerek" alapon.

2010. aug. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

hát nem csodálom hogy gyűlölöd!

te sem dolgozol?

te is csak 6 általánost jártál és olvasni, írni nem tudsz?

mert ha ez igaz akkor igazad lenne, de gondolom te sokkal műveltebb és kiegyensúlyozottabb életet élsz mint ők, ezért semmi okod nincs panaszkodásra!

mivel ők sokkal jobban rászorulnak ezért sajnos te nem lakhatsz ott, ahol akarsz!

ez sz élet, sajnálom hogy ilyen családod van!

2010. aug. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*az
2010. aug. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
8.39: ne annak ródd fel a helyzetét, aki tesz a saját érdekében, tanul, fejlődik és nem csak élősködni akar !Ez egy nagyon szomorú helyzet, a kérdezőnek igaza van. Aki eddig nem tett semmit a saját élete javitásáért, csak a segélyeknek köszönheti fennmaradását, az nem fog megváltozni.Tartok tőle, hogy a szülők életét is meg fogja keseriteni. Ebben a helyzeteben a szülőknek kellett volna nemet mondani a férfi odaköltözésére.Kedves kérdező, sajnos egyelőre nem tehetsz mást, mint megpróbálsz a saját érdekedben másik lakást keresni, ahol nyugalmatok lesz, mert itt ez nem látszik biztosnak. Rámehet a házasságod is, ha ideköltöztök.Sajnos a szülők sokszor megvezethetőek. Már az elején el kellett volna ezt az alakot távolitani, most már késő.Abban reménykedhetsz, hogy neki a kulturált élet nem felel meg s hamarosan lelép.Akkor ti is odaköltözhettek, a húgodnak úgyis szüksége lesz a segitségetekre.Reméljük, hogy tanul ebből. És persze a szüleid is.A gyűlölet nem segit, próbáld meg józanul nézni a helyzetet és amennyire lehet, kimaradni belőle, mert csak neked lesz rosszabb, ha belelovalod magad.Bizz az időben, az segit a megoldásban.
2010. aug. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én félteném a szüleimet egy ilyen alaktól. Még Őket is bánthatja és terrorizálhatja, csak idő kérdése. Az első ilyen esetnél tegyél feljelentést, hogy észre vegye az a pióca, hogy veled nem lehet kekeckedni.
2010. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én 21 éves vagyok, dolgozok, és esti tagozaton járom a 12.osztályt.

A szüleim nagyon rosszul tették, hogy ilyen sötét alakkal hagyták járni a húgom, azt mondták hogy a börtönbe mindenki kerülhet és adni kell egy esélyt neki is.

Jelenleg felfüggesztetten van, szóval még egy pofonért is visszaviszik.

Én abban bízok, hogy nem tud velünk élni és majd elmegy innen pár hónap múlva. És én leköltözök, és ő nem tud vissza jönni. Szükség esetén tesóm a gyerekkel a szüleim szintjén tud lakni.

2010. aug. 24. 11:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!